Vjehrra dhe vjehrri

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Une personalisht dhe do jetoja...Por ama me njerez qe nuk influencojne ne jeten bashkeshortore te timen...Idealja do ishte qe te jetonin ne nje shtepi te madhe,ku gjithesecili ka hapsirat e tij...Pastaj nisem nga fakti qe nuk do me pelqente nese ndonjera nuk do donte te jetonte me prinderit e mi vetem pse jane vjeherria...
 

Kleva_Durrsakja

Antar Aktiv
Une po dhe jam shume mir me Vjerren dhe Vjerrin time pale dhe me duan shum ndoshta dhe ndikon mosha se jom afer 18 vjeqe por kam 5 vj qe jetoj me to dhe jam shume mir me rrespektojn i rrespektoje me mbajne ne pllame te dores :kercim::kercim::kercim:
 

Sexy_Girl

Antar Aktiv
Une do jetoja dhe me vjeren dhe me vjerin se e kam burin si shpirt po deri sa tja mbush mendjen te me mari.
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Une po dhe jam shume mir me Vjerren dhe Vjerrin time pale dhe me duan shum ndoshta dhe ndikon mosha se jom afer 18 vjeqe por kam 5 vj qe jetoj me to dhe jam shume mir me rrespektojn i rrespektoje me mbajne ne pllame te dores :kercim::kercim::kercim:


Pse sa vjeq je martuar ti mi?!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Une per fat te mire nuk do jetoj me prinderit, te shkoj te jetoj me vjehrrin e vjehrren boooooooooooooh...
 

vitk

Anëtar i Respektuar
kush do ndonje kollovare te me coje ndonje mesazh se jame gati
 

abstraction

Carpe Diem
ata qe sduan vjehrin dhe vjehreen sduan askend ne shtepi. sme pelqejne tipa te tille. une jam familje e madhe dhe ja kalojme shume mire fatmiresisht. gjithmone kam te aferm ne shtepi. ne mos dashte nusja ime ti shohe e ti prese deren hapur e ka dhe rruga e mbare i qofte

aman vetem deren mos na e trego , :gjujpeshk:

pse me mamin dhe babin do jetosh gjithe jetes ti ? E pse u martove pra ? :kercejme:
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Nje pytje per vajzat tona qe kan pergjigjur per jo ose qyqa kurrrre
Si do tju vint juve nese nuset e vellezerve nuk do pranon qe te jetonin me babin ose memin tuaj ??
Nuk ma merre mendja se do ju vinte mir apo jo ??
Prandaj kur te pergjigjeni mendoheni mir fjalen sepse edhe juve keni prinder edhe mua nuk do me vinte fare mir nese nusja e vellait time do mi hidhte prinderit sikur te ishin te huje Ky eshte opinioni ime:D

Un i them mamit tim 100 her, shyqyr qe s'ke cun se mjer ajo nuse qe do vite ne dere tende... oh zot o zot, mami im te mer shpirtin mi... :bum

Ajo donte qe motra ime ta merte burrin kollovar qe ti blente domote te katunaret e ti bente pazar mamit... LOL LOL Mamin e kam shume te mire por e kam dhe shuuuuuuuume kerkuse dhe do ti dali e vetja, qekshu nusja ne shtepine tone do vuante nga mami im ma mer mendja :(
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
varet nga menyra se si jane ata....po te jene te mire,te kuptueshem ....them se po...........pastaj ka edhe ca qe behen te merzitshem ata do ti respektoja por sdo mund te jetoja nen 1 cati....gjithcka duhet te jete reciproke!
 
Redaktimi i fundit:

Aurora

Anëtar Aktiv
Ani o braziljania ia duron vetem te burrit atehere!:D

Mua nuk do te me kishte penguar aspak te jetoja me vjehrrin, ua dua djalin pse te me pengojne ata mua, mandej dhe dikush duhet te perkujdeset per ta,duhet te mendojm qe kemi prinder dhe ne, dhe qe do te behemi vjehera dhe ne dikur!

Ata meshkuj qe i largojn prinderit e tyre shkaku nje femre, per mua jane nje asgje hiq!
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
qyqjaaaaaaaaaaa............ncncncncncncnc sdua pleq ne shpi........do i dua e do i rrespektoj po ne shpi te me nderhyjne ne jeten private apo familjare joooooooooooooo.......
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Un i them mamit tim 100 her, shyqyr qe s'ke cun se mjer ajo nuse qe do vite ne dere tende... oh zot o zot, mami im te mer shpirtin mi... :bum

Ajo donte qe motra ime ta merte burrin kollovar qe ti blente domote te katunaret e ti bente pazar mamit... LOL LOL Mamin e kam shume te mire por e kam dhe shuuuuuuuume kerkuse dhe do ti dali e vetja, qekshu nusja ne shtepine tone do vuante nga mami im ma mer mendja :(

lum ai burre qe do te marre ty me ate vjerre qe do kete:D:D
 
tani e mira e te mirave do jete te mos i kem ne shtepi se ashtu larg do i dua me shume...por dhe nese jane duhet gjetur menyra si te sillesh qe te arrish te te duan..
 

eldi

trafikante
Se c'mu kujtua kjo tani. Shkurt e shqip, goca do donit te jetonit me vjehrrit ne shpi apo jo? Pse po ose pse jo?!

