Vizit te miku…

Besoi se tani askund nuk shkoni pa lajmru ne telefon..dhe ajo se me ben me shum kureshtare eshte;
Se me mir te shkosh musafir kur ti ke deshir,apo kur ata duan te shkosh ti vizitosh ti!? Sepse jo cdo here eshte deshira (miratimi)i dy palve..
per vizit ..
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP
Me mire kur une kam deshire!
Tani kshu sic eshte bere ne kohet tona,ne fakt si shkohet kuj pa e lajmeruar,apo pa te ftuar.
Por mua me mungojne ato vizitat ne fshat kur isha femije,kalonte afer shpise ,tak ndalonte pinte nje kafe kojshia,apo bashkefshatari ,kishte lezetin e vet.
Atehere kishte nja afrimitet te sinqerte mes njerzve,nje ane sociale njerzore.
 
Unë jam një tip jo shum sociale me të tjerët.
Edhe kur isha e vogël,më mërzisnin kur vinin pa lajmëruar.
Ti ke një ditë pushim e dëshiron qetsi,vetëm kur të vijnë e të prishin terezinë.
E nëse dikush dëshiron të të takojë,shkoni në një kafene.
Sesa të lodhesh të gatuash,apo të detyrohesh për të dalë në restorant me ta.
Jo jo.
Nuk janë kto gjëra për mua.
 
Top