Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Bilderberg

Anëtar i ri
Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!Ju ftoj te shikoni me vemendje keto video dhe te jepni mendimin tuaj->


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=cCEovBB-4g0&feature=channel_page"]YouTube - Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit![/ame]
Beppe Grillo - Kush eshte Evropa, BE-ja?


[ame]http://www.youtube.com/watch?v=bW8WxBGcEV8&feature=channel[/ame]

20 persona vendosin per fatin e 400 milion personave. Pra tash ndoshta po e kuptojme rolin e Eulexit ne Kosove!
 
Redaktimi i fundit:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Ne s'jemi kerkah ! Larg jemi, shummme larg.
 

coma 24on24

Antarë
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Duket sikur politika eshte nje fe e fuqishme dhe politikanet zota te tokes dhe per sa kohe te "400 milionet te heshtin para te 20-ve" hmmmm . gjithsesi ne teori nuk eshte e lehte te kuptohet qe vartesi pergjigjet para punedhenesit por politika, deri tani, ka treguar se eshte e afte te hipnotizoje mjaft nga turma dhe masat dhe nderrimi i roleve eshte nje loje e thjeshte per ta . fene dhe zotin i anashkalova shume kollaj por per politiken dhe politikanet nuk i a dal i vetem !
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Shume interesante, paraqet nje realitet te hidhur ku pasiviteti dhe mos vetedijesimi dhe ndergjegjesimi i publikut ben qe ne si votues te jemi viktimat e ligjeve te atyre qe jane ne fuqi dhe ne pushtet per te na sherbyer neve qe shume here kthehen kundra interesave tona. Shkelja e interesave te tilla qe ne tjera fjale jane nje "kontrate" per ta cuar perfaqesuesin tone ne parlament, pra nje shkembim pushteteti me realizimin e interesave tona te paraqitura ne menyre kerkesash gjate periudhes se fushates elektorale.

Ne shqiperi nje kulture e mire per vetedijesimin dhe ndergjegjesimin e opininoit publik eshte shume larg nivelit qe do te deshiroja te ishte, por eshte i gezueshem fakti qe ka nje tendence per tu rritur dhe ka treguar se po ben arritje ne kete aspekt vitet e fundit.

Nje konceptim i thjeshte qe politika ndikon cdo aspekt te jetes tone duke filluar qe nga uji qe pijme, ushqimet qe hame dhe ajeri qe marrim mbase nuk eshte shume i pranishem dhe ndikon ne pasivitet qe vertete eshte katastrofal sikur te analizohet gjere ne palc.

"Une dua te jeme ne politike sepse nuk ja lejoje vetes te drejtohem nga dikush me pak i zoti sesa mua."
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Bravo Bepe Grillo-s dhe perkthyesit qe ka realizuar viedot. Me te tilla informacione duhet te bombardohet publiku per tu ndergjegjesuar per peshen e tij, per tu ndergjegjesuar qe jeta e cdokujt varet prej nesh dhe se politikanet nuk jane njerezit e zgjedhur te cilet te tallen me fatet tona.

Ky eshte ushqimi qe duhet te marre cdo qytetar. Me pelqeu shume dhe komenti i fundit Alfoncit.

Do te shenonte nje revolucion ne drejtimin e nje shteti ideja aq natyrale e Bepes.

Ne kemi te drejte te vendosim per fatin tone, kemi te drejte te zgjedhim dhe te heqim vartesit tane.
 

Bilderberg

Anëtar i ri
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Shume sakte sqarohet aty por ne jemi shume vjet drite larg asaj qe thuhet aty...

Pse qenkemi shum larg nga ajo qe thuhet aty??
Cfare i pengon shqiptaret per per te arritur are ndergjegjsim qe çdo shoqeri e civilizuar ka ?
Cfare duhet bere sipas teje?
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Bilder, te dyja videot e mesiperme jane levizur, ke ndo1 adrese tjeter ???
 

Bilderberg

Anëtar i ri
Titulli: Vetedijesimi qytetar : arma me e fuqishme e Popullit!

Bilder, te dyja videot e mesiperme jane levizur, ke ndo1 adrese tjeter ???

Jo Nostra!!
Personi qe i ka postuar ka mbyllur kanalin e tij ne YT dhe rrjedhimisht ka eliminuar edhe videot!!
 
Top