Zemra e dreqit.

Zemra e dreqit


Nuk te kam degjuar, e as nuk te kam pa
Dashuria jote u kthye ne helm per mua
Zemra jote e dreqit
Mbeti duke jetuar tek une

Duke shkuar, me lere mua vetem dashuri
Me lere dhe dhimbjen time te rregulloj brenda vetes

U dogja o Zoti ime

Ishe ky fati
Qe me beri te fyej ty
Une dhe para teje kam jetuar
Dhe pas teje do jetoj

Vitet dhe rruget, ishin ato qe humba
Pabesia jote me vulosi
Me lere te shuaj zjarrin
Brenda vetes

Nuk e harrova e nuk mund te harroj

Nese me pyet pse jetoj
...
Nese me pyet a jetoj?
Do te thoja po, por nje Gjysem e imja mbeti tek ty


A jam penduar..
U zbukurova me vajtim

Une jam nje nga ata qe thone se nuk kam asgje, nuk me intereson asgje.
Dhe pastaj mbyllem ne dhomen time, fut koken ne nje jastek dhe vdes...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
E forte ne rrjeshta. :)
Voglushe ti e ke shkruar?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Yes, une e kam shkruar ♥️
Te lumte,doja ti jepja nje zemer,rrjeshtave siper,se bera se me zgjoj trishtim.
Por s`doja ti jepja as emoje trishtimi,sepse pikerisht trishtimi i saj i `embel` e ben te bukur.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Te lumte,doja ti jepja nje zemer,rrjeshtave siper,se bera se me zgjoj trishtim.
Por s`doja ti jepja as emoje trishtimi,sepse pikerisht trishtimi i saj i `embel` e ben te bukur.
Ose shume e dashuruar, ose shume e lenduar. Ose te dyjat bashke ??
 

Katil

Antarë i Respektuar
Zemra e dreqit


Nuk te kam degjuar, e as nuk te kam pa
Dashuria jote u kthye ne helm per mua
Zemra jote e dreqit
Mbeti duke jetuar tek une

Duke shkuar, me lere mua vetem dashuri
Me lere dhe dhimbjen time te rregulloj brenda vetes

U dogja o Zoti ime

Ishe ky fati
Qe me beri te fyej ty
Une dhe para teje kam jetuar
Dhe pas teje do jetoj

Vitet dhe rruget, ishin ato qe humba
Pabesia jote me vulosi
Me lere te shuaj zjarrin
Brenda vetes

Nuk e harrova e nuk mund te harroj

Nese me pyet pse jetoj
...
Nese me pyet a jetoj?
Do te thoja po, por nje Gjysem e imja mbeti tek ty


A jam penduar..
U zbukurova me vajtim

Une jam nje nga ata qe thone se nuk kam asgje, nuk me intereson asgje.
Dhe pastaj mbyllem ne dhomen time, fut koken ne nje jastek dhe vdes...
Ç esht ky shkrim adoleshesk....hec mi se jeta vazhdon.. gjths kur ta lexosh kte shkrim pas ca vitesh do qeshesh me veten lol
 

Katil

Antarë i Respektuar
Mos u bej katil se est e voshel gosha ??
E vogël mund jetë por është sjell si fëmijë.Sduhet të rrij peng i një historie,jeta vazhdon
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
E vogël mund jetë por është sjell si fëmijë.Sduhet të rrij peng i një historie,jeta vazhdon
Urdhero?!
Nese nuk ke dicka ne vend per te then, Ateher fare mos e komento sjelljen time.
E Di vet si te sillem, si femi ose si nje e rritur. ?
E nese nuk te pelqen e ke opsionin e dissit lart, lirisht komento dhe mbi shkrimin, vetem mbi sjelljen time mos komento!
 

Katil

Antarë i Respektuar
Urdhero?!
Nese nuk ke dicka ne vend per te then, Ateher fare mos e komento sjelljen time.
E Di vet si te sillem, si femi ose si nje e rritur. ?
E nese nuk te pelqen e ke opsionin e dissit lart, lirisht komento dhe mbi shkrimin, vetem mbi sjelljen time mos komento!
Un të komentoj ty edhe këdo si ty që sjell në forum pesimizëm dhe mundohet me poezi të lodhura të demoralizojë antarët e forumit.
Ti ke si mision që antarët me historit e tua të rëndomta të rrijnë të mërzitur lol dhe po na mërzit si tepërmi kur mendoj sa do qash kur ti lexosh kto poezitë e tua pas ca vitesh e do i thuash vetes sa fare kam qene lol :rolleyes:
 

NGU

Wild child full of grace
Un të komentoj ty edhe këdo si ty që sjell në forum pesimizëm dhe mundohet me poezi të lodhura të demoralizojë antarët e forumit.
Ti ke si mision që antarët me historit e tua të rëndomta të rrijnë të mërzitur lol dhe po na mërzit si tepërmi kur mendoj sa do qash kur ti lexosh kto poezitë e tua pas ca vitesh e do i thuash vetes sa fare kam qene lol :rolleyes:
Katil ti sje kaq i keq.
E para smund nje poezi ta cakosh si "te lodhur".
Cdokush ka te drejte te shprehe ndjenjen e vet si ne poezi ashtu edhe ne ndonje muzike qe po e degjon.
Pastaj ka shume te tjere qe kane treguar histori te dhimbshme o per ndonje familjare ose per dicka tjeter, sdmth qe paskan qene gjera qe e kane demoralizuar fv, kshuqe ky koment i joti sme duket me vend.
Respekto germat e cdo anetari derisa ste cenojne ty.

