Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

Aren

Anëtar i Respektuar
2119.jpg

Kryebashkiaku i Capilla del Monte ka urdhëruar mbylljen e të gjithë hyrjeve në qytet, si pasojë e parashikimit për mbipopullim më 21 dhjetor. Cila është arsyeja? Kur mbeten pak orë nga e premtja e famshme, në atë qytet ka shumë persona të shqetësuar për fundin e botës, pavarësisht sigurive që vijnë nga ekspertët. E madje, shumica prej tyre në Capilla del Monte mendojnë që vetëm për të mos qenë dëshmitar në “Ditën e gjykimit” pas tre ditësh, t’i japin fund jetës më përpara.
Kështu, kryebashkiaku ka një shqetësim të madh se mos kryhen vetëvrasje masive, që duhet të ndodhin në zonën e malit Cerro Uritorco, aty ku mund të mblidhen më shumë se 15 mijë vetë për 21 dhjetor. I gjendur përballë këtij kërcënimi, kryebashkiaku ka marrë të gjitha masat, për të mos rrezikuar gjakderdhje, që mund të rezultojë plotësisht e kotë.gazetashqip
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

Populli eshte si gjarperi dhe koka e tij udheheqesi.
Nese koka terheq trupin ne pleh aty iken edhe bishti.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

Une nje gje nuk po mundem ta kuptoj nga keta njerez ! a qaq shum injoranta jan ? si kta tash si ne amerik si ne gjermani , franc e itali , kin e japoni e plot vende tjera po tregohen gjana te tilla per vetvrasje ! une thjesht spo e di pse jan kaq shum injorant keta njerez kurse ja mbajn vetes si te diturit e botes ! mduket vetem ne shqiptaret spo e rrujm per ket 21 dhjetorin dhe neve na quajn si te pa ditur te tjeret !
 
  • Më pëlqen
Reactions: Sky

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

Po dashkan me u ba kurban pffffffffffffffffff :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

ahhahahahaha,,c'fare injorance athua dhe vete qytetrimi Maja,,tek i cili mbeshtete kjo barcalet..brenda per brenda popullsis se majas,,ishin tre kalandar,,qe parashikonin kohen ciklike,,ne tre kohe te ndryshme,pra dy pjes te zones maja..nuk e besonin fundin e epokes dhe rilindjen me 21 Dhjetor te 2012..ndersa nje pjes tek e cila mbeshtete teoria e neserme per permbysje,,e besonte,,mesa duket,,njerzimi eshte i prir ti besoj me shume tmerrit imagjinar se sa racionalitet llogjik dhe shpjegues.
zot beju drit ne ata jete,,ketyre qe jan vetvrar..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

S'mund te prisnin dhe nje dite? Kaq nxitim kishin?
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Vetevrasje Masive Ne Argjentine Per Fundin E Botes…

Un them ju eshte merzit jeta e jan cmend njerezia :lex: se ska arsye e as llogjike e shendosh e mundshme per keto gjera, per keto shkrime, degjime dhe besime ekstreme.
 
Top