Diskutim te mbare.

p.s.
Per te ilustruar pak temen po vej ca vargje shume te gjetura per kete pune:

Mire me vjerren , mire me burrin
LLafi mire zbut ne gurin
Merri punet urte e bute
Terhiqe penin mos e kput

S'ka si vjerra ne shtepi
Te bon drek e te rrit fmi
Dhe kur nxefet per hic gjo
Bo ne ti sikur s'nigjo


me thon te drejten mua do me pelqente te rrija ne nje shpi me vjehrren dhe vjehrrin. eshte identik llafi qe ka thene "artiola toska" terhiqe penin mos e keput, po ku ka me mire se te jetosh me vjehrren te mban femijen , ke deshire me dal me burrin pse duhet te marresh kalamajt per qejf, ke qejf me dal per karaoke , po spate vjehrren do marresh dhe kalamonin me vete? pastaj jeta eshte e atill qe duke qendruar ne pune 8 ore, nuk eshte se do ta kesh ne shpi tere kohen qe te gricesh dhe te zihesh. me pak fjale une e dua vjehrren ne shpi, per nje dore ndihme. meqe jam mesuar me mamin gjithmon qe i kam disa gjera gati, pse te mos mi bej dhe vjehrra. tani cdo shpi ka llafe, por me nje vesh shurdh dhe nje sy qorr kalojn gjerat. po nuk u bet tolerant karshi te tjereve plas :grusht3::grusht3::grusht3:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
me thon te drejten mua do me pelqente te rrija ne nje shpi me vjehrren dhe vjehrrin. eshte identik llafi qe ka thene "artiola toska" terhiqe penin mos e keput, po ku ka me mire se te jetosh me vjehrren te mban femijen , ke deshire me dal me burrin pse duhet te marresh kalamajt per qejf, ke qejf me dal per karaoke , po spate vjehrren do marresh dhe kalamonin me vete? pastaj jeta eshte e atill qe duke qendruar ne pune 8 ore, nuk eshte se do ta kesh ne shpi tere kohen qe te gricesh dhe te zihesh. me pak fjale une e dua vjehrren ne shpi, per nje dore ndihme. meqe jam mesuar me mamin gjithmon qe i kam disa gjera gati, pse te mos mi bej dhe vjehrra. tani cdo shpi ka llafe, por me nje vesh shurdh dhe nje sy qorr kalojn gjerat. po nuk u bet tolerant karshi te tjereve plas :grusht3::grusht3::grusht3:

Shume mire perdore si dado sa here je ne pune dhe sa here don te dalesh:D:p
Po edhe ta kesh ne shpi 24 ore papapa apo nuk jane xheloze per cunat e tyre keto mamate e sotme
 

eldi

trafikante
Shume mire perdore si dado sa here je ne pune dhe sa here don te dalesh:D:p
Po edhe ta kesh ne shpi 24 ore papapa apo nuk jane xheloze per cunat e tyre keto mamate e sotme

moj po te jesh ne pune , se une kur jam ne pune tani dhe qe rri gjithe diten perjashta, smendoj se do mbyllem ne shpi kur te martohem, me te vertet vitin e pare do mbyllem sa te rritet pak kalamoni, por normale qe asaj do ja lej, dhe kur te dal do dal me cunin e asajm dhe sdo ket shum kontakte me ate,tani do thoni do jen ne nje shtepi, dhe normale qe ka per ta degjuar, gjysma e te keqes nuk eshte se do ta kem 24 ore ne 24 . pasi 12 ore jam jashte dhe 8- 7 ore jam ne gjum , dhe kuptohet koha qe do rrij me ate :bum:kercim::kercim:
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
me thon te drejten mua do me pelqente te rrija ne nje shpi me vjehrren dhe vjehrrin. eshte identik llafi qe ka thene "artiola toska" terhiqe penin mos e keput, po ku ka me mire se te jetosh me vjehrren te mban femijen , ke deshire me dal me burrin pse duhet te marresh kalamajt per qejf, ke qejf me dal per karaoke , po spate vjehrren do marresh dhe kalamonin me vete? pastaj jeta eshte e atill qe duke qendruar ne pune 8 ore, nuk eshte se do ta kesh ne shpi tere kohen qe te gricesh dhe te zihesh. me pak fjale une e dua vjehrren ne shpi, per nje dore ndihme. meqe jam mesuar me mamin gjithmon qe i kam disa gjera gati, pse te mos mi bej dhe vjehrra. tani cdo shpi ka llafe, por me nje vesh shurdh dhe nje sy qorr kalojn gjerat. po nuk u bet tolerant karshi te tjereve plas :grusht3::grusht3::grusht3:O zemra ime po jo te gjithe njerzite jan nje soj moj yllke prandaj dhe vjerrat ka nga ato qe te ndimojne dhe ke nga ato qe presin nga nuset
Prandaj ja te ra donje vjerr dhe vjerre qe ka 60 70 vj cfare do ti fuseshe ne pune te pastroj shtepin te bej dreken darken gati te te rris femit ???
 

kapetani79

Anëtar i ri
po burri duhet te marre leje tek mamaja me pare hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 

Adrenalina

GoC TiR0né
po burri duhet te marre leje tek mamaja me pare hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Jo jo se mamaja dhe burri nuk jane me kohen e qepes, dhe mamaja eshte shume moderne dhe liberale vetem se eshte kerkuse dhe do ti dali e vetja dhe sidomos me nje vajze te ardhur (dmth jo me femijet e vet) eshte akoma me shume kerkuese ;)
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Jo jo se mamaja dhe burri nuk jane me kohen e qepes, dhe mamaja eshte shume moderne dhe liberale vetem se eshte kerkuse dhe do ti dali e vetja dhe sidomos me nje vajze te ardhur (dmth jo me femijet e vet) eshte akoma me shume kerkuese ;)

Zemra kur ja kom ule hunden njerit qe u mbante si mo kerkusi ne Kruje jo mo mamas tende ahaahah Vetem ta kisha 1 jave ne shtepi shikoje si do ta beja si qingji i bute duehte te jeshe shum bipllomate ta beshe tjetrin per vete ahaahh
 
Top