Votoni Krijimet e Qershorit!

Votoni Krijimet e Qershorit!

 • I falem qytetit tim

  Votat: 0 0.0%
 • Qyteti rreze bjeshkes...

  Votat: 0 0.0%
 • Kujtime bjeshke!

  Votat: 0 0.0%
 • Mos hesht me!

  Votat: 0 0.0%

 • Totali i votuesve
  24
 • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

I vura në peshore perseri konkurencen...

DHe mua me ka pelqyr sh i mjeri. vec qe te kish perdor pak me pak fjalen i mjeri. Dmth riperseritja aq e vazhdueshme me vriste veshin teksa e lexoja :) maximiumi 1 her ne strofe jo 2 here.
 

dangerous

* * * *
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Pse padit ti ëëë ...

Mu duk mē gjynahqari/e në titull e në perseritje si puna e lypsit mu duk - mi jep 10 lek lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Atje te kalaja e vjetër, te Marashi.

U bera kurioze ekziston vertete Mirashi te kalaja.

Ajo qe ka e bukur ky konkurs kesaj rradhe eshte se qytet jane te gjalla.
Njerez real me emra, situata qe duket sikur prekin nje pjese te lumturise sone.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Kete krijimin i mjeri,eshte vertet i bukur.
Por i trisht.
Krijimi; Udhtim ne kohe ,te con ne udhtim piktoresk spontan dhe te dashur,,,vjen origjinal dhe plot ndjesi tradite.
Me kane pelqyer krijimet kesaj rradhe,sepse shumica jane , ne nje dimension pershkrimi orgjinal,te frymzuar ne kujtime femirie,diku diku ne copeza kujtimesh ama lidhen me rrenjet e vendlindjeve tona,dhe kjo esht enje shije e vecnate e ketij muaji.
 

Levina

L.E.V.I.N.A
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Kenge e korbit, shume e bukur
 
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Sorry per vonesen
E dhash dhe un voton time me ne fund
Me pelqen te shoh qe keni kaq fjale te bukura per qytetin ku jeni rrit... un skam te tilla dhe ne nje far menyre ju xhelozoj:)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Seriozisht do te ishte e pafalshme dhe aspak e shendetshme nese nje nder temat, nder me uniket e forumit, ky hiq me pak se 11 anetare kan sjell shpirtin e tyre, te lejohej te shenderrohej ne sterkeqje, dengla dhe hungurisje.

Dua ti bej qoute ketij mesazhi....dhe jo pa qellim

Miq te dashur, eshte e mundur a mund ti permbahemi kesaj teme dhe biseda te jete e koncentruar rreth shkrimeve ,pasi duhet te vleresojme ne maximum cdo antare qe ka sjelle shpirtin ne kete teme.

Ju lutem permbahuni temes , dhe shijoni cfare secili nga ju ka ndare me ne .....jepini shtyse per me shume.

PS: cdo postim jashte teme do fshihet. THX
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Edhe kerkoni vota ju shkrimtar te lodhur qe i keni ra ne qafe shkrimit :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Edhe kerkoni vota ju shkrimtar te lodhur qe i keni ra ne qafe shkrimit :D

Ma mire te kishe derguar ndonje krijim,ne ate dialektin e bukur te Shkodres tane..:)

APo ke derguar? :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Edhe une votova.. ishte siklet kete muaj .. ne nje krijim gjeja figurat letrare, epitetet, mallet.. diku nje copez te timen diku ndjeja krijimin, diku me dergonin ne ate vend e me imagjinate pershkruaja rruget.. por ne fund votova krijimin e pare..
Te perqafoj qyteti im..
Nga malli qe lind nga menyra e nisjes sikur guret nisin shkruajn... vazhdimin deri ne thinjat e pritjes me malle.
Suksese te gjitheve!
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Aww,cfar krijimesh! ( :

Tashi analize te gjate e te thelle nuk di ti bej (dhe qe besa pretoj :p) por dite te them se jane krijime te rrembyshme secila ne menyren e historin e vete i lexova me kenaqesi dhe pse pak te gjata por i mora me radhe. :D
Me pelqyne nja 2/3 krijime,por krijimi i fundit nr 11 ,ne rreshta e pare te rremben me vete kur e lexon ,te ben te udhetosh me imagjiante nepermjet shkronjave te ketij krijim.
 
