Vlerësimi i lojtarëve: Schalke - Manchester United

MasteR

I'm offline
Përfundoi dhe ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve mes Schalkes dhe Manchester Unitedit, ku pos një loje jashtëzakonisht kompakte dhe tejet të organizuar të United, e kemi kuptuar se kush është momentalisht portieri më i mirë në planetin Tokë, për të cilin pas ndeshjes i madhi Sir Alex Ferguson tha se shfaqi paraqitjen më të mirë të një portieri ndaj Unitedit që ai ka parë ndonjëherë. Telegrafi sjell vlerësimet e lojtarëve nga ndeshja Schalke – Manchester United.

Schalke

Manuel Neuer (9.0) – Njeriu i ndeshjes.

Hans Sarpei – (5.5)

Christoph Metzelder (4.5) – Dështimi i ndeshjes

Joel Matip (5.0)

Atsuto Uchida (5.5)

Alexander Baumjohann (5.5)

Jurado (5.5)

Kyriakos Papadopoulos (5.0)

Jefferson Farfan (4.5)

Edu (5.0)

Raul (5.5)

Zëvëndësuesit

Sergio Escudero (6.0)

Peer Kluge (5.5)

Manchester United

Edwin Van der Sar (6.5)

Patrice Evra (7.0)

Rio Ferdinand (7.5)

Nemanja Vidic (7.0)

Fabio Da Silva (7.0)

Ji-Sung Park (7.0)

Michael Carrick (7.5)

Ryan Giggs (8.0)

Antonio Valencia (7.0)

Wayne Rooney (8.5)

Chicharito (7.5)

Zëvëndësuesit

Paul Scholes (6.0)

Anderson (6.0)

Nani (5.0)

/Telegrafi/
 
Top