Zgjedhjet ne Maqedonine e veriut?!

NGU

Wild child full of grace 💫
Se jam me i sy hap, i sy mbyll se vdica per gjume lol

Qrrrrrr sbohet ky popull!
Ska pak qe del se ka fitu bdi-ja, direkt me lodra e fishekzjarrje po festojne.
Kur u bene gjithe kto pergatitje? Pfff cdo gje ka qene e planifikume, blerje votash e mashtrime popullit!

Hoqa mllefin kshu sot, neser per me shume detaje😁
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Se jam me i sy hap, i sy mbyll se vdica per gjume lol

Qrrrrrr sbohet ky popull!
Ska pak qe del se ka fitu bdi-ja, direkt me lodra e fishekzjarrje po festojne.
Kur u bene gjithe kto pergatitje? Pfff cdo gje ka qene e planifikume, blerje votash e mashtrime popullit!

Hoqa mllefin kshu sot, neser per me shume detaje😁
Shife kete gjelozen :p
 
  • Haha
Reactions: NGU

Baboon

FALEMINDERIT!
@Baboon duket se zoti, quditerisht, gjithmon eshte ne anen tone. Me sa duket, perkunder perqudjes shqiptare, do ken arrite diku 24 deputet minimum, ne te gjitha partite ku shqipet jane shpernda 😊
God is good God is fair!

Nuk ka se si dy denime se njëri shuan tjetrin rregull universal (patjetër juridik)

So we're still standing...

Nuk duhet me u habit por edhe habia të habit kaj herë ti e din 😜
 

Desa

Felix - Culpa
@kitrra 123 e @Vajza
Nuk pata mundësi të udhëtoj. Por, sikur vota ime të bënte ndryshim, do udhëtoja edhe nëpërmjet b*** gjilpërës. Pse e them këtë? Korrupsioni është aq i madh sa që edhe sikur të gjithë shqipëtarët të votonin për një parti të vetme, rezultati do ishte po i njëjti me atë sot. Mirë u tha më lartë. Është temë mjaft e komplikuar aq sa as politologët nuk e zbërthejnë dot.
Kaq nga unë.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Se jam me i sy hap, i sy mbyll se vdica per gjume lol

Qrrrrrr sbohet ky popull!
Ska pak qe del se ka fitu bdi-ja, direkt me lodra e fishekzjarrje po festojne.
Kur u bene gjithe kto pergatitje? Pfff cdo gje ka qene e planifikume, blerje votash e mashtrime popullit!

Hoqa mllefin kshu sot, neser per me shume detaje😁
Edhe ti paske ngel pa punë (pa master në rastin tat) si @Harbin ?!!!
😜😜😜😜😜

Futi i Zog nëser dite e re 😂😂😂

Pffff pilaf muhabeti sot 😜
 
  • Haha
Reactions: NGU

Baboon

FALEMINDERIT!
@kitrra 123 e @Vajza
Nuk pata mundësi të udhëtoj. Por, sikur vota ime të bënte ndryshim, do udhëtoja edhe nëpërmjet b*** gjilpërës. Pse e them këtë? Korrupsioni është aq i madh sa që edhe sikur të gjithë shqipëtarët të votonin për një parti të vetme, rezultati do ishte po i njëjti me atë sot. Mirë u tha më lartë. Është temë mjaft e komplikuar aq sa as politologët nuk e zbërthejnë dot.
Kaq nga unë.
Really a vote?
Explain that?

Kush e bon korrupsion?!

Ti do e hudhesh at votë për kë?!!!
Për një sllavo maqedon? Apo për një nga "specia" jonë?!

E di hera parë në Strugë , true story...

Edhe ishin zgjedhje për komuna...
Sigurisht Shqiptare fitojnë,

Por një shok imi më tha mirë me ja dhon i her ktyne se ta shofim, se ja marrin prap mas 4 vjetve (s'jam i sigurtë për kohën) ta shtrëngojnë pak....

Kitrra123 more and more I see black....

Meaning reallty!

