Votoni Krijimet e Prillit!

Votoni Krijimet e Prillit!


  • Totali i votuesve
    20
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Aki

misfit
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Une ato qe kisha per te thene i thash me heret :)

Cfare do shtoja varesisht nga emrat:
Abis duhej te te dalloja nga te famshmet 'ngatarron' dhe 'shkatarron' por nuk e dija qe shkruan prandaj dhe sme shkoi fare ne mendje, te pergezoj per perpjekjen. Pastaj vetem qe mos votosh Nick e Fly fakti qe nuk votove veten por votove Arlean edhe pse e dhunon me komente neper tema ishte shume fisnike nga ana jote, te lumte :)

Dhe Veton, fakti qe arrin te mendish si nje personazh tjeter dhe te shkruash nen petkun e nje karakteri krejtesisht te ndryshem eshte aftesi, sdo me shkonte mendja asnjehere, te lumte :)

Urime te gjithve sidomos per faktin qe keni deshire dhe guxim te shkruani :)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Fly edhe krijimi jot ishte sh i bukur .. ne fakt isha ne mes tendit dhe soul .. por krijimi i soul me beri per vete ..
 

Passion

Banned
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Fly!
Shkruan bukur me ate dialektin e petkut Fishtjan-Migjenian.
Nick ka dicka te cudishme me penen e saj.
Pak kush e arrin te tille stil nga albanezt.
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Vertet qe suprize,se prisja nga Vetoni te shkruante si nje ''adoloshente e dashuruar'' kurr ahahah :p

Urime te gjithve,kryesisht konkuruesve me te rinj per guximin dhe frymezimet e tyre!

Dora e mbare dhe ardhshi me krijime te reja,meqe e bete hapin e pare ne kete fushe dmth! :D
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Fly do i flasesh ti passion se na ofendoj ne krijusve te tjer .. :p.. le cte them ti thuash ti edhe ty te paska krahasuar me penat e arta..
Mbaje mend passion kur tja kalojm ne tani nicktjeter :).. gjithesesi ke te drejte shkruan bukur kete here kishte ber nje gaf te vockel te njejten qe kam ber une ne dy shkrime te muajve te kaluara.. (perseritja e nje fraze .." kembet rreth belit " ... sic une henen :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Miremengjesi!

Ja ku erdhi dhe data ,ne te cilen njihemi me emrat e autorve qe kane derguar krijimet tona. Gjithashtu dhe me krijimin fitues;

Krijimi fitues per kete muaji eshte krijimi ; Winter flower -Shkruar nga Nicktjeter..:)

Urime e dashur Nick ,dhe sa me shume fjolla letrare dhe krijime nga dora jote uroj..!!
Krijimet e tjera perkatesishte jane shkruar nga;

1-Pa jete--Fly!

2-"Postim nga Engjelli"--‎Monique!

3-Hajde ne prill-- ‎Vvetoni!

4-Eja--Soulmind!

5-Ditari i Nje Vajze--Arlea!

6-Uragani im--Abis!

7-Errsira qe nuk mbulon cdo gje .--Arfenilla!

8-Winter flower--Nicktjeter!

9-Rruget e kujtimeve.--Nevertiti!

Duke ju falenderuar perzemersisht per dergimet tuaja,mbyllet ketu ky sondazh per muajin qe sapo lame pas; Prillin.

Per te pritur krijimet tuaja per muajin ne vazhdim me temen;
Maj- Kur lulet kompozojne..!

Ju pershendes,paci nje te diell te kendshme!

--

Per ata qe klikojne temen tani dhe pertojne te klikojne faqen e meparshme! :))
Nje rifreskim!!
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Fly do i flasesh ti passion se na ofendoj ne krijusve te tjer .. :p.. le cte them ti thuash ti edhe ty te paska krahasuar me penat e arta..
Mbaje mend passion kur tja kalojm ne tani nicktjeter :).. gjithesesi ke te drejte shkruan bukur kete here kishte ber nje gaf te vockel te njejten qe kam ber une ne dy shkrime te muajve te kaluara.. (perseritja e nje fraze .." kembet rreth belit " ... sic une henen :)

Ai qe svoton hic te shan e te lavderon :p
Un them pasionin ta vem ne seder te votoj heren tjeter ne te kundert sdo e marim ne konsiderate hic :p


aman o Passion se me mjafton Nevi qe me ben qefin, megjithse si thash per mua ky ishte zhvirgjerim pasi nuk shkruaj asnjehere po cti bej ksaj seksit qe me ngacmon :p

Aki duam dhe nga ty krijim :p
Madje horror story

P.s: Ka dale Penny Dreadful Season 3 Episode 1
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

SHume urime Nick!
Je talent vertet:)

Ju flm dhe per voten qe me keni dhene mua. U surprizova pasi mendova se s'do merrja asnje :p, sidomos nga Jana nuk e prisja. U ndjeva e vleresuar, :D..

