Zbulohet një tjetër fakt tronditës për Maradonën, mjeku i tij personal ka…

Nuk ka paqe për Diego Armando Maradonën, i cili ndërroi jetë më 25 nëntor 2020 pas një ataku kardiak të shkaktuar nga një operacion në fillimin e nëntorit nga goditja në tru.

MARADONA2.jpg

Ndërkohë ende vazhdojnë hetimet e vdekjes së “El Pibe de Oro”-s, pasi thuhet se ka të bëjë me një vrasje nga ana e mjekëve ose neglizhencë për gjendjen shëndetësore të kampionit të botës.

Lajmi i fundit që po qarkullon, është se mjeku i tij personal, Leopoldo Luke ka falsifikuar firmën e Maradonës më 1 shtator 2020 në Buenos Aires në regjistrat mjekësor të klinikës Olivos.

maradona-2.jpg

Luke ka falsifikuar firmën e ish-yllit argjentinas duke e bërë aq të ngjashme sa firma e tij.

PANORAMASPORT.AL
 
Maradonen se pari e vrau vetja e tij, u mbyll ne vetvete dhe nuk i besonte askujt.
Pastaj e vrane edhe ata qe duhet ti rrinin prane, pikesepari vajzat e tij.
Kishte humbur edhe deshiren per te jetuar😔
Me i madhi lojtar i te gjitha koherave ishte thjeshte nje qenie humane si te gjithe ne. Madje si qenie humane ishte ndoshta me imperfekti mes gjithe futbollisteve te botes(Bashke me Gazza-n)
 
Top