Williams prezanton makinën e re

cent

...Lontano
Skuderia britanike Williams ka prezantuar ditën e martë makinën e re FW35, njëvendëshen me të cilën do të përballojë vitin 2013.

2quq8sk.jpg

Kjo makinë zbriti në pistë në cirkuitin e Montmelosë pasi pilotët zyrtarë të saj, Pastor Maldonado (Venezuelë) dhe Valtteri Bottas (Finlandë), e zbuluan atë për mediat e akredituara në cirkuitin spanjoll.
I pari që e provoi FW35-n ishte piloti venezuelian.

Williams ishte skuderia e vetme që ende nuk kishte prezantuar makinën e re në kuadër të sezonit që do të nisë në muajin mars me Cmimin e Madh të Australisë./BeratiLive
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Williams prezanton makinën e re

 
Top