Vetoni?? SUpriza e 2016-tes. Mendova se ke qene 2-shi, :p
Vete paskam votuar Abis, as nuk ma morri mendja qe do ish Abis. Sh mister anetaret e ketij muaji :)
Me surprizoi per mire dhe FLy, s'do e gjeja kurre qe kish krijuar ai 1-shin :)
 

Aki

misfit
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

SHume urime Nick!
Je talent vertet:)

Ju flm dhe per voten qe me keni dhene mua. U surprizova pasi mendova se s'do merrja asnje :p, sidomos nga Jana nuk e prisja. U ndjeva e vleresuar, :D..

Vetoni?? SUpriza e 2016-tes. Mendova se ke qene 2-shi, :p
Vete paskam votuar Abis, as nuk ma morri mendja qe do ish Abis. Sh mister anetaret e ketij muaji :)
Me surprizoi per mire dhe FLy, s'do e gjeja kurre qe kish krijuar ai 1-shin :)

Ku mos te votojne, i hodhe llafet ti e bere veten per gjyna, ti jap voten 4shit se spaska asnje vote :p

Vertete qe kete muaj me pelqeu konkursi :)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Urime Nicke. :)

Fly,mbefasove nuk e prisja emrin tend ne krijimin nr 1 :) mos e le me kaq duku prap. :p

Urime te gjithve per pjesmarrjen.
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Keni fantazi sjeni keq lol
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Urime Nicke. :)

Fly,mbefasove nuk e prisja emrin tend ne krijimin nr 1 :) mos e le me kaq duku prap. :p

Urime te gjithve per pjesmarrjen.

thnx :) po me frymezoni te behem poet :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Si fillim kam nje pytje 1 milion dollareshe...Ai/ajo qe tha ''une i njoh te gjitha shkrimet'' me thoni si e dalluat doren e abisit fly apo arlea qe nuk kane shkruar asnjehere? :D

Se dyti dyti kesaj rradhe pat vertete shume surpriza.
Fly antireklama eshte gjithmone reklama me e mire ee :p. Pertej shakave e dashurova ate shkrim, urime :)
Nje menyre te shprehurit teper fine.

Se treti dua mbase te ''kerkoj te falur'' per menyren e shkrimit
sepse sic tha Fly e di qe nganjehere jam monotone, por dua te them pak e kam ndryshuar menyren e shkrimit
per fat te keq di te shkruaj vetem per dashuri, kur jam keq e shfryhem etj

Dhe jane disa pika, disa fjale menyra si vihen foljet , peremrat shprehjet jane te njejtat
ashtu sic postat..letrat apo kembet rreth belit
Ndaj jana kerkoj ndjese por sdi menyre tj te shkrimit :D


Falenderoj ata qe me vleresojne apo kritikojne , te mesojne te rritesh.
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Si fillim kam nje pytje 1 milion dollareshe...Ai/ajo qe tha ''une i njoh te gjitha shkrimet'' me thoni si e dalluat doren e abisit fly apo arlea qe nuk kane shkruar asnjehere? :D

Se dyti dyti kesaj rradhe pat vertete shume surpriza.
Fly antireklama eshte gjithmone reklama me e mire ee :p. Pertej shakave e dashurova ate shkrim, urime :)
Nje menyre te shprehurit teper fine.

Se treti dua mbase te ''kerkoj te falur'' per menyren e shkrimit
sepse sic tha Fly e di qe nganjehere jam monotone, por dua te them pak e kam ndryshuar menyren e shkrimit
per fat te keq di te shkruaj vetem per dashuri, kur jam keq e shfryhem etj

Dhe jane disa pika, disa fjale menyra si vihen foljet , peremrat shprehjet jane te njejtat
ashtu sic postat..letrat apo kembet rreth belit
Ndaj jana kerkoj ndjese por sdi menyre tj te shkrimit :D


Falenderoj ata qe me vleresojne apo kritikojne , te mesojne te rritesh.

kush e tha kete? mbase e ka thene ne menyre te pergjithshme :)

Sa per mua dhe shkrimin te thash dhe dje, mbyll syte, enderro dhe te behet realitet :p

shkruaj si te duash po he se spo shkon trofeu te armiku :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

kush e tha kete? mbase e ka thene ne menyre te pergjithshme :)

Sa per mua dhe shkrimin te thash dhe dje, mbyll syte, enderro dhe te behet realitet :p

shkruaj si te duash po he se spo shkon trofeu te armiku :p

Po dhe mbase.. :)

Lol te dish se si jam tani e elektrizuar :p
Por ndihem sikur e vodha, ndersa per krijim te bukur e meritoje ti :D
 