But black means no bad u know that....
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Mjesi,
Lidhur me korrupcionin kam fillu me dyshu qe eshte nje lloje semundje ballkanike qe ndoshta luftimi i tij do kohe te ndryshimit te gjeneratave. Vidhet Kroaci, Bosnje, Serbi, Shqiperi, Kosove, Maqedoni etj.

Voten e ndryshimit e shoh si vote ndryshimi brenda sojit. Kam pershtypje se brenda seciles parti munde te gjenden edhe forca te reja ndryshimi. Ata edhe bene te votohen. Andaj e shof te arsyeshme voten.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Atehere pas atyre qe lexova dhe kuptova se:
Paskan garuar 15 koalicione e parti me 1578 kandidatë për deputetë. Të drejtë vote kanë pasur 1.814.263 qytetarë.

Sipas rezultateve të fundit të KSHZ-së, janë numëruar 3459 vendvotime nga 3480 gjithsej, pra nga 99.39% vendvotime të numëruara, KSHZ-ja raportoi për këtë rezultat: Koalicioni “Mundemi” 36%; VMRO-DPMNE 34.71%; BDI=11.48%; ASH&A= 8.65%; Levica=4.13%; PDSH = 1.53%

Sipas numrit të mandateve, KSHZ ka llogaritur që Koalicioni “Mundemi” do të marrë 46 deputet, VMRO-DPMNE do të marrë 44 deputet, BDI 15 deputet, ASH&A 12 deputet, E majta 2 deputet dhe PDSH 1 deputet.


Kjo eshte sa ju perket ktyre mediave mashtruese qe jane dore e ktyre partive.

@kitrra 123 jojo une votova, @Harbin vota e fshehte, por sa i perket ketij qe ka fituar ta garantoj qe se kam votuar. @Baboon une akoma si jam perkushtuar nje partie qe tme gjeje punen apo tme mare studimet, derisa jam e afte per kto gjera me mundin tim i marre sa tkem jeten. Por si ne cdo vend dhe ktu eshte bo me keq, po nk pate nje te njohur ktu lirisht mund te vdesesh dhe ste mer njeri ne dore... @Vajza tenkju se i paske treguar dhe ti sesi shkojne ceshtjet ktu!

Tani merrni fryme sepse do mi kushtoni ca minuta ne lexim:p

@kitrra 123 ndjese per mbrom, por nk isha ne gjendje per te shtjelluar punen ashtu sic e du une.

Ja nisim tani meseles...Po votova! Me thuaj cfare do ndryshoje ajo vota ime? Mund te deshtoje nje parti te “drejte” dhe ta coje ne fitore nje parti te “zhdrejte”, ta them kshu me i llaf. Ktu duhet te vije nje parti e re qe tjete sh ndryshe nga kto qe ndodhen per momentin. Ne fakt erdhi Levizja Besa, por ajo ishte ne krah me turkun dhe per nje kohe sikur iu ngrit koka dhe pastaj u shtri perdhe. Pune turke me i llaf, tna kishin desht aq sa e bejne me fjale do ishim ndryshe para atyre 500 vjetve...
Per maqedonin mos te flasim mo, pak po paten nje krah me te forte e shfarrosin rracen shqiptare ktu.
Sa i perket Bdi-se dhe Pdsh-se te dyja nje m.. jane. Aty zihen dhe bejne sikur e duan popullin, pas nje ore i ke bashke duke pi kafe.
Po ti si mendon se kto nk i kane sekretet e veta? Luften ne Kumanove kush e organizoi? Po hyrjen me force ne parlament aso kohe? E gjitha ka qene loje e brendshme e shtetit.
Me kto qe kemi ne siper kokes asnjehere nk do behemi sic duhet, duhet ndryshim i madh!
Edhe ne si popull jemi me keq, duke e ditur se cfare njerezish kemi ne pushtet dhe se cfare kane bere per ne, ne si te mencur dalim dhe i votojme akoma. Kto duhet t’i djegesh ne furr dhe pastaj ato tjerat qe do vijne do marrin mesim.
Politika ceshtje qe nk i dihet fundi kishte qene. Nje gje me vjen inat dhe cudi njekohesish, pse nk i ndihmojne popullit kur ato munden te bejne cdo gje?!

