Vajzat Ju Pergjigjen Pyetjeve Tuaja...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

angel boy

cun i veshtire
a do te lisheshit me nje cun shume te mire qe e njihni shume mire,,,por qe nuk eshte shum shum i bukur.....................eshte simpatik por jo yll fare...
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
a do te lisheshit me nje cun shume te mire qe e njihni shume mire,,,por qe nuk eshte shum shum i bukur.....................eshte simpatik por jo yll fare...

bukuria nuk esht gjithcka...nese ai ka apo cilesi qe nje cun mund ta bejn te mir..do tu lidhja pa problem!
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
si do ja beneit nese do ju linte i dashuri?

Hehehe lali ka te tjere sa te duash ;) po meqe do e doja se une nuk rri me ate qe nuk e dua ,do i jepja ca kohe e nje shans te dyte ;) ,duke pare situaten duke bere pastaj,mire do ishte te merrte fund njehere e mire ;) se buka po u thye nuk ngjitet
 

*Casanova*

kazhanov
po e shtroj pak me gjate pyetjen.... nese ju ishit aq te dashuruara sa qe ishit ne gjendje te benit cdo sakrifice per ate (mos them dhe do vdisnit) dhe ai do ju linte per nje arsye fare te thjeshte... vecse ju dha shansi per te ikur nga vendi ku jetonte per te bere letrat (dokumentet e nje vendi tjeter)... dhe te te jepte nje premtim se do e braktishte ATE vetem sa do ja rregullonte dokumentacionin dhe do te te ktheheshte prap te ty...
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
po e shtroj pak me gjate pyetjen.... nese ju ishit aq te dashuruara sa qe ishit ne gjendje te benit cdo sakrifice per ate (mos them dhe do vdisnit) dhe ai do ju linte per nje arsye fare te thjeshte... vecse ju dha shansi per te ikur nga vendi ku jetonte per te bere letrat (dokumentet e nje vendi tjeter)... dhe te te jepte nje premtim se do e braktishte ATE vetem sa do ja rregullonte dokumentacionin dhe do te te ktheheshte prap te ty...

ku esht pyetja ktu se spo e gjej?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
pyetja yllo eshte se po tju linte i dashuri per ket shkak cdo benit , si do reagonit, crafe masa do mernit etjj....???

e para punes..nuk besoj se do ndodhe ndonjehere qe te dashurohem cmendurisht.sic ke thene ti te vdes per ate.......pastaj po qe puna kshu un e kam then me siper,ishte ai qe sme vlersoi......po kshu esht puna do ma dij kimetin kur te jet larg.......un sdo bej gje.....do ti them zgjedhja jote..edh emos ta pafsha me surratin..ska shance te dyta me mua!
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
A eshte e vertet se ka shum xhelozi dhe konkurence midis dy shoqe te ngushta?
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
po e shtroj pak me gjate pyetjen.... nese ju ishit aq te dashuruara sa qe ishit ne gjendje te benit cdo sakrifice per ate (mos them dhe do vdisnit) dhe ai do ju linte per nje arsye fare te thjeshte... vecse ju dha shansi per te ikur nga vendi ku jetonte per te bere letrat (dokumentet e nje vendi tjeter)... dhe te te jepte nje premtim se do e braktishte ATE vetem sa do ja rregullonte dokumentacionin dhe do te te ktheheshte prap te ty...

ah tipik disa meshkujve shqiptar qe kinse gyrbetqar, na me letra e bla bla...ktyne duhet me ja pre bylbylin po, kta jon tradhtar t'hamomit qe mashtrojn qikat shqiptare sikur molla, i marrin n'Gjermoni, n'Itali e kur kto arrin i mbyllin aty n'shpi e vet knoqen me gjermonken e italionken..ah, n'ket rast veq sharren blej dhe drejt posht rrypit marr terezin...

mandej ekzistojn ata qe thojn pritum pritumm se vij, vajza e shkret i pret me vite e vite e kta pjellin me gjermonka e italionka, edhe ktyne bylbylin trrakk
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Dhe nje pyetje tjeter nga une

Jeni me nje te dashurin shume kohe bashke keni nje dashuri tmeresisht te forte...ai peson nje aksident dhe ngelet i paralizuar qe nga mezi dhe poshte.....

Cfare do benit.....???

a) do ndaheshit
b) do vazhdonit

dhe po deshet me jepni nje pse do benit kete apo ate

Faleminderit

Seshte nevoja te ja u them te verteten dhe vetem te verteten ketu asnje nuk ju nje nuk ju di keshtu qe shprehni ato qe ndjeni :)
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
A eshte e vertet se ka shum xhelozi dhe konkurence midis dy shoqe te ngushta?

Bah.. mua s'me ka ndodhur.. Perkundrazi, do thoja qe ndodh krejt e kunderta! Nejse, une flas per vete gjithsesi..
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
A eshte e vertet se ka shum xhelozi dhe konkurence midis dy shoqe te ngushta?

personalisht te un jo amo e di qe mes femrave ka gjithmon konkurrenc edhe pse kur duhet ka edhe asi qe i ndihmojn njona tjetres, solidariteti femnor (aty ku ekziston) osht shum i fort (gjithmon aty ku ekziston sps jo shpesh ekziston)..
 

