Vendi ku burri dhe gruaja flenë të ndarë

ciftii-1.jpg

Në kulturën japoneze, burri dhe gruaja flenë të ndarë, dhe për këtë ka disa shpjegime.


Së pari, për ta, të fjeturit veç do të thotë paqe.


Kanë një vlerësim maksimal për gjumin dhe kërkojnë që ta bëjnë të qetë, pa u shqetësuar për gërhitjet e partnerit.


Së dyti, kanë orare të ndryshme të gjumit.

Gjëja e parë që i bën çiftet japoneze të vendosin të shkojnë në shtrat veç e veç, janë oraret e ndryshme të punës.


Fëmijët e vegjël flenë me nënat e tyre.

Diçka e tillë është mjaft e rëndësishme në Japoni. Kjo e detyron burrin që të gjejë një shtrat tjetër. /k.k/noa.al/
 
Kanë një vlerësim maksimal për gjumin dhe kërkojnë që ta bëjnë të qetë, pa u shqetësuar për gërhitjet e partnerit.
Burrat zhaponez gerrhiskan?:p
 
Eshte shume normale sidomos per ate piken ku diskutohet orari i gjumit.
un e validoj dhe i kam then kti Timit qe nga kjo do te ndaj .😬
Sado qe shpia Eshte dy kateshe e ka 4 dhoma gjumi jo mi o do me zgjoj o ska 😈
 
Vallaj gjumin e kam te shenjte, dhe per dreq shume te lehte
Edhe mishkonjen kur bo pizz e ngjoj, imagjino nje burre qe gerrhet apo me keq flet ne gjume.
Jo vallaj ke cke boje para ne ik gjerbu te dhoma tjeter, se gjumin e du pa interferenca lool
 
Eshte shume normale sidomos per ate piken ku diskutohet orari i gjumit.
un e validoj dhe i kam then kti Timit qe nga kjo do te ndaj .😬
Sado qe shpia Eshte dy kateshe e ka 4 dhoma gjumi jo mi o do me zgjoj o ska 😈
Nga dashuria moj! Po ste zgjoj dmthn qe te injoron! Cila femer pelqen te jete e injoruar???! Se kupton fare ti ate burrin tend!
Ah les femmes d'ajourd'hui :p
 
Nga dashuria moj! Po ste zgjoj dmthn qe te injoron! Cila femer pelqen te jete e injoruar???! Se kupton fare ti ate burrin tend!
Ah les femmes d'ajourd'hui :p
E kuptoj qe po e duroj se ndryshe ehh :p
Ama dhe ti e di que je suis comme un bébé j’adore le gros sommeil lool
 
Top