Zbardhet e verteta e ngjarjes ZIDAN MATERACI

Hartini

Antarë i Respektuar
Zidane Headbutt Original Footage - 720p ABC (USA) - YouTube

Te gjithve na kujtohet gjesti i Zidanit ne dem te Materacit gjat finales se
kupes se botes 2006 ne Gjermani , finale e fituar nga Italia , i katerti titull per te .

Qe diskutuar shume çfare i tha Materaci si qysh etj etj , por mister mbeti nese eshte perdorur vidjo ne marrjen e vendimit per dhenjen e kartonit te kuq Zizus .

Albitri argjentinas i kesaj finaleje dha detajet e vendimit .
Kur Materaci ra ne toke , topi ishte ne cepi tjeter te fushes dhe une isha i perqendruar atje ku ishte tipi , pra nuk pash asgje , por pas pak çastesh n albitri i katert me thote ne kufje qe e kish pare Zidanin duke goditur me force Materacin ne gjoks .
Hezitova gjate , nuk dija çte beja , perdorimi i vidjos ishte i ndaluar , por ne anen tjeter isha i sigurt qe diçka kishte ndodhur dhe per kete isha edhe i informuar ,
duhej drejtesi per italianet .
Atehere , i sigurte qe as kolegu im ansor skishte pare asgje , per te fituar dhe pak kohe per marrjen e vendimit , ju drejtova atij per ta diskutuar .
Ai me tha qe ishte i perqendruar tek top , atehere i thash , te perqendrohemi se ka edhe 10 minuta loje , dhe ne ate moent mora vendimin , u nisa ne drejtim te Zidanit per ti dhenekartonin e kuq . Bera drejtsin .

Marre nga 7 sur 7 dhe perkthyer nga frengjishtja nga Hartini .
 
Redaktimi i fundit:
Top