Nqfs do ishim dhe ne në pushtet, do u sillnim ne kte menyre? Do na i nxirrte mend dhe neve ajo karrikja dhe parate e shumta? Bohh, sedi dmth...

E di qe ju ka ik fryma tu e lexu, por hee mos e beni kaq te madhe:p
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Atehere pas atyre qe lexova dhe kuptova se:
Paskan garuar 15 koalicione e parti me 1578 kandidatë për deputetë. Të drejtë vote kanë pasur 1.814.263 qytetarë.

Sipas rezultateve të fundit të KSHZ-së, janë numëruar 3459 vendvotime nga 3480 gjithsej, pra nga 99.39% vendvotime të numëruara, KSHZ-ja raportoi për këtë rezultat: Koalicioni “Mundemi” 36%; VMRO-DPMNE 34.71%; BDI=11.48%; ASH&A= 8.65%; Levica=4.13%; PDSH = 1.53%

Sipas numrit të mandateve, KSHZ ka llogaritur që Koalicioni “Mundemi” do të marrë 46 deputet, VMRO-DPMNE do të marrë 44 deputet, BDI 15 deputet, ASH&A 12 deputet, E majta 2 deputet dhe PDSH 1 deputet.


Kjo eshte sa ju perket ktyre mediave mashtruese qe jane dore e ktyre partive.

@kitrra 123 jojo une votova, @Harbin vota e fshehte, por sa i perket ketij qe ka fituar ta garantoj qe se kam votuar. @Baboon une akoma si jam perkushtuar nje partie qe tme gjeje punen apo tme mare studimet, derisa jam e afte per kto gjera me mundin tim i marre sa tkem jeten. Por si ne cdo vend dhe ktu eshte bo me keq, po nk pate nje te njohur ktu lirisht mund te vdesesh dhe ste mer njeri ne dore... @Vajza tenkju se i paske treguar dhe ti sesi shkojne ceshtjet ktu!

Tani merrni fryme sepse do mi kushtoni ca minuta ne lexim:p

@kitrra 123 ndjese per mbrom, por nk isha ne gjendje per te shtjelluar punen ashtu sic e du une.

Ja nisim tani meseles...Po votova! Me thuaj cfare do ndryshoje ajo vota ime? Mund te deshtoje nje parti te “drejte” dhe ta coje ne fitore nje parti te “zhdrejte”, ta them kshu me i llaf. Ktu duhet te vije nje parti e re qe tjete sh ndryshe nga kto qe ndodhen per momentin. Ne fakt erdhi Levizja Besa, por ajo ishte ne krah me turkun dhe per nje kohe sikur iu ngrit koka dhe pastaj u shtri perdhe. Pune turke me i llaf, tna kishin desht aq sa e bejne me fjale do ishim ndryshe para atyre 500 vjetve...
Per maqedonin mos te flasim mo, pak po paten nje krah me te forte e shfarrosin rracen shqiptare ktu.
Sa i perket Bdi-se dhe Pdsh-se te dyja nje m.. jane. Aty zihen dhe bejne sikur e duan popullin, pas nje ore i ke bashke duke pi kafe.
Po ti si mendon se kto nk i kane sekretet e veta? Luften ne Kumanove kush e organizoi? Po hyrjen me force ne parlament aso kohe? E gjitha ka qene loje e brendshme e shtetit.
Me kto qe kemi ne siper kokes asnjehere nk do behemi sic duhet, duhet ndryshim i madh!
Edhe ne si popull jemi me keq, duke e ditur se cfare njerezish kemi ne pushtet dhe se cfare kane bere per ne, ne si te mencur dalim dhe i votojme akoma. Kto duhet t’i djegesh ne furr dhe pastaj ato tjerat qe do vijne do marrin mesim.
Politika ceshtje qe nk i dihet fundi kishte qene. Nje gje me vjen inat dhe cudi njekohesish, pse nk i ndihmojne popullit kur ato munden te bejne cdo gje?!

