Vip-at që mendohet të jenë shërbëtorë të djallit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
vipat.jpg


Illuminati është sekt sekret i lidhur me Djallin dhe e krijuar ne shekullin XVIII. Ai është i përfshirë edhe ne librin e Dan Brawn-it “Engjëj dhe Djaj”. Sot ne internet qarkullojnë disa nga emrat e pjesëtareve te këtij sekti te cilët tentojnë te dominojnë boten.

Nga njihen?

Ata përdorin shenja te veçanta dhe te çuditshme. Pjese e tyre janë dhe shume nga personazhet VIP me te dashur. Janë apo jo te vërteta këto supozime konspirative, askush nuk e di me te vërtetë megjithatë diçka duhet besuar duke qene se përmenden kudo emrat e tyre.

Jay Z dhe Beyonce

Jay Z mendohet se është një prej përfaqësuesve me te mëdhenj te sektit Illuminati. Shpesh para publikut ai krijon me duar formën e një piramide e cila ne fat është një simbol i “urdhrit botëror”qe kontrollon Djalli. Gjithashtu Beyonce mendohet të jete pjese e sektit duke formuar shpesh shenjen e piramidës dhe numrin 666. Sipas konspiratorëve me këtë i tregohet Djallit për hapat qe po hedhin duke manipuluar masat e njerëzve. Sipas konspiratorëve vajza e këtyre Blue Ivy mban një emër astanik. Po t’i kthesh shkronjat për se prapi krijohet emri “Eulb Yvi” qe do te thotë “Vajza e Luciferit”

Lady Gaga
vipat-1.jpg

Shume konspiratorë mendojnë se Lady Gaga nuk do kishte ekzistuar kurrë nëse nuk do e kishte filluar karrierën me syrin e Horus-it. Ajo shpesh fsheh njërin sy dhe kjo mendohet se është një shenje për t’i thëne djallit: “Jam këtu për te mbikëqyrur Token”.

Celine Dion

Kjo këngëtare bën zakonisht te njëjtën koreografi, këmbë te hapura dhe dora e djathte e ngritur drejt qiellit. Kjo ne fakt krijon piramidën e famshme.

Miley Cyrus
vipat-2.jpg

Gjuha e famshme e Miley-t ne fakt mendohet se mund te jete shenje e djallit. Ajo mund te imitoje te puthurën e gjarprit, pra ndjell te keqen.

Rihanna
vipat-3.jpg

Pikerisht me këngën Umbrella ajo ka ngjallur kureshtjen e konspiratorëve. Ne klip ajo kalon nga një vajze e zgjuar ne sensuale, pra nga drita ne errësirë. Ne një tjetër klip “S&M” Rihanna mban një bllok shënimesh tek e cila shkruhet: “Rihanna, princesha e Illuminatis”.Angelina Jolie
vipat-4.jpg

Ajo i adhuron gjarpërinjtë, luan me ta dhe i koleksionon. Këto janë shenja te forta për te thënë se është pjese e sektit Illuminati.

Michelle Obama
vipat-5.jpg

Ne kopertinën e Vogue-it ajo ka treguar një shenje qe i ka bere konspiratorët te mendojnë se klani Obama është pjese e këtij sekti. Cila është ajo? Pikërisht shenja me brirë qe bën me dorën e majte.Express
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Vip-at që mendohet të jenë shërbëtorë të djallit

Ka edhe shqiptar jo me te huaj
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Angelina Jolie

Ajo i adhuron gjarpërinjtë, luan me ta dhe i koleksionon. Këto janë shenja te forta për te thënë se është pjese e sektit Illuminati.


Michelle Obama

Ne kopertinën e Vogue-it ajo ka treguar një shenje qe i ka bere konspiratorët te mendojnë se klani Obama është pjese e këtij sekti. Cila është ajo? Pikërisht shenja me brirë qe bën me dorën e majte.veqantë per keto dy personazhet e fundit me habiten keto info..... me shum ishte per Jolie. 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ka edhe shqiptar jo me te huaj

Shumica e vipave shqiptar e bejne vetem me ra n'sy, se lidhje s'kan as me illuminati as kurgjo me ta. Po jemi popull qe imitojme shume, e kem qef qa tshohim n'tv me bo edhe na lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Shumica e vipave shqiptar e bejne vetem me ra n'sy, se lidhje s'kan as me illuminati as kurgjo me ta. Po jemi popull qe imitojme shume, e kem qef qa tshohim n'tv me bo edhe na lol

Po tashti si do bien Shqiptaret ne sy :p.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po ja ne kete menyre psh, me budallalleqe :D
 
Iliminuati vertete eshte pjell e djallit te mallkuar . Dhe te gjithe ata qe pelqejne dhe enderrojne te jene si keta te prekurit nga Iluminati ne fakt edhe keta jane te prekur nga djalli !
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Ku bazoheni qe jane pjelle e djallit?
E cuditshme eshte fakti se keni nje te perbashket ju myslymanet me iluminatit.

