Vllazninë nuk e ndal as shiu, mposht Teutën dhe “arratiset

Vllaznia-1100x620.jpgVllaznia nuk lëshon “pe” këtë sezon. Edhe pse ishte përballë një kundërshtari të vështirë si Teuta e Durrësit dhe ndeshja u luajt 90 minuta në kushte të vështira atmosferike, me reshje të vazhdueshme shiu, shkodranët triumfuan edhe këtë herë duke marrë 3 pikët, të cilat i shkëpusin ata në renditje.

Edhe një herë tjetër ka qenë goleadori Ardit Hoxhaj ai që ka vendosur ndeshjen për Vllazninë me golin e tij të shënuar në pjesën e dytë.

A2news.com

Teuta u zgjua vetëm në minutat e fundit për të reaguar, por shumë vonë, pasi Vllaznia ishte e renditur mirë në mbrojtje, duke shmangur golin.

Me këtë fitore, Vllaznia shkon në kuotën e 29 pikëve, 9 më shumë se Teuta e vendit të dytë dhe 10 nga Partizani i vendit të tretë, i cili do ta luajë nesër ndeshjen e kësaj jave ndaj Apolonisë së Fierit.
 
Top