Zbuloni cila perëndi greke jeni, sipas shenjës së horoskopit

Hera

Banned
Zbuloni cila perëndi greke jeni, sipas shenjës së horoskopit

Poseidon.jpg
Perëndit Greke janë të njohur për të gjithë . Ata ishin disa perëndi të cilët ndonëse ishin të pavdekshëm secili prej tyre kishte një cilësi karakteristike që e dallonte nga perëndit e tjera. Vetën përmes ditës së lindjes ju mund të zbuloni se cilës perëndi do t’i ngjanit apo cila do të ishte ajo që do t’ju udhëhiqte.

20 janar- 18 shkurt – Poseidon
Perëndia e Poseidonit njihet si zoti i deteve, tërmeteve dhe stuhive , ai ishte biri i Cronusit dhe Rheas dhe karakteri i tij ishte impulsivë dhe sigurisht shumë pasionant. Ashtu si Poseidoni edhe njerëzit e lindur në këto data janë po aq të zemëruar dhe pasionant sa ai. Por ju këtë pasion dhe zemërim duhet ta kanalizoni në gjëra pozitive.
lg.php

lg.php

19 shkurt- 20 mars – Hadi
Hadi djali i dytë u Cronusit dhe Rheas ishte zoti i të vdekurve, i tokës i pjellorisë dhe pasurisë. Ashtu si Hadi dhe personat e lindur në këto data i kanë shumë qejf dramat. Ju jeni një tip me shumë humor dhe keni një ironi therëse të cilën nuk e përdorni me të gjithë. Nuk ju pëlqejnë shoqëritë e tepërta por shijoni ato me pak njerëz.
lg.php

hadi.jpg
lg.php

21 mars- 19 prill- Ares
Ares ishte zoti i luftës biri i të madhit Zeus dhe Herës. Ai ishte gjithmonë i gatshëm për luftë dhe përherë gjendesh ndërmjet grindjeve dhe konflikteve , ashtu si Ares edhe juve ju pëlqen ta jetoni jetën në maksimum dhe njerëzit i kanë shumë zili energjitë tuaja.
lg.php

Ares.jpg
lg.php

20 prill- 20 maj- Hestia


Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.

lg.php

Hestia-e1513701651513.jpg
lg.php

21 maj- 20 qershor- Eros
Erosi ishte i biri i Afërditës perëndeshës së dashurisë dhe Aresit perëndisë së luftës, kjo gjë e bëri atë një nga perëndit më të bukura dhe ashtu si Erosi askush nuk mund t’i rezistojë sharmit dhe ëmbëlsisë tuaj.
lg.php

Eros.jpg
21 qershor – 22 korrik – Artemisi
Kjo ishte perëndia e gjuetisë dhe ashtu si Artemisë që gjithmonë eksploronte dhe ju jeni persona që e urreni të rrini të mbyllur në një ambient por gjithmonë dëshironi të jeni në lëvizje duke zbuluar aventura të reja.
artemis.jpg
23 korrik- 22 gusht- Zeusi
Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.
Zeusi.jpg
23 gusht-22 shtator- Hermes
Lajmëtari i perëndisë, zoti i tregtisë, mesazheve dhe atletëve. Ashtu si Hermesi dhe njerëzit e lindur në këtë datë janë të zot në komunikim dhe në mbylljen e marrëveshjeve.
hermes.jpg
23 shtator-22 tetor- Afërdita
Afërdita shenja e dashurisë dhe bukurisë. Ju jeni personat më optimistë dhe të lumtur të horoskopit. Jeni ëndërrimtar dhe gjithmonë shihni gjërat pozitive të parat.
Aferdita.jpg
23 tetor- 21 nëntor- Demetra
Demetra perëndesha e bujqësisë dhe pjellorisë. Ajo gjithashtu njihet dhe si perëndesha e ligjit. Njerëzit e kësaj shenje janë përherë të drejt dhe edhe pse jo dhe shumë të qetë shpesh herë shkaktojnë disa probleme.
Demeta.jpg
22 nëntor- 21 dhjetor- Dionis
Dionisi, është zot i verës dhe i teatrit. Ashtu si Dionisi, edhe ju jeni njerëz që ju pëlqen kultura e bukura dhe arti. Jeni kreativë dhe i inkurajoni njerëzit të provojnë gjëra të reja. Pëlqeni dramat dhe ju shijon kur jeni ju ai që i krijoni pasi jeni në qendër të vëmendjes.
Dionis.jpg
22 dhjetor- 19 janar- Apollo
Apollo perëndia e muzikës dhe poezisë e artit, ashtu si Apollo dhe ju jeni një njëri intelektual dhe keni dëshirë që gjithmonë të provoni gjëra të reja në jetë. /Living.al/
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
20 prill- 20 maj- Hestia


Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
23 korrik- 22 gusht- Zeusi
Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.


@Lauri Do te vjedh koronen ??
 

Lauri

Anunnak
Jo nuk vlen kjo lojë lol

Nuk mund të luani me Perenditë ju toksoret pasardhësit e Adamit
Pikësepari duhet te jeni Anunnaki si Lauri ;)
Shikoni me kujdes foto_avatarin tim ;)
Vetëm dy përsona këtu ja dine domëthënjën e këti simboli ;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
20 janar- 18 shkurt – Poseidon
Perëndia e Poseidonit njihet si zoti i deteve, tërmeteve dhe stuhive , ai ishte biri i Cronusit dhe Rheas dhe karakteri i tij ishte impulsivë dhe sigurisht shumë pasionant. Ashtu si Poseidoni edhe njerëzit e lindur në këto data janë po aq të zemëruar dhe pasionant sa ai. Por ju këtë pasion dhe zemërim duhet ta kanalizoni në gjëra pozitive
 

Lauri

Anunnak
@Hera si nuk te ra ne sy nje gjë ktu?
Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites ;)
 

Hera

Banned
@Hera si nuk te ra ne sy nje gjë ktu?
Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites ;)

Jo Lauri im ....erosi vjen nga bota e vezes eshte fryt I afrodites ....suada dhe afroditi Jane nje ne mitologji thjesht bota e vezes quhet perendesha suada me olimp afroditi
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Une qenkam femija juaj. :p
E ngaterrova ahahahah
Hestia qenkam.
 

NGU

Wild child full of grace
23 shtator-22 tetor- Afërdita
Afërdita shenja e dashurisë dhe bukurisë. Ju jeni personat më optimistë dhe të lumtur të horoskopit. Jeni ëndërrimtar dhe gjithmonë shihni gjërat pozitive të parat.

Yhhh?
 

Lauri

Anunnak
@Hera si nuk te ra ne sy nje gjë ktu? Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites të
Jo Lauri im ....erosi vjen nga bota e vezes eshte fryt I afrodites ....suada dhe afroditi Jane nje ne mitologji thjesht bota e vezes quhet perendesha suada me olimp afroditi
Do ma shpjegosh pak ❤ këtë punën e vezës. Një herë tjetër mbase.

Aferdita dhe Suada Janë dy Perëndi të ndryshme.
IMG_20200314_212148.jpg

Majtas Suada me Eros, dhe djathtas Aferdita
 

Hera

Banned
@Hera si nuk te ra ne sy nje gjë ktu? Ty nuk t'a fal ketë.

Eros është i biri i Përendeshës Suada, dhe jo i biri i Aferdites të

Do ma shpjegosh pak ❤ këtë punën e vezës. Një herë tjetër mbase.

Aferdita dhe Suada Janë dy Perëndi të ndryshme.
Shiko fotografinë 1720508

Majtas Suada me Eros, dhe djathtas Aferdita

❤️ Eros eshte femija e afroditit .....Zeusi nuk ja pranoj kurre dhe afroditi merrte perfytitime te ndryshme .....u be dhe suada we vjen nga bota e vezes ....po mos harro afroditi ishte hyjnesha e dashurise ......boten e vezes ka shume detaje ...duhen faqe ❤️
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
lg.php


20 prill- 20 maj- Hestia


Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
lg.php


21 maj- 20 qershor- Eros
Erosi ishte i biri i Afërditës perëndeshës së dashurisë dhe Aresit perëndisë së luftës, kjo gjë e bëri atë një nga perëndit më të bukura dhe ashtu si Erosi askush nuk mund t’i rezistojë sharmit dhe ëmbëlsisë tuaj.
 