Te dy palet nuk besoni se jezusi ishte bir i zotit...por nje njeri qe la trashegimtar pas.
E iluminati i mbrojten me jeten e tyre ata.

Dominojne boten si sekt.....kjo eshte tjeter histori!
 
Ku bazoheni qe jane pjelle e djallit?
E cuditshme eshte fakti se keni nje te perbashket ju myslymanet me iluminatit.

Te dy palet nuk besoni se jezusi ishte bir i zotit...por nje njeri qe la trashegimtar pas.
E iluminati i mbrojten me jeten e tyre ata.

Dominojne boten si sekt.....kjo eshte tjeter histori!
Kerkoj mbrojta nga Zoti i Lartmadheruar ne fillim !
Informohu rrethe djallit si duket dhe si jane vecorit e tij , dhe informohu me shume per iluminatin dhe simbolikat e tyre e kupton te verteten e tyre dhe bashkpunimin e tyre .
Une kam informacione qe baba i djajeve te mallkuar krenohet me arritjen e nje organizate te krijuar si Iluminati ! Dhe nese shikojme realisht mund edhe te krenohet se sa shtete e sa organizata e sa njerez i ka bere per vete . Por, krenimi i tyre eshte i afatizuar .
Dhe me habit fakti qe na bene te njejte ne me ata !! Ku e mbeshtet kete qe e ke thene ?
Kjo teme rrethe te birit te Zotit u shtjellu ne mijera here ketu , por nje gje duhet ta dini rrethe besimit se Zoti nuk ka bir (bir mund te kete baba yt dhe i imi ky eshte mekati ne fene tone qe se fal Zoti ) .
Edhe femija ne fene tone ka logjike me te arsyeshme se ju !
Zoti nuk ka nevoj per femije dhe Zoti as nuk eshte i lindur dhe as lind ke . Zoti eshte i pa fillim dhe i pa mbarim . Ai shte Nje i vetem Krijues i Gjithesise . Veq ndaleni shikoni krijesat e Tij sa e madhe eshte kjo bote , qe do te thote Zoti eshte Superfuqi aq e madhe qe menndja e tij smund ta perceptoj ne kete bote . E ju e lidhni me pelena ne ahrin e nje herbreu "zotin"( keshtu thuhet per lindjen e Jezusit qe te mos jam i komplikuar ).Dhe nga e gjithe kjo , si te jemi ne athere si ju qe te besojme ne filozofin e Palit rrethe fese se tij ne kete menyre qe logjika e shendosh se koncepton .
Dhe asnje pofet i Zotit ska qene bir i Zotit , ata kane qene njerez si ne qe Zoti i ka perzgjedhe tia shpall porosit e Tij rrethe njohjes se Zotit dhe adhurimit te Tij .
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Kerkoj mbrojta nga Zoti i Lartmadheruar ne fillim !
Informohu rrethe djallit si duket dhe si jane vecorit e tij , dhe informohu me shume per iluminatin dhe simbolikat e tyre e kupton te verteten e tyre dhe bashkpunimin e tyre .
Une kam informacione qe baba i djajeve te mallkuar krenohet me arritjen e nje organizate te krijuar si Iluminati ! Dhe nese shikojme realisht mund edhe te krenohet se sa shtete e sa organizata e sa njerez i ka bere per vete . Por, krenimi i tyre eshte i afatizuar .
Dhe me habit fakti qe na bene te njejte ne me ata !! Ku e mbeshtet kete qe e ke thene ?
Kjo teme rrethe te birit te Zotit u shtjellu ne mijera here ketu , por nje gje duhet ta dini rrethe besimit se Zoti nuk ka bir (bir mund te kete baba yt dhe i imi ky eshte mekati ne fene tone qe se fal Zoti ) .
Edhe femija ne fene tone ka logjike me te arsyeshme se ju !
Zoti nuk ka nevoj per femije dhe Zoti as nuk eshte i lindur dhe as lind ke . Zoti eshte i pa fillim dhe i pa mbarim . Ai shte Nje i vetem Krijues i Gjithesise . Veq ndaleni shikoni krijesat e Tij sa e madhe eshte kjo bote , qe do te thote Zoti eshte Superfuqi aq e madhe qe menndja e tij smund ta perceptoj ne kete bote . E ju e lidhni me pelena ne ahrin e nje herbreu "zotin"( keshtu thuhet per lindjen e Jezusit qe te mos jam i komplikuar ).Dhe nga e gjithe kjo , si te jemi ne athere si ju qe te besojme ne filozofin e Palit rrethe fese se tij ne kete menyre qe logjika e shendosh se koncepton .
Dhe asnje pofet i Zotit ska qene bir i Zotit , ata kane qene njerez si ne qe Zoti i ka perzgjedhe tia shpall porosit e Tij rrethe njohjes se Zotit dhe adhurimit te Tij .
Keni nje te perbashket thashe...ku ju bera njejte???
se te kesh nje te perbashket , nuk do te thote se jeni ident ...
 
Top