Kafshe e eger :d
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Un të komentoj ty edhe këdo si ty që sjell në forum pesimizëm dhe mundohet me poezi të lodhura të demoralizojë antarët e forumit.
Ti ke si mision që antarët me historit e tua të rëndomta të rrijnë të mërzitur lol dhe po na mërzit si tepërmi kur mendoj sa do qash kur ti lexosh kto poezitë e tua pas ca vitesh e do i thuash vetes sa fare kam qene lol :rolleyes:

Kush percakton cfare eshte e drejt dhe cfare eshte e gabuar per tu sjell ne forum?!
Ti?
Ai?
Ju?
Kush?
Ka njerez qe ndoshta ne realitet kalojne gjith diten duke i buzeqeshur njerezve dhe pastaj futen ketu per te shprehur emocionet e pa thena.
Mbremje te mbare ?
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Shume e bukur ,ama une them gjithmone dhimbja te ben me te forte ndaj duhet te vazhdojm te ecim perpara ??
 

Katil

Antarë i Respektuar
Katil ti sje kaq i keq.
E para smund nje poezi ta cakosh si "te lodhur".
Cdokush ka te drejte te shprehe ndjenjen e vet si ne poezi ashtu edhe ne ndonje muzike qe po e degjon.
Pastaj ka shume te tjere qe kane treguar histori te dhimbshme o per ndonje familjare ose per dicka tjeter, sdmth qe paskan qene gjera qe e kane demoralizuar fv, kshuqe ky koment i joti sme duket me vend.
Respekto germat e cdo anetari derisa ste cenojne ty.

Kafshe e eger :d
Wow seriozja
Kush percakton cfare eshte e drejt dhe cfare eshte e gabuar per tu sjell ne forum?!
Ti?
Ai?
Ju?
Kush?
Ka njerez qe ndoshta ne realitet kalojne gjith diten duke i buzeqeshur njerezve dhe pastaj futen ketu per te shprehur emocionet e pa thena.
Mbremje te mbare ?
Ça përcaktova un mbi të drejtën dhe të gabuarën?!
Që nga komenti i par kam shpreh se sa adoleshente është sjell vajza.I kam shpreh se jeta vazhdon,e kto përcaktime në imagjinata mbajini për vete.
Komenti i fundit ska lidhje me ju por ishte replikë e drejtpërdrejt mes meje e vajzës.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Un të komentoj ty edhe këdo si ty që sjell në forum pesimizëm dhe mundohet me poezi të lodhura të demoralizojë antarët e forumit.
Ti ke si mision që antarët me historit e tua të rëndomta të rrijnë të mërzitur lol dhe po na mërzit si tepërmi kur mendoj sa do qash kur ti lexosh kto poezitë e tua pas ca vitesh e do i thuash vetes sa fare kam qene lol :rolleyes:
Pesimizem, demoralizim?! . Ore ti e lexon veten, apo Ben sikur? Eshte blog personal. Ka lloj lloj shkrime ketu.
Sot ndihem kshu, neser ndoshta do ndihem e lumtur, cke ti me gjenden time?!
Pse, sa fare jam sipas teje o Katil?!
Mos me lexo mor burr, se te me besh gam gam kot.
Mbetsh me te mira.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Pesimizem, demoralizim?! . Ore ti e lexon veten, apo Ben sikur? Eshte blog personal. Ka lloj lloj shkrime ketu.
Sot ndihem kshu, neser ndoshta do ndihem e lumtur, cke ti me gjenden time?!
Pse, sa fare jam sipas teje o Katil?!
Mos me lexo mor burr, se te me besh gam gam kot.
Mbetsh me te mira.
Se kam mw gjendjen tënde,por me gjendjen që mundohesh të sjellësh në forum nëpërmjet vajtimit tënd idiotesk në poezinë tënde të lodhur.

E din ça?Qajjjj!! Vazhdo qaj si idiote dhe mos pusho dhe sory që ndërhyra.E kuptova gabimin tim,jam një idiot që u mundova të ndaloj së qari.Bye
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Se kam mw gjendjen tënde,por me gjendjen që mundohesh të sjellësh në forum nëpërmjet vajtimit tënd idiotesk në poezinë tënde të lodhur.

E din ça?Qajjjj!! Vazhdo qaj si idiote dhe mos pusho dhe sory që ndërhyra.E kuptova gabimin tim,jam një idiot që u mundova të ndaloj së qari.Bye
Tplasi ty per gjendjen e forumit.
Mire vazhdo!
 
Top