Vjen një kohë kur gruas i shtohet bukuria.

Arfenilla

Themelues i Forumit
Vjen një kohë kur gruas i shtohet bukuria.

Sikur çaji që merr shije pas një qëndrimi të gjatë.

Pas një kohe gruaja mësohet t’i hudhë në plehra pallavrat si “kush çka po thotë”.

Tani përpiqet për atë se si dëshiron ta shohë vet veten e saj, e jo për atë se si duan ta shohin të tjerët.

Vjen një kohë kur gruaja vlerë nga vlerat më të mëdhat llogarit Lirinë e saj.

Dhe pavarësisht se me çfarë çmimi i duhet të paguajë, ajo nuk lejon askënd që lirinë t’ia merr nga duart e saj.

Edhe sikur t’ia shtronin rrugën me qilim të kuq, e tëra çfarë i bën përshtypje asaj është dashuria, qetësia, besimi.

Dashuriçkat, lajkat duke i lënë mënjanë, në krye të listës vë miqtë e saj.

Vjen një kohë kur gruaja bëhet mjeshtre e mirë e jetës.

Vjen një kohë kur gruaja bëhet shumë e bukur./supergrate.net
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Dal ne pexhere me vrap se erdhi nusja e kti kojshis, tu i hap syt naaa qa pa del prej makinet ? kur pa del nji femen e dobt si me ken bajukel ? thash qa paska martu ky rrezik zi.S'vonoj shum u banen me fmi erdhi dhe u ba kjo femen si me ken katan topash ??? gjithmon mka shty kureshtja se qa hangri kjo njiri si u ba kshu ?
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Dal ne pexhere me vrap se erdhi nusja e kti kojshis, tu i hap syt naaa qa pa del prej makinet ? kur pa del nji femen e dobt si me ken bajukel ? thash qa paska martu ky rrezik zi.S'vonoj shum u banen me fmi erdhi dhe u ba kjo femen si me ken katan topash ??? gjithmon mka shty kureshtja se qa hangri kjo njiri si u ba kshu ?
Hahahaha katan topash ???????????????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk eshte nevoja te vjen nje kohe, gruaja ka qene dhe eshte prej bukurive te kesaj bote, prehje per bashkeshortin, fole per edukimin e gjeneratave, etj etj. Nuk e di dhe nuk e shoh te arsyeshme artikullin si forme per ta vleresuar apo ngritur gruan.
Gruaja si krijese eshte vetvetiu e ngritur dhe e vleresuar. Se sa e vleresojne, eshte muhabet tjeter por, nuk i humb vlera asnjehere.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Vjen nje kohe kur vajza e re, e ndrojtur e pasigurte, behet grua e forte, me besim dhe qe vlereson veten e saj.
Sigurisht kjo ben qe dhe veten ta shohesh te bukur. Po e pe vete, s'ka burre nene te te shohe te shemtuar. :D
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Po e pat ne shpirt bukurine do ta kete 10 fish me te embel bukurine trupore e kete do tja vere ne pah ai mashkull qe do te dije tja vleresoje te dyja, ashtu sic jane.
 
Top