Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

sensuu

sweet
Titulli: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

jo sma ndjen per vdekjen.........
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Shkas per me hap kete teme, mu be vdekja e mikut tim para tre ditesh..
Kemi qen ne nje shkolle ,kemi bere tenjejtat budallakina...
Kemi pire te njejtat sende,,,Po ate vdekja e mur me shpejt...

Rruget na u ndan edhe mbeten vetem Kujtimet,..

Keto tre dite kam Ndegjuar vetem nje Kenge E ajo Eshte "Heroina"...A i frikoheni vdekjes?

Pse nganjhere zoti eshte i padrejte?

Me vjen keq per shokun ngushllimet mia ..
Edhe pse vdekjen e kemi borgj ndarja prap se prap dhemb, por nuk duhet te gjykojm dhe te dalim me mendim te gabuar sikur se ti! se thua Pse ngajher Zoti eshte i pa drejt..Ti nuk mund ta dush shokun apo familjarin me shum se vete ai se e ka kriju.Un thash dhemb ndarj dhe eshte interesant se eshte plag e pa sheruar edhe pse mbyllet me kalimin e kohes prap se prap ndjen dhembje.Ka raste psh, kur nje i moshuar mbete ne meshiren e fati,rrugeve pa ushqim pa nje stre e ne vete jem se themi ,a sikur te merr vdekja me mir do ishte ,apo ata se vujan nga ndonje semundje te pa sheruar ne vete them me mir me vdek.Mbase te mires fshehet e liga, e mbase te liges fshehet e mira, kjo eshte thenje se eshte vertetu tani me dhe sdo koment .

.
A i friskohemi vdekejs ... normal se cdo njeri i friksohet vdekjes... prandaj per te mos ju friksu duhet te punojm vetem gjera te mira dhe te kontrollojm lirin ton pa na cenu dikush tjeter apo ven stop obligativ.dikun kam lexu nje thenje se me beri shum pershtypje kur vdeka dhe jeta bisedojn se bashku ,Vdekja perse i thot JETES ty te duan te gjith e mua me urrejen ?jeta i pergjigjet sepse un i mashtroj e ti je e drejt.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Per vdekjen time s'kam frike, preferoj te mendoj qe jam akoma e re per te menduar mbi vdekjen (megjithse ndonjehere si dihet kur dhe nga te vjen).
Sa per vdekjen e njerezve te aferm, mendoj se eshte pak me e lehte per tu pranuar nqfse ajo vjen nga vet zoti sepse eshte pjese e jetes, kurse kur ta merr jeten dikush tjeter pa te drejte atehere fillon dhe rebelohesh dhe e vuan me shume. Une kam humbur gjyshen para 2 vjetesh dhe shkaku ishte semundja qe kishte. Gjithashtu edhe dajen ne nje moshe shum fare te re, te cilin e vrau shoku i vet. Te gjith si familje jemi te vrare dhe te lenduar jashte mase nga kjo e fundit, pasi kjo po qe quhet 'padrejtesi'.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Une e perjetoj shume keq sepse e kam perjetuar dicka te tille por .. jeta keshtu eshte koha mbulon me hirin e saj sado pak ate dhimbje dhe te ben te ecesh por jo se e sheron kurre..
 

Arian2

Antarë i ri
Titulli: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

me vjen shum keq edhe pse jam i ri ne kete forum do desha te njihesha me ndoj person nga ky forum
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Ngushellime
Ne fakt jeta eshte absurde! Lind, rritesh, stermundohesh, ben lufte me jeten e cili eshte konkluzioni? Vdekja...
Kur dikush vdes, ndihesh keq, sje me me ate person, tani tkane mbetur vetem kujtimet. Koha sheron gjithcka pavarsisht se ngel pak plage.
Me humbjen e dikujt te dashur, sduhet te ndikoje negativisht per ne, qe tkalojme ne depresion, te mbyllemi ne vetvete, sepse sbejme gje pervecse i shtojme vuajte vetes.

Vdekjen se kam menduar, por kurdo qe tvije vetem te trokasi se i hap deren :p
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Ehhh vdekja...askush nuk e ka te leht te perballoj humbjen e nje personi qe eshte i rendesishem ne jeten tone...por ja qe jeta eshte e tille na ve ne sprova te tilla te mesohemi edhe me mungesen e atyre qe jan te rendesishem per ne.

A i friksohem vdekjes? ..Jo aspak.
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Vdektja e njeriut te aferm shume keq....sepse sdua te vdes asnje nga personat qe me rrethojne , ndersa vdektja e te tjerve me shqeteson s e me kujton se nje dit jam dhe une...dhe e perhetoj shume keq sepse sdua te vdes. kam frik nga vdekja ,me shume se cdo gje. kjo eshte frika ime me e madhe ne jete sepse arrijme te shikojme vetem vdekjen e tjetrit dhe kam frik te di cdo ndoh kur te shikoj timen face to face ....prandaj kjo teme ne cdo aspekt me tmerron, shqeteson dhe e perjetoj sh keq.
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Ndersa une jam e mendimit qe mjer ai qe iken.. se te gjith nje dit..ndjejme gezim e hidherim..qeshim e qajme..Po ai/ajo i mjer qe i treten kockat..Te rri te them tani qe e perjetoj keq?? Me keq se keqi..por perseri e them mjer ai qe iken.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

perjetova veshtir shum dhimbje Vdekjen e Babit, kjo sdo thot qe vdekjen e kam frik madje e mirpres
Kur e hidhur esht jeta, e embel esht vdekja
 
Top