Nqfs do ishim dhe ne në pushtet, do u sillnim ne kte menyre? Do na i nxirrte mend dhe neve ajo karrikja dhe parate e shumta? Bohh, sedi dmth...

E di qe ju ka ik fryma tu e lexu, por hee mos e beni kaq te madhe:p
Hahah @NGU sinqerisht ne cdo rresht edija se cfar ke shkruar , sa pak a shum mbrem i permenda keto (nje mendje ee :p ) . Sic tha @kitrra 123 jane politika te thella ,rrastet: Kumanova (lagjja e trimave ,dhe ezeroto- liqeni smillkovci) mos e harrojm dhe rrastin e Almirit te vogel :( , ne partit ballkanase vertet egziston korupsioni i madh por te ne egziston dhe krimi i rend. Vertet e flasim gjyhen tone,dhe shume here politikanet shqiptar na kujtojn marrveshjen e Ohrid dhe arritjen e gjuhen e dyt zyrtare Shqip-ja ne Maqedoni, por i ikin pergjetsive tjera , si pershembull , zbardhja e krimeve qe pafajsisht jane futur me qindra shqiptare neper burgje.
Politika besoj se mund te beje nje levizje te mençur dhe te investoj ne te miren e qytetareve dhe shqiptareve dhe ato te trahtohen si popull shtetformues me status te qart kushtetues Juridik. Une per veten time e shoh si te rrezikshem gjendjen dhe statusin e shqiptareve ne Maqedoni.
Kush do te udheheq Krenarin e humbur te Shqiptareve? :( ...
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Baboon

FALEMINDERIT!
Atehere pas atyre qe lexova dhe kuptova se:
Paskan garuar 15 koalicione e parti me 1578 kandidatë për deputetë. Të drejtë vote kanë pasur 1.814.263 qytetarë.

Sipas rezultateve të fundit të KSHZ-së, janë numëruar 3459 vendvotime nga 3480 gjithsej, pra nga 99.39% vendvotime të numëruara, KSHZ-ja raportoi për këtë rezultat: Koalicioni “Mundemi” 36%; VMRO-DPMNE 34.71%; BDI=11.48%; ASH&A= 8.65%; Levica=4.13%; PDSH = 1.53%

Sipas numrit të mandateve, KSHZ ka llogaritur që Koalicioni “Mundemi” do të marrë 46 deputet, VMRO-DPMNE do të marrë 44 deputet, BDI 15 deputet, ASH&A 12 deputet, E majta 2 deputet dhe PDSH 1 deputet.


Kjo eshte sa ju perket ktyre mediave mashtruese qe jane dore e ktyre partive.

@kitrra 123 jojo une votova, @Harbin vota e fshehte, por sa i perket ketij qe ka fituar ta garantoj qe se kam votuar. @Baboon une akoma si jam perkushtuar nje partie qe tme gjeje punen apo tme mare studimet, derisa jam e afte per kto gjera me mundin tim i marre sa tkem jeten. Por si ne cdo vend dhe ktu eshte bo me keq, po nk pate nje te njohur ktu lirisht mund te vdesesh dhe ste mer njeri ne dore... @Vajza tenkju se i paske treguar dhe ti sesi shkojne ceshtjet ktu!

Tani merrni fryme sepse do mi kushtoni ca minuta ne lexim:p

@kitrra 123 ndjese per mbrom, por nk isha ne gjendje per te shtjelluar punen ashtu sic e du une.

