Vdes këngëtari i njohur Prince

AnGeLiC

VIP
V.I.P
prince_24289.jpg
Këngëtari i famshëm i viteve ’80-’90, Prince ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare.

Prince, emri i plotë i të cilit është Prince Rogers Nelson, ka gjetur vdekjen në Paisley Park, kompleksin e tij luksoz në Minesota, një javë pasi u paraqit në spital në një gjendje të përkeqësuar nga gripi.

Autoritetet amerikane thanë se u njoftuan në orën 09:43 me orën lokale dhe menjëherë mbërriti urgjenca. Pak më vonë u njoftua vdekja e tij.

Prince ka patur disa hite, por famën më të madhe e mori me këngën “Purple Rain”. Ai ka fituar 7 herë çmimet Grammy dhe konsiderohej si 'rival' i Michael Jackson në muzikën e atyre viteve.droni
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

A doni me shku per kryeshendosh? :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

A do shkojme ne varrim? :p
 

Aki

misfit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Mortja ty he e paske hapur para meje temen :)
 

Abisi

larguar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Ej po ky ka dy dite qe ka vdekur,po une hic..po prisja pestin..pestit ja mori wow :( :p
 

Aki

misfit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

O po sot gjeta nje artikull te bukur te rolling stones, po pertoja ta perkthej me mengjes, ok mire qe e hape ti, do shtoj une pastaj ne mbremje bashke me kenget me te bukura te tij :)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

O po sot gjeta nje artikull te bukur te rolling stones, po pertoja ta perkthej me mengjes, ok mire qe e hape ti, do shtoj une pastaj ne mbremje bashke me kenget me te bukura te tij :)


Ky ketu eshte lajmi, tek nenforumi muzikes nuk ka teme posacerisht per Prince, ndaj edhe mund ta hapesh duke vendosur jeten dhe kenget e tija. :)
 

Aki

misfit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

U tha u be, pasi spaska nevoje te zgjatet lajmi spaska nevoje per shkrime shtese

U prehte ne paqe Princi

The End :)
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Mos i ka kaluar ajo lepirsja poshte dhe eshte mbytur i shkreti,po nga gripi te vdes robi keshtu duket pak e cuditeshme. :p
I qofte dheu i lehte!
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Posi posi rival i majkellit.....
Hajt na pas lan shendetin
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Kur e krahasojne e kete me Majkellin,me duket idiotesi;
Majkelli ishte dashuri :)
 

dangerous

* * * *
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Unë e dija që ay ka vdekur para 5 e 6 vjetesh....


E past Krisht ne parajs .
 

Abisi

larguar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Po lexoja nje artikull mbrem qe,edhe Bleona ja kishte pa hajrin ketij :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Prince na paskesh pas Aids
Per ju qe po vdisnit nga kurioziteti :p
 

Abisi

larguar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Prince, këngëtari i famshëm i Pop që u nda nga jeta pak ditë më parë mësohet se vuante nga AIDS dhe se kishte refuzuar mjekimin, pasi besonte se besimi në Zot do e shëronte një ditë.


Krijuesi i hitit ‘Purple rain’, u diagnostikua me AIDS 6 muaj më parë, por nuk pranoi të merrte mjekim sepse ishte dëshmitar i Jehova, shkruan National Enquirer.

Por deshmitare thone se, 57-vjecari ishte duke u përgatitur të vdiste, pasi dhe pesha që kishte ditët e fundit, ishte për të ardhur keq. Ai nuk fuste në gjë më asgjë, thonë burimet.

‘Doktorët i thanë se rruazat e kuqe të gjakut të Prince kishin rënë dukshëm dhe se po kështu dhe temperatura e trupit.

‘Fytyra ishte e verdhë dhe lëkura e qafës i varej totalisht ditët e fundit”, thonë dëshmitarët.

Ditën që vdiq ai kishte marrë dozë të lartë qetësuesish thanë njerëz të afërt pranë tij.

(d.b/BalkanWeb)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

S'e di c'ka per shaka. Gjthss lirikat e kengeve kane qene te papara!

Dearly beloved
We are gathered here today
To get through this thing called life
Electric word life
It means forever and that's a mighty long time
But I'm here to tell you
There's something else
The after world
A world of never ending happiness
You can always see the sun, day or night 'Cause in this life
Things are much harder than in the after world
In this life
You're on your own
--‪#‎Prince‬
 
Top