*Casanova*

kazhanov
ah tipik disa meshkujve shqiptar qe kinse gyrbetqar, na me letra e bla bla...ktyne duhet me ja pre bylbylin po, kta jon tradhtar t'hamomit qe mashtrojn qikat shqiptare sikur molla, i marrin n'Gjermoni, n'Itali e kur kto arrin i mbyllin aty n'shpi e vet knoqen me gjermonken e italionken..ah, n'ket rast veq sharren blej dhe drejt posht rrypit marr terezin...

mandej ekzistojn ata qe thojn pritum pritumm se vij, vajza e shkret i pret me vite e vite e kta pjellin me gjermonka e italionka, edhe ktyne bylbylin trrakkhahaha jom knaq tui kesh, qka t'teket ti... qka the me i pre? :gjujpeshk:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
Dhe nje pyetje tjeter nga une

Jeni me nje te dashurin shume kohe bashke keni nje dashuri tmeresisht te forte...ai peson nje aksident dhe ngelet i paralizuar qe nga mezi dhe poshte.....

Cfare do benit.....???

a) do ndaheshit
b) do vazhdonit

dhe po deshet me jepni nje pse do benit kete apo ate

Faleminderit

Seshte nevoja te ja u them te verteten dhe vetem te verteten ketu asnje nuk ju nje nuk ju di keshtu qe shprehni ato qe ndjeni :)

more mos t'bojna hajgare, kurr nuk braktis personin qe du per ni gjo kshtu...dashnia ska t'boj me pamjen e jashtme, edhe nqs shkon n'kom kejt ky personi kurr nuk e kisha tradhtu...dashnia e femnes zakonisht osht shum e fort, kur dashurohet me te vertet..
 
Redaktimi i fundit:

*Mia*

Slave To The Rhythm
Dhe nje pyetje tjeter nga une

Jeni me nje te dashurin shume kohe bashke keni nje dashuri tmeresisht te forte...ai peson nje aksident dhe ngelet i paralizuar qe nga mezi dhe poshte.....

Cfare do benit.....???

a) do ndaheshit
b) do vazhdonit

dhe po deshet me jepni nje pse do benit kete apo ate

Faleminderit

Seshte nevoja te ja u them te verteten dhe vetem te verteten ketu asnje nuk ju nje nuk ju di keshtu qe shprehni ato qe ndjeni :)

Ti me keto pyetjet te keput ne mes :ciaoo:

Nuk me ka ndodhur, fatmiresisht. Por kam njohur dike qe ka qendruar prane te dashurit edhe pse ai pesoi disa semundje te njepasnjeshme.. operacione, paraliza (te perkohshme), etj etj. Nuk do ia uroja askujt, as vetes. Por e admiroj ate vajze qe arriti te mposhte cdo veshtiresi per hir te dashurise. Tani jane akoma bashke, e ai eshte ne gjendje shume te mire shendetsore.
Nuk e di.. instiktivisht me vjen te them qe do kisha vazhduar. Nuk besoj se do ndihesha me e lumtur nese do ndahesha prej tij.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Dhe nje pyetje tjeter nga une

Jeni me nje te dashurin shume kohe bashke keni nje dashuri tmeresisht te forte...ai peson nje aksident dhe ngelet i paralizuar qe nga mezi dhe poshte.....

Cfare do benit.....???

a) do ndaheshit
b) do vazhdonit

dhe po deshet me jepni nje pse do benit kete apo ate

Faleminderit

Seshte nevoja te ja u them te verteten dhe vetem te verteten ketu asnje nuk ju nje nuk ju di keshtu qe shprehni ato qe ndjeni :)

Nuk desha ta beja me me shume hollsira pyetje se do dilte roman
POR : them qarte nga mezi e poshte qe nen kuptohet nuk keni per tu bere prinder
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Nuk desha ta beja me me shume hollsira pyetje se do dilte roman
POR : them qarte nga mezi e poshte qe nen kuptohet nuk keni per tu bere prinder

Or po ti s'kupton apo ben sikur? :D
Pse o nuk adoptohen dot femijet? Familja krijohet, po te duash.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Dhe nje pyetje tjeter nga une

Jeni me nje te dashurin shume kohe bashke keni nje dashuri tmeresisht te forte...ai peson nje aksident dhe ngelet i paralizuar qe nga mezi dhe poshte.....

Cfare do benit.....???

a) do ndaheshit
b) do vazhdonit

dhe po deshet me jepni nje pse do benit kete apo ate

Faleminderit

Seshte nevoja te ja u them te verteten dhe vetem te verteten ketu asnje nuk ju nje nuk ju di keshtu qe shprehni ato qe ndjeni :)

Varet po besoj se do ndahesha taku ,po jo duke e lene ne balte ....(larg qofte )Vertet fatkeqesia i ndodhi kur ishte me mua ,po ama rruget tona marrin tjeter drejtim kur ndodh dicka e tille ,me dhimbje por do ndahesha...
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Dhe nje pyetje tjeter nga une

Jeni me nje te dashurin shume kohe bashke keni nje dashuri tmeresisht te forte...ai peson nje aksident dhe ngelet i paralizuar qe nga mezi dhe poshte.....