Ja nisim tani meseles...Po votova! Me thuaj cfare do ndryshoje ajo vota ime? Mund te deshtoje nje parti te “drejte” dhe ta coje ne fitore nje parti te “zhdrejte”, ta them kshu me i llaf. Ktu duhet te vije nje parti e re qe tjete sh ndryshe nga kto qe ndodhen per momentin. Ne fakt erdhi Levizja Besa, por ajo ishte ne krah me turkun dhe per nje kohe sikur iu ngrit koka dhe pastaj u shtri perdhe. Pune turke me i llaf, tna kishin desht aq sa e bejne me fjale do ishim ndryshe para atyre 500 vjetve...
Per maqedonin mos te flasim mo, pak po paten nje krah me te forte e shfarrosin rracen shqiptare ktu.
Sa i perket Bdi-se dhe Pdsh-se te dyja nje m.. jane. Aty zihen dhe bejne sikur e duan popullin, pas nje ore i ke bashke duke pi kafe.
Po ti si mendon se kto nk i kane sekretet e veta? Luften ne Kumanove kush e organizoi? Po hyrjen me force ne parlament aso kohe? E gjitha ka qene loje e brendshme e shtetit.
Me kto qe kemi ne siper kokes asnjehere nk do behemi sic duhet, duhet ndryshim i madh!
Edhe ne si popull jemi me keq, duke e ditur se cfare njerezish kemi ne pushtet dhe se cfare kane bere per ne, ne si te mencur dalim dhe i votojme akoma. Kto duhet t’i djegesh ne furr dhe pastaj ato tjerat qe do vijne do marrin mesim.
Politika ceshtje qe nk i dihet fundi kishte qene. Nje gje me vjen inat dhe cudi njekohesish, pse nk i ndihmojne popullit kur ato munden te bejne cdo gje?!

Nqfs do ishim dhe ne në pushtet, do u sillnim ne kte menyre? Do na i nxirrte mend dhe neve ajo karrikja dhe parate e shumta? Bohh, sedi dmth...

E di qe ju ka ik fryma tu e lexu, por hee mos e beni kaq te madhe:p
Tashi ti me vërtet i merr ato (wow me surprizove) apo komentin tim?!
Ke mendu vërtet noj herë që të cilsoj si shushke?!!! 😜

Kurrë! Po ishte në kuadër të batutave... Se edhe unë po i ndiqja pak shakarzi...


Tashi të bohem pak serioz (u bona kur replikova Desen por prapë po shtjelloj atë çka realisht biem dakort të gjithë)

Me të drejtë që aty situata është e komplikime....

Por!!!!!


Për me dhone një ide jo thjesht panoramën e gjonave si janë (dmth "opinionistin e radhës)
Por një praktikë që unë ndjek ketej sa her jam ku jam!

Harroi këto zgjedhje! Sepese janë tërësisht dhe thellësisht politike pa fut ndasitë kombëtare.


Kap ato lokalet... Aty mbaju.
Peshku vërtet qelbet nga Koka Por kurrë mos prit REVOLUCION NGA KOKA!

Gjithnjë vjen nga poshtë, janë 100'dra mijëra njerëz të ndershëm si ty edhe komshiu yt Maqedon që ju qelbet një kanal apo një rrugë e pashtruar nuk e zgjidh Gurvski radhës po ai muhalebija që është ke komuna...

Kaq kjo osht zgjidhja.. pa armë pa gjo thjesht nji hall lagje bohet qyteti pastaj shteti pa flamuj kombësish sepse shkelni të njëjtë n rrugë e pini të njëtin ujë....

Kur të vijnë lokalet kujdes! Bon shumë diferencë ajo votë Sepse të Osht afru politika ke shpia edhe po të ngerdheshet keq komkryq midis odës...

Lexoje ne kte plotsoi km për sot 😂😂😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: NGU