Passion

Banned
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Ai qe svoton hic te shan e te lavderon :p
Un them pasionin ta vem ne seder te votoj heren tjeter ne te kundert sdo e marim ne konsiderate hic :p


aman o Passion se me mjafton Nevi qe me ben qefin, megjithse si thash per mua ky ishte zhvirgjerim pasi nuk shkruaj asnjehere po cti bej ksaj seksit qe me ngacmon :p

Aki duam dhe nga ty krijim :p
Madje horror story

P.s: Ka dale Penny Dreadful Season 3 Episode 1

Une nuk ju bej qejfin.
As per seksi s'di c'duhej,se postimi im ish serioz.
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Une nuk ju bej qejfin.
As per seksi s'di c'duhej,se postimi im ish serioz.

ishte me shaka, seksi jo si veprim, seksi si femer dhe e kisha per nevin :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

O Fly,as une s"te kam bere qejfin kur te thash qe krijimi yt ishte nje derdhje e embel,dialektikisht i mrekullueshem,letrarisht i perkryer.
Vijon ne nje varg embelsie dhe derdhet aq butesisht ne cdo fjale.
Pa dasht te anashkaloj aspak as krijimet e tjera qe ishin shume te bukura.
Por u ndala tek i yti,sepse sic ka thene Levina ishte risi e ketij muaji.
Per mendimin tim ti Fly duhet ta ndjekesh damarin brenda vetes te te shkruarit vargje,jo per gje por e ke ne placen e mendimit mendoj une penen e te shkruarit.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Soul qe ne filim kishte voten time krijim Eja!!e kush do besonte se nuk kam pas iden se e ka sjell soulmind!!


p.s Jana flm per voten..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Ojjj Arfeeee po ti pse s"ke votuar mi ? :)
Ke djeg voten :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Ojjj Arfeeee po ti pse s"ke votuar mi ? :)
Ke djeg voten :p

un qe ne fillim kam then se krijimi Eja per mua eshte me i veqant ..por duke mendu se kam dhen voten me beso se me heret kisha dyshime e kam dhen apo jo voten ! e mir se the ti se un duke ju referu cdo her keti citimit kam mendun skam kry obligimin e votes ..Sory Soul ..
E 4- me pelqeu me shum..

Ama secili shkrim ka ato specifikat e veta qe te ben ta ndjesh me shpirt cdo shkronje..

Pergezime per gjith autoret..se nuk eshte edhe leht ti bashkosh qoft edhe pak rreshta.
Bravo
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Heres tjeter nen kontroll do te mbaj :p :)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Si fillim kam nje pytje 1 milion dollareshe...Ai/ajo qe tha ''une i njoh te gjitha shkrimet'' me thoni si e dalluat doren e abisit fly apo arlea qe nuk kane shkruar asnjehere? :D

Se dyti dyti kesaj rradhe pat vertete shume surpriza.
Fly antireklama eshte gjithmone reklama me e mire ee :p. Pertej shakave e dashurova ate shkrim, urime :)
Nje menyre te shprehurit teper fine.

Se treti dua mbase te ''kerkoj te falur'' per menyren e shkrimit
sepse sic tha Fly e di qe nganjehere jam monotone, por dua te them pak e kam ndryshuar menyren e shkrimit
per fat te keq di te shkruaj vetem per dashuri, kur jam keq e shfryhem etj

Dhe jane disa pika, disa fjale menyra si vihen foljet , peremrat shprehjet jane te njejtat
ashtu sic postat..letrat apo kembet rreth belit
Ndaj jana kerkoj ndjese por sdi menyre tj te shkrimit :D


Falenderoj ata qe me vleresojne apo kritikojne , te mesojne te rritesh.

Nick e bej edhe une ate... po e di punen e dhelpres ti qe sarrin rrushin :) ... por di qe kupton nenvizimin tim .. festove ?
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

un qe ne fillim kam then se krijimi Eja per mua eshte me i veqant ..por duke mendu se kam dhen voten me beso se me heret kisha dyshime e kam dhen apo jo voten ! e mir se the ti se un duke ju referu cdo her keti citimit kam mendun skam kry obligimin e votes ..Sory Soul ..

apapapa genjeshtare, 3 here ta kam permendur un pse ske votuar :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Nicke, ma nep doren te ta puthe!
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

Po puthi doren tjeter se dhe me te shkruan kjo :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Prillit!

apapapa genjeshtare, 3 here ta kam permendur un pse ske votuar :D

po dhe un thash se ju referova citimit me heret se kam bere... dhe nuk kam shiku ; kam votu apo jo..... un nuk kisha koh si ti veq ne ket shpi te konkursi me ndejt :D
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top