Van Der Vaart: Do të largohem nga Reali

E3

Anëtar i Nderuar
f.0802160206300_m.jpg
Që nga ardhja e menaxhmentit të ri te Real Madridi në krye me Florentino Perezin, qëndrimi i kontingjentit holandez në skuadër është vënë në dyshim. Ndërkohë mesfushori Rafael van der Vaart e ka bërë të qartë se në sezonin e ardhshëm do të luajë në një skuadër tjetër.

“Trajneri kryesor më ka thënë se unë kryesisht do ta nxeh bankën rezervë ne sezonin e ri. Prandaj për mua nuk ka arsye qëndrimi në skuadër”.

“Reali dëshiron t’i rifitojë paratë që ka paguar për mua para një viti. Sido që të jetë, unë e kuptoj plotësisht pse klubet e interesuara për mua nuk nguten që të bëjnë ofertë. Ato shpresojnë që Madridi do ta ulë çmimin”.

Van Der Vaart tërheq interesimin e shumë skuadrave, duke përmendur Liverpoolin, Interin, Hamburgun dhe Milanin.
*telegrafi*
 
Top