Votoni Krijimet e Marsit..!

Votoni Krijimet e Marsit..!


  • Totali i votuesve
    16
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Sa e deshperuar 3!
Dakord me Malsin
Kush ka nje brisk qe te shkoj te pres damaret?
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Sa e deshperuar 3!
Dakord me Malsin
Kush ka nje brisk qe te shkoj te pres damaret?


Se mo vetem 3! Mos ishte deshperimi apo vetvrasja poetike tema e muajit?!

Une me copa i lexova, sme pelqeu asnjera, biles me shtyti ajo qe ka me shume vota ta lexoja, prap sikur nuk lexova gje.

ps. me kujtove kengen e Rettore, Dammi una lametta che mi taglio le vene rapapapa lol
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

5 votova rrjedh ne natyrshmeri , ngjall emocion, perdorimi i figurave letrare dhe i krahasimeve si persh..malli djeg si cigare...floke sheqeri..etj etj... dhe skema tabloja ku nderton krijimin merr forme si nje skene teatri (me beri spektatore te rradhes se pare agnesa me kemishen e tij me kembet e gershetuara ne bel )..u ndjeva pjestar te asaj pikture . Urime krijuesi/ja e meriton vertet!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

O na i marshit te ligat juve qe i shani krijimet pra. lol
Ju lumte dora ju qe keni shkruar po he:p

Keta jane te gjithe celosaaaa:p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Pershendetje!

Ja kur arritem perseri ne diten qe do njihemi dhe me autoret e krijimeve tona!

Krijimi fitues per muajin; Mars eshte- 5-Fort e dashura e imja Agnes!- e shkruar nga NICKTJETER!
Shume urime e dashur Nick!


Krijimet e tjera jane shkruar perkatesisht nga;

1-Bisede me henen-Jana80!

2-Rrezet e shpreses..-Nevertiti!

3-Mos e vrisni shpresen..Ultraviolet!

4-Far away...Soulmind!


Duke ju falenderuar perzemersisht per dergimet tuaja,ju rikujtoj temen per muajin;Prill-Memorie (fjoll kujtimesh)

Dergimet tuaja do priten ne posten time private deri me daten 14 Prill.

Ju uroj nje muaji te mbare pranverore te gjitheve!

Bashke do rilexohemi here pas here tek tema njoftime per konkursin :)
Njoftimet per konkursin letrar 2016 (temat)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Ju lumt shpirti atyre qe shkruan kete muaj shperthyes.

I lexova te terat dhe akoma se ndava mendjen per vote megjithate per te pesten me duhet t'i them dy pershtypje (kuptojini si pershtypje):kapele:

Pershtypja e pare: "si cdo mengjes ne oren 10:00 AM" nese ishte mengjese pse do duhej te ishte dhe AM? Nejse une nuk se kam lexuar shume letra shqipe por disi kjo AM mu duk risi ne letershkrimet shqipe!
Pershtypje e dyte: "puroja" shume rralle haset ne letrat shqipe por rinia kan evoluar dhe pijne edhe Puro.:kapele:

Tani mund te flas :p
Ne fakt te sillja risi e bera dhe une :p, te ngjante si fryme e re pas mengjesit i futa AM dhe e rregullova:p

Flm te gjitheve per vleresimet e zhvleresimet :p

Shihemi muajin tj
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Tani mund te flas :p
Ne fakt te sillja risi e bera dhe une :p, te ngjante si fryme e re pas mengjesit i futa AM dhe e rregullova:p

Flm te gjitheve per vleresimet e zhvleresimet :p

Shihemi muajin tj

aaaa tani e bera lidhjen....edhe pse pak konfuze :)

urime vertet....fantastike
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Urime Nick!
:)
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Po qe paske aftesine per te menduar si mashkull ti nick :D
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Nick.tjeter here ma thuaj para se te besh ndonje krijim se ngela duke te bere publicitet pa pagese
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Po qe paske aftesine per te menduar si mashkull ti nick :D

Eh po brenda meje eshte nje lezbike burrerore qe mundohem ta shtyp cdo here
po ia qe del ne siperfaqe

lezbikja tj kendon lendine e ne lendine e mbledh lule duke thur kurora
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Nick brv vertet shume e bukur me pelqej shume ..sic me pelqen gjithmone menyra e rrefimit tend.. thjesht ..pasionale... e pasur ne figura letrare dhe me nje forc trasportuse.. suksese ne vazhdim.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Faleminderit kush me ka votuar sa per te mos mbetur zero edhe pse ishte per zero..
Brv soul edhe poezia jote ishte shume e bukur por nick ishte manjetike me kete shkrim ...
Ultraviolet nevertiti brv edhe juve per emocionet qe dhuroni ne cdo shkrim..
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Urime Nick.

E ke myt.
 

Aki

misfit
Titulli: Votoni Krijimet e Marsit..!

Jana u the urime te gjithve, une po te them urime edhe ty, nuk te votova po kishe nje shkrim shume te bukur :)


Nicki kikiriki urime. E ke parasysh ne filmat vizatimore kur tregojne ndonje leter qe eshte shkruar ndonje magji dhe mbi letren del zjarr, ose ndonje ciklon e ngjashem? Eh nga shkrimi yt ashtu burojne emocione, te lumte :)
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top