• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ushqimi i ngrirë mund të qëndrojë i freskët

E3

Anëtar i Nderuar

Shkencëtarët në bashkëpunim me industrinë ushqimore vazhdimisht janë duke studiuar kombinime të ndryshme të aditivëve të cilët do t’i ndihmojnë edhe ushqimit që qëndron i ngrirë një kohë të gjatë të ruajë kualitetin dhe pamjen fillestare.

Studiuesit amerikanë kanë identifikuar disa përbërës të cilët ruajnë shijen, aromën, ngjyrën, pamjen dhe vlerat ushqyese të produkteve të ngrira, si dhe pengojnë prishjen për shkak të lëkundjeve të temperaturës (gjatë lëvizjes prodhues-shitës-konsumator).

Përbërësit e studiuar pengojnë humbjen e lagështisë, krijimin e kristaleve të ujit në sipërfaqe dhe në brendi të produktit dhe de-emulgimin, ndërsa përbëhen prej kombinimeve të amidonit, emulgatorëve dhe produkteve që shkaktojnë mpiksje.
*Telegrafi*
 

PAZUZU

Dark Knight
po jam dakort...po mendoj se shum ushqime eshte me mire te konsumohen te fresketa....nje frut apo nje eprimi ngrire gjate shkrirjes humbet vitaminat-ngjyren-mineralet-proteinat...ha pak e sak....:ciaoo:
 
Top