NGU

Wild child full of grace 💫
Hahah @NGU sinqerisht ne cdo rresht edija se cfar ke shkruar , sa pak a shum mbrem i permenda keto (nje mendje ee :p ) . Sic tha @kitrra 123 jane politika te thella ,rrastet: Kumanova (lagjja e trimave ,dhe ezeroto- liqeni smillkovci) mos e harrojm dhe rrastin e Almirit te vogel :( , ne partit ballkanase vertet egziston korupsioni i madh por te ne egziston dhe krimi i rend. Vertet e flasim gjyhen tone,dhe shume here politikanet shqiptar na kujtojn marrveshjen e Ohrid dhe arritjen e gjuhen e dyt zyrtare Shqip-ja ne Maqedoni, por i ikin pergjetsive tjera , si pershembull , zbardhja e krimeve qe pafajsisht jane futur me qindra shqiptare neper burgje.
Politika besoj se mund te beje nje levizje te mençur dhe te investoj ne te miren e qytetareve dhe shqiptareve dhe ato te trahtohen si popull shtetformues me status te qart kushtetues Juridik. Une per veten time e shoh si te rrezikshem gjendjen dhe statusin e shqiptareve ne Maqedoni.
Kush do te udheheq Krenarin e humbur te Shqiptareve? :( ...
Vajza kto jane ngjarjet me te fresketa qe i kujton kjo gjenerate e jona, mos te hyjme tek ceshtjet tjera qe ne ndoshta as nk jemi ne rrjedha fare. Me kte politike qe kemi ne siper kokes jemi te humbur ne cdo kohe. Ktu duhet nje ndryshim i madh dhe sbesoj se do ndodhe ndonjehere...
Thone se zeri i popullit duhet, por dhe ne vet si popull genjehemi per pak e per shume!
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Tashi ti me vërtet i merr ato (wow me surprizove) apo komentin tim?!
Ke mendu vërtet noj herë që të cilsoj si shushke?!!! 😜

Kurrë! Po ishte në kuadër të batutave... Se edhe unë po i ndiqja pak shakarzi...


Tashi të bohem pak serioz (u bona kur replikova Desen por prapë po shtjelloj atë çka realisht biem dakort të gjithë)

Me të drejtë që aty situata është e komplikime....

Por!!!!!


Për me dhone një ide jo thjesht panoramën e gjonave si janë (dmth "opinionistin e radhës)
Por një praktikë që unë ndjek ketej sa her jam ku jam!

Harroi këto zgjedhje! Sepese janë tërësisht dhe thellësisht politike pa fut ndasitë kombëtare.


Kap ato lokalet... Aty mbaju.
Peshku vërtet qelbet nga Koka Por kurrë mos prit REVOLUCION NGA KOKA!

Gjithnjë vjen nga poshtë, janë 100'dra mijëra njerëz të ndershëm si ty edhe komshiu yt Maqedon që ju qelbet një kanal apo një rrugë e pashtruar nuk e zgjidh Gurvski radhës po ai muhalebija që është ke komuna...

Kaq kjo osht zgjidhja.. pa armë pa gjo thjesht nji hall lagje bohet qyteti pastaj shteti pa flamuj kombësish sepse shkelni të njëjtë n rrugë e pini të njëtin ujë....

Kur të vijnë lokalet kujdes! Bon shumë diferencë ajo votë Sepse të Osht afru politika ke shpia edhe po të ngerdheshet keq komkryq midis odës...

Lexoje ne kte plotsoi km për sot 😂😂😂😂😂
Hahaha ja qe mos tme thuash se ngela vetem tek temat e muzikave, kur o puna serioze dhe une behem mese serioze :p

Komentin e ke shume godites dhe me vend, por une prap s’rri dot pa qesh me ato ngacmimet e tua😆

