• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ushqimi i nënës dhe astma te fëmija

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ushqimi i nënës dhe astma te fëmija
Fëmijët, nënat e të cilëve gjatë shtatzënisë kanë konsumuar kikirikë, arra ose lajthi, janë të prirë për 50% më tepër për të zhvilluar astmë, pohojnë shkencëtarët holandezë.

Hulumtuesit nga Universiteti i Utrechtit kanë studiuar shprehitë ushqyese të 4.000 shtatzënave dhe pastaj kanë përcjellë shëndetin e fëmijëve të tyre deri në moshën tetëvjeçare.

Sipas hipotezës së shkencëtarëve, alergjenët e fuqishëm në këto ushqime mund ta zhvillojnë prirjen ndaj alergjenëve te fetusi.

Studimi i tyre ka treguar edhe se konsumimi i shpeshtë i pemëve gjatë shtatzënisë, zvogëlon paraqitjen e astmës te fëmijët e tyre. Cdodite
 
Top