• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Veshja Mirditore

Endrra

VIP
Veshja mirditore, e klasifikuar në njëzet veshjet më të bukura të rruzullit, gjendet në muzetë kryesorë të Europës, Amerikës e Rusisë, në rend me kostumet gjithë laryshi të kantoneve, shteteve e kontinenteve të tjera. Vizitorët apostolikë të Vatikanit të shekullit XII e përshkruajnë gruan mirditore “të veshur në mënyrë madhështore” në pazarin që bëhej ditën e Shën Gjonit mbi mal të Shën Llezhdrit të Mirditasve (Orosh), krahas armëve, flamujve etj.
FB_IMG_1606063043040.jpg
FB_IMG_1606063038939.jpg
FB_IMG_1606063027099.jpg
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Veshja mirditore, e klasifikuar në njëzet veshjet më të bukura të rruzullit, gjendet në muzetë kryesorë të Europës, Amerikës e Rusisë, në rend me kostumet gjithë laryshi të kantoneve, shteteve e kontinenteve të tjera. Vizitorët apostolikë të Vatikanit të shekullit XII e përshkruajnë gruan mirditore “të veshur në mënyrë madhështore” në pazarin që bëhej ditën e Shën Gjonit mbi mal të Shën Llezhdrit të Mirditasve (Orosh), krahas armëve, flamujve etj.Shiko fotografinë 1766231Shiko fotografinë 1766232Shiko fotografinë 1766233
Po veshjet e tjera Shqiptare cfare vendi zejne eqe kjo ze nje nder vendet e njezeta?
 
Veshja super, e mrekullueshme... brenda veshjes nuk qenka gjo materiali😂😝
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nuk e di per te tjerar.. por di qe veshja malesore, xhubleta eshte me e vjeter se piramidat egjiptiane si e tille dhe e mbrojtur nga UNESCO!
Kush e ka thene kete?


Duhet te mbrohet nga ne.
Po nuk u mbrojt nga ne ska cte mbroj unesco.
 

Endrra

VIP
Kush e ka thene kete?


Duhet te mbrohet nga ne.
Po nuk u mbrojt nga ne ska cte mbroj unesco.
Po tani ... ndermebd e kam ta mbroj .. pershembull te vishet e jo te veshim veshje popullore arabiet psh .. kete e mesova ketu ku jam. Me gjith ate perparim ekonomik dhe kulturor, nuk ka fest apo dasem qe nuk veshin veshjet e tyre folklorike !
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Po tani ... ndermebd e kam ta mbroj .. pershembull te vishet e jo te veshim veshje popullore arabiet psh .. kete e mesova ketu ku jam. Me gjith ate perparim ekonomik dhe kulturor, nuk ka fest apo dasem qe nuk veshin veshjet e tyre folklorike !
Po pra
Per mendimin time veshjet popullore duhet te vishen per dite
Dhe me te bukurat ne festa etj


Mos iu fut atij muheti kot :)
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
E vecabta .. qe une dikur sja dija kuptimin .. cdo Symbol i qendisur ka nje kod dhe domethenje.. qe per fat te keq shume nuk i dine dhe ska sdudime per kete .
Mirditoret e vjeter e din me se miri . Se me bere kurjoz . Cfar perfaqesojn simbolet?
 

Endrra

VIP
Mirditoret e vjeter e din me se miri . Se me bere kurjoz . Cfar perfaqesojn simbolet?
Eh ta dija ... por shume cka perfaqsojn diellin .. pemet apo dhe kafshet e ndryshme .. por kuptimin se ka deshifruar akoma askush .. jane marre so te rendomta .. ne mesojme historine e botes e tonen jo 🙄
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Eh ta dija ... por shume cka perfaqsojn diellin .. pemet apo dhe kafshet e ndryshme .. por kuptimin se ka deshifruar akoma askush .. jane marre so te rendomta .. ne mesojme historine e botes e tonen jo 🙄
Ktu esht problemi qe ne nuk dim gjerat tona dhe duam te mesojm te tjerve
 
Private conversations
Help Users
    Top