"Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

xhebrail

Mangup me Licenc


U bo nje dekad qe ka perfundu lufta ne kosove po hala nuk dihet asgje per djemt e gjakoves qe jan marre me vete naper burgjet e Serbis..
Hala nuk dul dikush nje fjale me thone ,se di por kur e mendoj se te afermit e atyne djemve nuk kan as edhe nje varr ku te dergojne nje lule te ken nje vend ti tregojne dikujt se ketu prehen eshtrat e tyre,,

E morem pavarsin po opet asgje opet po heshtet kjo pune ....

Ndalem pyes veten se deri kur qeveria e kosoves do hesht per kete send nuk do kete pergjigje per familjaret e atyre qe qdo dite jetojne me shprese se se paku dikush do ju sjelle eshtrat e bijeve te tyre..


Se di veq ndjenje e keqe kur shkon te dikush per vizit e te shikon me ata sy kerkujt si behet vone qe nuk dihet asgje per birin e saj...

Deri kur do jetojne me shprese se eshtrat e tyre do kthehen ne kosove ,edhe sa kohe duhet me prit qe te kete nje gur varrii ku te lotoj nena djalin e saj >?
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

Kjo eshte skandaloze. Ajo Europa k***, perpara se te vendose Eulex dhe Europresh, eshte e detyruar te zgjidh kete enigem. Sa gjak shqiptaresh eshte derdhur, ne cilat varre masive jane futur ?

Ku ti qajne nenat femijet e tyre ?

Bravo per temen haver, eshte vertete nje ceshtje per te cilen koha eshte armik. Sa me shume kohe te kaloje, aq me shume fshihen provat e genocidit.
 

korado

President
Titulli: "Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

Te mendosh se si jane zhdukur ato njerez,edhe varret nuk i gjihen me!!!Edhe Europa per interesin e vet e vuri EULEX-in!
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

Per kaq qka po bejn UNMIK-u dhe EULEX-i me mir kishte qen mos te vinin ne Kosov :( kta e kan per interesat e veta jo per te Kosoves... pra ashtu si po thot edhe ne shum raste ALBIN KURTI edhe po i del Qeveritarve.
 

jackass

Anëtar i ri
Titulli: "Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

kjo eshte e keqja e historise sone, harrohen shpejt njerezit te cilet kane luftuar, harrohen shpejt njerezit te cilet kane dhene jeten e tyre per kete shtet...dhe shih qfare ben shteti per ta ??

i kan harruar totalisht...MARRE
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: "Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

kjo eshte e keqja e historise sone, harrohen shpejt njerezit te cilet kane luftuar, harrohen shpejt njerezit te cilet kane dhene jeten e tyre per kete shtet...dhe shih qfare ben shteti per ta ??

i kan harruar totalisht...MARRE


Deri Kur do vazhdojme me kete avaz..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: "Varrin Sdi Ku e Ki"-Deri Kur keshtu ?

Plaga qe kullon gjak. Nje arsye e madhe per te mos harruar ate para se ciles shpesh i mbyllim syt:engjell:
 
Top