 • Më pëlqen
Reactions: Aki

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Ma mire te kishe derguar ndonje krijim,ne ate dialektin e bukur te Shkodres tane..:)

APo ke derguar? :p

Qy qy si ka hallin mem peshku :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Per shkrimin nr 10 kam nje verejtje nese me lejohet, pse teksti eshte aq banal? Ska asgje letrare.

Apo te mbyll njerin sy kur flet aq sh per aventura e shpirtra uragane:p
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Ai i mjeri sa i mjere duhet te jete :p

Kenga e korbit (te bej parashikime :p ) vetem sepse perdor fjale patriotike per ''trima te lare me gjak'' ua morri vendin e pare te gjitheve ahaha
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Ai i mjeri sa i mjere duhet te jete :p

Kenga e korbit (te bej parashikime :p ) vetem sepse perdor fjale patriotike per ''trima te lare me gjak'' ua morri vendin e pare te gjitheve ahaha

Parashikim i gabuar.
Jane fjalet e thena me sh peshe ( te pakten cf mua me pelqeu) jo patriotizmi.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Ai i mjeri sa i mjere duhet te jete :p

Kenga e korbit (te bej parashikime :p ) vetem sepse perdor fjale patriotike per ''trima te lare me gjak'' ua morri vendin e pare te gjitheve ahaha

Ndonje vote ? :)
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Une e shkunda fort voten per korbin :D
 

Abisi

offline✌
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Ai i mjeri sa i mjere duhet te jete :p

Kenga e korbit (te bej parashikime :p ) vetem sepse perdor fjale patriotike per ''trima te lare me gjak'' ua morri vendin e pare te gjitheve ahaha


Perderisa mori voten e Nick,i bie te jete shkrim perfekt,se e kemi te fushes se letersis :)
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Nick se e thash une sdo te thote qe eshte ashtu moj,nje mendim dhash pa dashur te cek dike...

Sdi ke te votoj,jam mes 10 dhe 11 edhe pse 10 nuk eshte fort brenda temes megjithate e gjej veten ne te per kete...
Sa per voten ka kohe deri ne daten 30,shohim e bejme....! :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Atehere sic e dini , Pervec temes , antaret kane mundesi te zgjedhin edhe teme te lire.

Jo cdo krijim duhet te jete perkatesisht brenda temes.

BR
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Qyteti im me duket sikur e ka shkruar ndonje nga Tirana. Ka ate mallin qe kam dhe une. Gjeta veten mes rrjeshtave ndajdhe morri voten time, per me teper ajo hyrja spontane,e thjeshte, sh personale ka bere diferencen.
Korbi ndonese e arrire artistikisht, sidomos me elementin mitologjik kryefjale, s'me fali emocion.
11-ta- Do thoja Daniel Steel i/e FV. Shkrim detajist, po t'mos ish perdor mbiemri i vogel tek fjala uragan do e quaja perfekt si shkrim. Nderkohe qe ke re t vogla duhek dicka kontrast per uraganin, te shfaqte force,pasi pas tij vjen madheshtia r qytezes. Dmth ato dy fjalite mund te rishikoheshin.
:)
Te tjerat here tjeter..
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Ku di Quku te shkruaje.
Te ishte Calli hajde de por Quku..

ahahhahahahah Callin e njoh shum mire teta aj sdin me shkru ta garantoj une :D
 

Quku

Marakli Krapit

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e Qershorit!

Perderisa mori voten e Nick,i bie te jete shkrim perfekt,se e kemi te fushes se letersis :)

Sjam eksperte te flas si e tille fola thjeshte si pershtypje te miat.
Nick se e thash une sdo te thote qe eshte ashtu moj,nje mendim dhash pa dashur te cek dike...

Sdi ke te votoj,jam mes 10 dhe 11 edhe pse 10 nuk eshte fort brenda temes megjithate e gjej veten ne te per kete...
Sa per voten ka kohe deri ne daten 30,shohim e bejme....! :)

Tani hedh gurin edhe fsheh doren.
Nese flet per ata qe kane votuar une tu pergjigja per voten time personale.

E thjeshte.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top