Video me myslimanë që vallëzojnë “Happy”: eshte hallall?

Lauri

Anunnak
Video me myslimanë që vallëzojnë “Happy”: por ka njerëz që po pyesin: ثshtë hallall?

Ka vetëm dy ditë që është hedhur në youtube një video e përgatitur nga një grup që quhet ‘Honesty Policy’, ku janë filmuar myslimanë të të gjitha moshave, që të gjithë britanikë, që këndojnë hit-in e këngëtarit Pharrell Williams me titullin “Happy”, dhe vallzojnë, qeshin, argëtohen nën ritmet e kësaj kënge shumë gazmore e argëtuese. dhe aty do të shihni se deri më tani, kur kanë kaluar pra vetëm 48 orë, videoja është parë gati nga 600 mijë herë. Ka patur debat mes myslimanësh, nëse kjo video është apo jo “hallall”, por autorët e saj, që të gjithë myslimanë, janë të sigurtë se videoja do të pëlqehet nga shumica e myslimanëve në botë, pasi përcjell mesazhin e lumturisë.
/express

 
Pe: Video me myslimanë që vallëzojnë “Happy”: eshte hallall?

Gjithcka qe percjell lumturi dhe pozitivitet nuk ka si te mos jete `hallall`.Nese dikush thote qe nuk eshte `hallall` atehere duhet me patjeter qe edhe te bazohet ne Kur`an me fakte!
 

Lauri

Anunnak
Pe: Video me myslimanë që vallëzojnë “Happy”: eshte hallall?

@LeVoyageur nuk e mora vesh kendveshtimin tend ne lidhje me Kuranin.

Kurani vete duhet te kendohet-recitohet qe fjalet te arrihet nje aurore bashke me melodine.
Paradoksalisht, ne shume raste ndalohet kenga, muzika, e disa vegla muzikore....dhe nga ana tjeter defrimet i bejne gjithmone mes melodishe.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Video me myslimanë që vallëzojnë “Happy”: eshte hallall?

MEsazh sh i bukur. MUslimanet jane Happy sido qe te shahen dhe te shikohen nga te tjeret... JEta e tyre eshte e mbushur me gezim! .. ME pelqeu sh vidioja... ^_^
 
Top