Xhelozia

Abisi

Larguar✌
Une jam nje vajze 26 vjecare . Jam e martuar prej 8 vitesh. Jetoj ne Yzberisht bashke me familjen e burrit, vjehrren vjehrrin dhe vellain beqar. Burri im eshte 35 vjec dhe bashke kemi 2 cuna si drita. E mora me dashuri dhe mendova se do me shkonte jeta vaj. Ai nuk me lejoi te vazhdoj studimet e larta edhe pse kisha mesatare 8.3 . Aty nisen krisjet e para. Femija im I pare me beri ta humbas mendjen per pak kohe. Isha nje nene kaq e lumtur. Derisa filluan xhelozite dhe kushtet. Ndoshta eshte e rende por ai dyshonte edhe per vellain e vet. Une me kunatin jemi rritur bashke dhe jemi si moter e vella. Fjalet e tim shoqi me vrane shpirterisht. Ai sme lejonte me te dilja pa te. Sme lejonte as te zbrisja ne katin e pare ku banonin pleqte dhe vellai , pa prezencen e tij. Kulmi qe kur mi mblodhi gjithe tualetet dhe mi perplasi ne toke. " mos u bej me si majmun " ...keshtu me tha. Kam qare me shpirt. Shpresova se do ndryshonte dhe ashtu ndodhi per pak kohe. Por kur po beheshim gati te dilnim ai u terbua kur me pa me fustan dhe me hoqi zvarre neper pllaka ne sy te femijeve. Femijet qanin. Kurre sdo ta harroj ate skene. Sot jam ende me tim shoq prej tyre por jo prej dashurise. Ajo u shua. Keshilla qe kam per ju vajza eshte te shkolloheni , te beheni te zonjat e vetes dhe te merrni nje njeri te mire. Askush mos paste fatin tim.

Anabel

Mqs sa po e lexova,thashe ta benim teme diskutimi!
 
Kjo teme mund te postohej edhe tek nen forumi "rrefime ndjenjash"

Tani ca ti themi ne ksaj,burri duhet vizituar urgjentisht ne nje psikolog...deri atehere le te shpresojme mos ndodhi ndonje tragjedi me e rende...!
 

Fiore

Anëtar i Nderuar
Po mire me vete e paska bere zgjedhjen..kur se lejoi te vazhdonte shkollen ,me minimalen,kuptohej se c'karakter kishte :D
Aww e dicka tjeter,u habita kur e lexova kush e kishte sjelle si teme!:)
Ndryshon njeriu ndryshon e aq me teper kur e ben ndryshim per mire..ME pelqen me pelqen :D
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Tani te kjo tema duhet te kritikojme apo gjykojme??
Gabime te gjithe bejme edhe ai qe i bie gjoksit se nuk ben...edhe zgjedhje te gabuara....por sa kohe duhet ti kuptojme qe i kemi bere? e sa mundesi mund te kete ti kthehesh ti korrigjosh.....

Ti thuash vajzes lere.....eshte gjeja me e thjeshte!, por me mire se ajo se di askush....pasi nuk eshte ndonje vajze (te pakten nga sa shkruan) e paftilluar.....

Me te mirat i uroj, por per jeten tende mos pyet e kerko zgjidhje nga askush...dilemat dhe zgjidhjet e tua i shuan dhe i jep drejtim vetem ti !
 
Top