Po, gjithcka fillon qe nga e vogla, por nga kto te voglat perhapet e madhja. Si lokale, si kto tjerat te njejtat parti jane! Kto jane me vite ktu nk kane ndryshu dhe nk e kane ne mendje te ndryshojne...
Ndryshimi nis qe nga vetja, ne kshu e kemi pru punen qe tna shkelin kto hajdutet dhe kshu do vazhdoje po nk ngritem pak koken. Po kujt do ia mbushim mendjen? Ne jemi vec per llafe, se per vepra nk vjen ne shprehje😁
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Vajza kto jane ngjarjet me te fresketa qe i kujton kjo gjenerate e jona, mos te hyjme tek ceshtjet tjera qe ne ndoshta as nk jemi ne rrjedha fare. Me kte politike qe kemi ne siper kokes jemi te humbur ne cdo kohe. Ktu duhet nje ndryshim i madh dhe sbesoj se do ndodhe ndonjehere...
Thone se zeri i popullit duhet, por dhe ne vet si popull genjehemi per pak e per shume!
Edhe un fola per ngjarjet qe jemi deshmitar dhe vet "Ne" , por nuk do ndryshoje gjendja e nje populli perderisa ato nuk ndryshojne vet. :)
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Vajza kto jane ngjarjet me te fresketa qe i kujton kjo gjenerate e jona, mos te hyjme tek ceshtjet tjera qe ne ndoshta as nk jemi ne rrjedha fare. Me kte politike qe kemi ne siper kokes jemi te humbur ne cdo kohe. Ktu duhet nje ndryshim i madh dhe sbesoj se do ndodhe ndonjehere...
Thone se zeri i popullit duhet, por dhe ne vet si popull genjehemi per pak e per shume!
Genjehemi per thes me mjell :p 1 muaj qe do zgjase , edhe i qojm 4 vite ne "hale" pastaj .
(Me fal per shprehjen) lool
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Spo te citoj meqe jemi vetem ne ktu😁

Jo e din se ndonjehere kur mendon sh e veren se nk eshte faji komplet tek ne?
Sa njerez qe kane mbaru shkollen i shikon pa pune? A nk eshte ceshtje inati per ato?! Kjo eshte edhe nje nder arsyet qe ato ikin jashte shtetit, jo se atje do gjejne ndonje pune me tmire, por kenaqen me rrogat e atjeshme dhe jetesa eshte me ndryshe...
E din sa kam une ne faxin tim kolege qe i marrin notat me te njohur? Mund ta mendosh ca inati mund tkem une? Une rri gjithe naten pa gjume per nje provim, vje tjetri qe as nk ka hyre ne asnje ligjerate dhe e kalon provimin!
Po hec e ankohu, ku do ankohesh? Nk ka shtet me i llaf!

Shtresa jone e popullit pergjithesi eshte e varfer, prandaj edhe genjehen per nje gje sa me te vogel. Nk e mendojne se per nje dite kenaqesi do vuajne me vite, dmth aq kapacitet kemi!
Spo flas per tjeret, por po e fus dhe veten aty se dhe ne jemi popull i ktij shteti.
Ktu nk vleresohet asgje per ate qe ne jemi, duhet tkesh shpinen e forte, ndryshe je “i vdekur”.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Hahaha ja qe mos tme thuash se ngela vetem tek temat e muzikave, kur o puna serioze dhe une behem mese serioze :p

Komentin e ke shume godites dhe me vend, por une prap s’rri dot pa qesh me ato ngacmimet e tua😆

Po, gjithcka fillon qe nga e vogla, por nga kto te voglat perhapet e madhja. Si lokale, si kto tjerat te njejtat parti jane! Kto jane me vite ktu nk kane ndryshu dhe nk e kane ne mendje te ndryshojne...
Ndryshimi nis qe nga vetja, ne kshu e kemi pru punen qe tna shkelin kto hajdutet dhe kshu do vazhdoje po nk ngritem pak koken. Po kujt do ia mbushim mendjen? Ne jemi vec per llafe, se per vepra nk vjen ne shprehje😁
Tashi kisha në men i gjo të bukur!!

Dmth punë muzike po do ti e ftove veten edhe ti vetë!
🤗

Por!!!! 😝😝😝

Nuk jom ai që të ka trullos me muzikë....
Ty nejse s'po fol mo...

Ene i herë që bohem serioz serioz ti ta lli muhabetin 😝😝😝😝

Nesje punë shkolle 😝😝😝😂


🤗🤗
 
  • Haha
Reactions: NGU

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
E di o @NGU , vitin e pare ne shkollen e mesme me ka ndodhur shoqja ime me e mire ,skishte fare lidhje nga fizika ,sa her un e ndihmoja per definicionet, dhe ne fund erdhi babi vet foli me drejtorin mbaj mend, ja ngriti noten ne 5 e mu me ulen 4 , (nk e di ckishin me mua) kam qajt me jave si budallaqk🙈🙈, deri sa babi foli me kujdestarin e deshin te dal para komisionit, dhe kaq me duheshtw te largohem nga shoqja ime ... sa per papunsin e qe nuk i punesojn ato vertet qe meritojne, e bejn me qellim. Ato duan qe rinia te largohet nga Maqedonia dhe shteti te mbese komplet ne duart e maqedonasve .
Per at thash me lart , qe Statusi dhe gjendja e shqiptareve eshte ne rrezik.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Tashi kisha në men i gjo të bukur!!

