• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Varet nga familja se çfarë hanë të rinjtë

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Kush ka fatin që të ketë një familje të shëndetshme dhe në gjendje të mirë ekonomike, nuk ka përse të shqetësohet për dieta dhe kujdes të tepruar për ushqimin gjatë rritjes. Mjekët thonë se të rinjtë pranë familjes marrin të gjitha ushqimet e nevojshme për formën e duhur fizike. Në shtresat sociale të varfra dhe në familjet me probleme, të rinjtë ndeshen me shume mangësi, pasi ekonomia është e para, ndërsa forma fizike kalon në plan të dytë. Sipas një kërkimi të këshillit ‘Economic and Social Research Council’, te familjet ‘e mbledhura’ ushqimi i të rinjve ka qenë korrekt dhe pesha e tyre trupore, brenda normave të caktuara. Prindërit synojnë t’i edukojnë fëmijët duke u dhënë ushqim të mirë për të qenë të rritur normal në të ardhmen. Tjetër pamje në familjet ku fundi i muajit është shumë i vështirë. Prindërit sigurisht që duan më të mirën për fëmijët, po shpesh kapacitetet sociale dhe kulturore nuk janë të mjaftueshme për të arritur qëllimin.KS
 
Top