Veri..Jug? Diferenca?

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Po normal frank bejme ngaa shtate a tete
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Jam fmij I vetem une sbehem as teze as halle as xhaxha as daj
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Po qe jemi bere njelloj ne veri e jug?!
Te mavriosur te tere???
 

Arditi0007

Love&Love
Lokalizem do te thote injorance.
Qyteti nuk te ben i njeri te denje e as fshati s'ta ulen dinjitetin.

Sikurse e theksuan shumica ketej, njesoj ndodh ne çdo skaj te botes. Po pra, edhe ne Suedi! Malmö ndodhet ne krahinen me jugore te Skåne (kahere daneze gjer me v.1658). Suedia pa Skåne do binte pertoke, se do detyrohej te importoje pothuaj gjithçka. Gjysma e ushqimit te prodhuar ne Suedi vjen nga Skåne, prapeseprape simbas qytetatreve te Stockholmit, ende sot vahzdojme te jemi 1,3 milione fshatare, megjithese shume here me te pasur, jetese shume here me te mire, ambient shume here me te mire dhe besoj me plot bindje e them qe edhe ne shtrat shume here me te mire.
 

ZHIGO

...
Fiks e ke thon. Edhe Tirona po mos te kishte bukuranet me dinjitet e puntore te Zallherrit nk do mbijetonte pa mallrat e importum te Skånes.
 

Hera

Banned
Mendoj se kjo teme sduhet te ekzistojne ....cdo thote diferenca ndermjet jugut e veriut ...jemi te gjithe njerez qe jetojme nen nje qiell
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Teme raciste.:p
 

Landa 1

Antarë i Respektuar
Zona e veriut ka alpet dhe lumin valbone plus klime te paster dhe gjuhe karakteristike +njerez te beses mik prites. Jugu ka detin Jon klim detare e malore njerez me karakteristika te vecanta ne muzike , mik prites , por edhe servile. Te presin ne bese.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Zona e veriut ka alpet dhe lumin valbone plus klime te paster dhe gjuhe karakteristike +njerez te beses mik prites. Jugu ka detin Jon klim detare e malore njerez me karakteristika te vecanta ne muzike , mik prites , por edhe servile. Te presin ne bese.
Jugu nuk ka alpe?
Pervec fushave bregdetare pergjate Adriatikut
E gjithe Shqiperia eshte vargmale

Te beses e te pabese ke kudo.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Dhe pse jemi nje komb ekzistojne dallimet veri jug.
Shpesh here ne verioret na qujne malok
Dhe ne i quajme te jugut laluca
Ca kena me ba ishtu jena na shqiptaret.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Dhe pse jemi nje komb ekzistojne dallimet veri jug.
Shpesh here ne verioret na qujne malok
Dhe ne i quajme te jugut laluca
Ca kena me ba ishtu jena na shqiptaret.
Dallime ke mes dy femijeve
Jo me mes dy degeve te nje kombi


Hera e pare qe degjoj qe te gjithe jugoret mund te quhen laluc nga verioret. Myzeqeja eshte nje hapesire shume e vogel ne krahasim me gjithe jugun.


Pastaj varet cfare ju konsideroni veri e jug
Se me sa lexova vetem detin jon konsideroni jug. E alpet e valbonen veri :p
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Ledia Maloke
Pse ndjehesh e ofenduar?

Mal Ok
Nga nje mal i mire
Une e ofendume.asnjiherrr prz.aq shume ma kan thane ate fjale sa me duket perkedhelje

Pas nje shikimi nga koka te kembet dhe anasjedhtas.. bejne pytjen bombe ?
-Nga je?
-Shkodrane i them une
-Ahh leshojne nje pasthirrme qenke maloke ti
- Ehhh ja kthej jam jam..
-ti e sheh stambollin nga aty ku je? E pys une
-Jo me thot
-Hyp ketu ? e shikoje pra.. i them une ????
 
Top