Urrej...

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Urrej ket bot plot hipokrizi...
falenderoj armikun qe me eshte deklaruar perpara syve.

Urrej kush me ka prishur endrrat...
falenderoj kush me ka hedhur pertok.

Urrej kur me thone:"Te admiroj, ti je kaq e fort"
falenderoj kush me ka hequr masken.

Urrej kur ngrejn zerin...
falenderoj kush ka heshtur.

Urrej manjaket e lekut te veshur me kollare...
falenderoj kush me ka ftuar vetem per nje akullore ose cokollat te ngroht.

Urrej besimtaret qe vejn fen perpara cdo lloj gjeje
i falenderoj sepse me kan hapur syt dhe mendjen.

Urrej njerzit negativ qe shohin vetem te zeze
i falenderoj sepse me cuan drejt te bardhes.

Urrej kur me imponojne dicka qe shkon kunder personit tim
i falenderoj sepse me cojn drejt rruges per ti shajt lezetcem fare

Ndonjeher urrej edhe veten...
por e falenderoj sepse vendimet e lehta kurre sme kan shijuar.

Ketu mund te hapeni lirisht... Merni frym thell dhe START

tumblr_myjnf5KVKq1t4dfixo2_500.gif
 
Last edited by a moderator:

lovely

Anëtar i ri
@ ultraviolet komplimente pafund

Urrej gjakun qe me kane pire duke i dhene vetes shkas per tu ngjitur ne piedestal
Kaq kisha une per sot , te tjerat i leme per ma vone
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Njerezit qe bejne sikur te duan,e ne fakt kur nuk je prezente cfare nuk thone per ty.
Eshte fenomen normal @Jetmira .Njerezit jane mesuar te jetojne me dy personalitete ose me shume.Jane te rralle ata qe prezantohen vetem me nje surrat.
Nuk do e vecoja absolutisht virtualitetin nga realiteti.Nodhta jo 100 %,por nje % te madhe te karakterit nuk e fsheh dot.E cuditshme eshte qe keta te formuarit shume mire,”akademike”,po i quaj dine te luajne fare bukur.
Por mos u habit,habitu kur te sillen me nje sjellje te vetme.Diç do u ndodh te shkreteve.Do na dhimbsen....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Eshte fenomen normal @Jetmira .Njerezit jane mesuar te jetojne me dy personalitete ose me shume.Jane te rralle ata qe prezantohen vetem me nje surrat.
Nuk do e vecoja absolutisht virtualitetin nga realiteti.Nodhta jo 100 %,por nje % te madhe te karakterit nuk e fsheh dot.E cuditshme eshte qe keta te formuarit shume mire,”akademike”,po i quaj dine te luajne fare bukur.
Por mos u habit,habitu kur te sillen me nje sjellje te vetme.Diç do u ndodh te shkreteve.Do na dhimbsen....
E kam per jeten reale,se per virtualitetin nuk me intereson.
Isha prezente kur njera shau shoqen e saj te ngushte perpara meje.
U habita per sjelljen e saj fallco.
Nese nuk e duron,apo ta duash dike me mire qendroji larg sesa ben sikur e don vertete.
Nga kjo mora shkak.
Lol ne spo na duan ne realitet,jo tna duan ne forume :):).
Harroje se ke dashuri e miqesi te vertete ne forume :D:D.
Une nuk flas nga xhelozia apo nga inati,e kam nga pervoja ime.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
E kam per jeten reale,se per virtualitetin nuk me intereson.
Isha prezente kur njera shau shoqen e saj te ngushte perpara meje.
U habita per sjelljen e saj fallco.
Nese nuk e duron,apo ta duash dike me mire qendroji larg sesa ben sikur e don vertete.
Nga kjo mora shkak.
lol ne spo na duan ne realitet,jo tna duan ne forume :):).
Harroje se ke dashuri e miqesi te vertete ne forume :D:D.
Une nuk flas nga xhelozia apo nga inati,e kam nga pervoja ime.

Dhe kushedi se sa na shajn ne ?
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Jam shume I bute per te urryer aman nje gje e urrej.
Urrej ata qe fjalen urrejtje e perdorin kot se koti, vend e pa vend sepse qe te urresh duhet me pare t’i dish kuptimin kesaj fjale.
ta mbeshtes mendimin
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Jam shume I bute per te urryer aman nje gje e urrej.
Urrej ata qe fjalen urrejtje e perdorin kot se koti, vend e pa vend sepse qe te urresh duhet me pare t’i dish kuptimin kesaj fjale.
Ajo qe ty te duket bosh per dike tjeter eshte plot
 

NGU

Wild child full of grace
Urrejj zhurmen...
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
urrej te me demotivojn ☹
 
  • Mërzi
Reactions: Ivy

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Sdi te urrej...por ndonjehere e shoh si nje mekanizem per te qetesuar sadopak veten ...edhe pse gjithnje kam deshtuar!
Sme pelqen ne fakt nje mori gjerash ,

genjeshtrat me paramendim
mashtrimet
keqdashja
ligesia e shpirtit
e plot pislliqe qe gjithkush nga ne mbart brenda vetes, por ne ndryshim secili nga ne...ka qe i japin fuqi, e ka qe i mbysin keto veti!
 
Top