Zeka i kundërpërgjigjet Zaevit: Fol për terrorizmin maqedonas

legjenda

Tetova
Gazetari nga Kosova Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij ne Facebook, ka kritikuar ashpër kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaevit, duke kërkuar nga ai që të flasë për terrorizmin e shtetit maqedonas, se sa të flasë për tema që prekin shqiptarët.

"Mirë do ishte qe Zaevi të flas për terrorizmin e shtetit maqedon sa here flet për temat qe prekin palen shqiptare, Zaevi, jo vetëm qe rren, po edhe mashtron publikun shqiptar dhe ate ndërkombetar. Sigurisht qe, po të ishte Zaevi me i mirë se sa pozita, ai do të gëzonte mbeshtetje ndërkombetare. Ka rrejt per "Sopotin". Ka rrejte për rastin "Monstra". Rrejti edhe për rastin "Kumanova". Tha se gjoja dy prej anëtareve të grupit qenkan anetar të ISIS-it. Po ja freskojme trurin Zaevit me disa foto nga Kumanova. E para, per deshmi terrori. E dyta, me ja ule vellimin e rrenave", shkruan Zeka.
largea_2192391451120913.jpg
http://botasot.info/
 
Top