• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Uta Ibrahimi, shqiptarja e pare ne Everest

legjenda

Tetova
Uta Ibrahimi është shqiptarja e parë që ka prek majën Mount Everest. Kështu ajo është bërë femra e parë shqiptare që prek majën më të lartë në botë.

Ibrahimi ka arritur në Everest në mëngjesit e sotëm në orën 05.05.

Përmes një njoftimi në Facebook thuhet se ajo ka mposhtur sot Everestin që sot mori jetë e alpinistëve.

Ibrahimi ka vendosur flamurin kombëtar dhe atë të Kosovës, si shqiptarja e parë në Everest.

Njoftimi i plotë:Uta Ibrahimi

Hynejsha qe mposhti Everestin

Miq e dashamirës, alpiniste e bjeshketare të mbare Trevave Shqiptare

Sot ne te gdhire te dt 22 maj 2017 ora 05,05

Ajo e mposhti Everestin, ku sot ai mori jeten e 4 alpinisteve nga bota.

Ajo nuk u terhoq nga moti keq ,por e gjunjëzoi Malin Vrases me mesymjen e dyte.

Ajo per 15 min e ka Boten nen kembet e saj .

Ajo nderoi nje komb, dhe vendosi Flamuri i Kombit tone dhe te Kosovës si shqiptarja e pare

Ajo nderoi vehten dhe miqt e saj.

Ajo nderoi dy prindet e saj ,motrat dhe vellain .

Ajo nderoi alpinizmin e Shqiprise, Kosoves dhe mbare Trevave shqipfolëse.

Ajo nderoi Shoqaten “Dajti Alpino Turistike” dhe gjithë anëtarët e saj si organizuesia dhe menaxhuesia e ekspedites “Femra Shqiptare ne Everest”.

Ajo nderoi Shoqaten Bjeshketare Alpinistike Pashtriku per kontributin dhe financimin e dhene .

Ajo nderoi Familjen Begeja si ideatore ,mbështese dhe financues se saj.

Ajo nderoi te gjithe filantropet e kontribuesit te cilet pa mbeshtetje dhe financimin e tyre nuk mund te shkohej deri ketu .

Ajo me nderoi mua si tranjerin e saj , si dhe drejtues dhe menaxhues i ekspedites.

Ajo nderoi Liderin Tendi Sherpa dhe stafin e comp Tagnepal qe u treguan te jashtzakonshem pergjate kesaj periudhe ne pergatitjen e saj ne Himalaja dhe Bc Everest Nepal

Ajo e beri te sajen , por ky Komb me dy shtetet duhet ta respektoje dhe ta vlersojne ate.

Zoti e bekofte per karakterin dhe virtytet qe ajo tregoi gjate gjithe kesaj periudhe ne Himalaja.

Arinetes dhe Nazit i urojme te njejtin fat.

Mua mu plotesu dhe nje ender tjeter.
Bota Sot
Miqsisht

Xhimi Begeja

Bc Everest
 
Last edited by a moderator:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Urime!
Bravo!
Uroj te zbres shendosh e mire tani !
 
Top