Vjeshtë magjike në Dardhë

424101.jpg
424100.jpg

Të udhëtosh mes ngjyrave të vjeshtës në Dardhë të Korçës është një aventurë e paharrueshme.
424103.jpg
Turistët që vijnë në Dardhë, mahniten nga rregullsia e planimetrisë së shtëpive, arkitektura interesante, pastërtia shembullore nëpër rrugët me kalldrëm, që tani në shumicën e kohës, janë të mbushura me gjethe të verdha.
424107.jpg
Indeksonline
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Dardha eshte nje mrekulli ne cdo stine.
Imagjinojeni kur debora shtrin petkun e saj te bardhe?!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Hem,eshte mrekulli kam qene kur isha studente ne stinen e dimrit.
Me ka marre malli per vendet e bukura Shqiptare,dhe pse cdo vere shetis ceshte e vertet ne shume pika.
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
E vendosa:
Shen Valentinin do e kaloj aty.
 

Aver

VIP
Emer interesant i fshatit. Edhe FV antike, Kosova e sotme, nga fruti i dardhes e kishte origjinen.. sipas gjuhetarit Johann George van Hahn.
 
Top