Hera

Banned
Gjahtare une.

Dhe srri dot me i ven lol


Artemida ose 'Artemisa' ishte hyjnesha e hënës, e shtazëve të egra dhe e gjuetisë. E bija e Zeusit nga marrëdhënia e tij me Letën dhe motra binjake e Apolonit. Në mitologjinë Romake asaj i përputhej hyjnesha Diana. Nga Zeusi, babai i saj, Artemida kishte kërkuar që përjetë të mbetet e pamartuar dhe virgjëreshë. E armatosur me shtizë dhe shigjeta në dorë, ajo shëtiste nëpër pyje, e shoqëruar përherë nga miqtë e saj besnik, drerët dhe drenushave. Për nga karakteri, Artemida ishte hyjneshë tejet hakmarrëse e cila ju hakmerrej të gjithë atyre që tregoheshin si të pandershëm. Ishte mbrojtëse e gjuetarëve dhe të njerëzve ndërgjegjshëm. Ishte një nga hyjneshat më të adhuruara të Olimpit. Ishte e adhuruar si Hyjneshe që në kohet më të lashta antike. Në Greqinë e lashtë Artemisa ishte e nderuar në disa vende kulti, si në Delos (vendlindja e saj), Braurone, Munikia, Pire (mbi një kodër) dhe në Spartë. Gjithashtu një prej kulteve më të rëndësishme është Tempulli i Artemide-s në Efes, i njohur edhe si një nga shtatë mrekullitë e botës antike.
 
Artemida ose 'Artemisa' ishte hyjnesha e hënës, e shtazëve të egra dhe e gjuetisë. E bija e Zeusit nga marrëdhënia e tij me Letën dhe motra binjake e Apolonit. Në mitologjinë Romake asaj i përputhej hyjnesha Diana. Nga Zeusi, babai i saj, Artemida kishte kërkuar që përjetë të mbetet e pamartuar dhe virgjëreshë. E armatosur me shtizë dhe shigjeta në dorë, ajo shëtiste nëpër pyje, e shoqëruar përherë nga miqtë e saj besnik, drerët dhe drenushave. Për nga karakteri, Artemida ishte hyjneshë tejet hakmarrëse e cila ju hakmerrej të gjithë atyre që tregoheshin si të pandershëm. Ishte mbrojtëse e gjuetarëve dhe të njerëzve ndërgjegjshëm. Ishte një nga hyjneshat më të adhuruara të Olimpit. Ishte e adhuruar si Hyjneshe që në kohet më të lashta antike. Në Greqinë e lashtë Artemisa ishte e nderuar në disa vende kulti, si në Delos (vendlindja e saj), Braurone, Munikia, Pire (mbi një kodër) dhe në Spartë. Gjithashtu një prej kulteve më të rëndësishme është Tempulli i Artemide-s në Efes, i njohur edhe si një nga shtatë mrekullitë e botës antike.


Flm qe e solle. Kam shume ngjashmeri me te
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
23 korrik- 22 gusht- Zeusi
Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.
____________________________
Nuk jam i tille, do te me duhet te ndryshoj shenje horoskopi sebashku me daten e lindjes. Nje si une vetem Luan nuk eshte ??
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
21 qershor – 22 korrik – Artemisi
(Lol gaforret duan te qendrojne vetem ne shtepi,kan ngatrru perendi??)
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Aha

Nuk lexoj roskopra une jo lool

Rrugaç i madh ky Zeusi sla femer pa piip lol

Ndaje mendjen lexon apo jo roskopra :p
I takojn atij me 7501sh :p
Kot i beri 8 vjet burg ai ?
 
Top