Cfare do benit.....???

a) do ndaheshit
b) do vazhdonit

dhe po deshet me jepni nje pse do benit kete apo ate

Faleminderit

Seshte nevoja te ja u them te verteten dhe vetem te verteten ketu asnje nuk ju nje nuk ju di keshtu qe shprehni ato qe ndjeni :)

weeeee sa pytje te shtira ban ti :lexim:

beso me ka ardh ne tru 1ditè kjo pytje dhe mua..dihet ja bana vetes..dhe vertet me tmerroi vetem mendimi i 1gjèje te tillè :(

Sinqerisht nuk besoj te jem ne gjendje te pergj me idee te kjarta
.. mvaret nga shum gjera.
Nqftse shikohen ndjenjat dhe vetem ato sigurisht do te vazhdoja,por fatkeqsisht influencohemi nga te tjerit dhe nga rrethi..apo thejsht nga jeta.
mashkulli,(burri,dashnori) eshte ai ne te cillin kerkojm mbrojtje,siguri ..si fizike po ashtu dhe economike etj etj...e shohim si shtylla familjes,e kur kjo shtyll dobsohet apo gati rrzohet..cfar efekte do te lej mbrapa??mejher te vijn mendime..si do ja bej??e shum shum probleme tjera qe sjell 1njeri me atesi te kufizuara..

papapa a sheh nuk kam ide te kjarta as ne kete moment..u pshtola me fjalt e mia,shpresoj m'ki kuptu :ciaoo:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
ah shparty ti po menon edhe per sheksh po m'doket:D..pra nqs jeton me krijes t'paralizume nuk bon seks dot per tan jeten...po o shparty na tash jemi t'ri e na u qohet shpeshLOL e mendojm qe shekshi osht shum i ronsishem por nuk osht e vertet, nqs don dikon e kjo gjo ta ushqen shpirtin munesh me jetu shum mir edhe pa bo seks kurr, pa e tradhtu kurr..tek e funidt o shparty per qka mi ka kriju Zoti durt ee:D..sa per femijun e adopton pa pik problemi...ma mir jetoj me ket t'paralizum qe m'ushqen shpirtin me dashni se me dikon tjeter n'shnet ma t'miren amo qe nuk m'jep nga ana shpirtrore asgjo..
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
weeeee sa pytje te shtira ban ti :lexim:

beso me ka ardh ne tru 1ditè kjo pytje dhe mua..dihet ja bana vetes..dhe vertet me tmerroi vetem mendimi i 1gjèje te tillè :(

Sinqerisht nuk besoj te jem ne gjendje te pergj me idee te kjarta
.. mvaret nga shum gjera.
Nqftse shikohen ndjenjat dhe vetem ato sigurisht do te vazhdoja,por fatkeqsisht influencohemi nga te tjerit dhe nga rrethi..apo thejsht nga jeta.
mashkulli,(burri,dashnori) eshte ai ne te cillin kerkojm mbrojtje,siguri ..si fizike po ashtu dhe economike etj etj...e shohim si shtylla familjes,e kur kjo shtyll dobsohet apo gati rrzohet..cfar efekte do te lej mbrapa??mejher te vijn mendime..si do ja bej??e shum shum probleme tjera qe sjell 1njeri me atesi te kufizuara..

papapa a sheh nuk kam ide te kjarta as ne kete moment..u pshtola me fjalt e mia,shpresoj m'ki kuptu :ciaoo:

o shury po nqs e don t'dhem shpirti kur largoesh nga ai, nuk munesh me kqyr mashkull tjeter perveq atij..nuk ki qysh e len edhe me dashnt mu largu..kjo osht hyp se t'vrava zhdryp se t'vrava, ski qysh ja bon..
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
ah shparty ti po menon edhe per sheksh po m'doket:D..pra nqs jeton me krijes t'paralizume nuk bon seks dot per tan jeten...po o shparty na tash jemi t'ri e na u qohet shpeshLOL e mendojm qe shekshi osht shum i ronsishem por nuk osht e vertet, nqs don dikon e kjo gjo ta ushqen shpirtin munesh me jetu shum mir edhe pa bo seks kurr, pa e tradhtu kurr..tek e funidt o shparty per qka mi ka kriju Zoti durt ee:D..sa per femijun e adopton pa pik problemi...ma mir jetoj me ket t'paralizum qe m'ushqen shpirtin me dashni se me dikon tjeter n'shnet ma t'miren amo qe nuk m'jep nga ana shpirtrore asgjo..
Sihana nuk ka te beje plotesisht me sexin por me pasojat qe do kete kjo lidhje qofshin shpirterore qofshin ku di une tani pse te fshihemi mbas gishtit tone seksi kap nje pjese te mire te jetes tone apo jo ???
do detyroheshe ta tradhetoje e keshtu me rradhe
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
cfare komplimenti e quani te eger si psh sexy ....???
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top