Dmth punë muzike po do ti e ftove veten edhe ti vetë!
🤗

Por!!!! 😝😝😝

Nuk jom ai që të ka trullos me muzikë....
Ty nejse s'po fol mo...

Ene i herë që bohem serioz serioz ti ta lli muhabetin 😝😝😝😝

Nesje punë shkolle 😝😝😝😂


🤗🤗
Hahahahahaha jo vertet kur ti shkruan une jam midis llajkit dhe asajt hahaha-se.
Po fol o burr pa humor iher dhe une do jem serioze, te jap fjalen lool
 

NGU

Wild child full of grace 💫
E di o @NGU , vitin e pare ne shkollen e mesme me ka ndodhur shoqja ime me e mire ,skishte fare lidhje nga fizika ,sa her un e ndihmoja per definicionet, dhe ne fund erdhi babi vet foli me drejtorin mbaj mend, ja ngriti noten ne 5 e mu me ulen 4 , (nk e di ckishin me mua) kam qajt me jave si budallaqk🙈🙈, deri sa babi foli me kujdestarin e deshin te dal para komisionit, dhe kaq me duheshtw te largohem nga shoqja ime ... sa per papunsin e qe nuk i punesojn ato vertet qe meritojne, e bejn me qellim. Ato duan qe rinia te largohet nga Maqedonia dhe shteti te mbese komplet ne duart e maqedonasve .
Per at thash me lart , qe Statusi dhe gjendja e shqiptareve eshte ne rrezik.
Eh te pakten me kupton, se e paske perjetu edhe vet:)
Po kur thone qe drejtsia vone-vone del ne pah?
Sedi sesa vite apo shekuj eshte kjo vonesia, se ktu tek ne nk vlen drejtsia:D
Une ja fus nga i te shame dhe ashtu e nxjerr te keqin, se ndryshe skam gje ne dore per me bo dicka me shume.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
ДИК: СДСМ 46 пратеници, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 15, АА-А 12, Левица два, ДПА еден
Alsat16.07.2020 08:41
Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ во новиот собраниски состав ќе има 46 пратеници, коалицијата предводена од ВМРО- ДПМНЕ 44, ДУИ 15, Алијанса за Албанците и Алтернатива 12, Левица два и ДПА еден, покажува симулацијата на Државната изборна комисија врз основа на првичните неофицијални резултати од вчерашните предвремени парламентарни избори од обработени 3.421 од вкупно 3.480 избирачки места. Останатите девет партии и коалиции учесници на изборите не освоиле пратенички мандат.

Најмногу гласови 324.084 или 36,12 отсто има коалицијата на СДСМ, пред коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со 312.745 гласа или 34,85 отсто, ДУИ 101.432 или 11,3 отсто, Алијанса за Албанците и Алтернатива 76.425 или 8,57, Левица 37.057 или 4,16, а ДПА 13.553 или 1,52 отсто.
Првичните резултати од изборите се уште се само повремено видливи на веб сајтот на Државната изборна комисија, кој синоќа падна поради, како што кажа првиот човек на комисијата Оливер Дерковски, надворешни хакерски напади. ДИК најави дека денеска по прибирањето и обработката на сите пристигнати материјали ќе ги соопшти првичните резултати од изборите и распределбата на пратеничките мандати.
На десеттите парламентарни избори, кои првпат во актуелните услови на пандемија на коронавирусот траеја три дена, правото на глас го искористија околу 923 илјади граѓани или приближно 51 отсто од запишаните гласачи во Избирачкиот список.KSHZ: LSDM 46 deputete, VMRO-DPMNE 44, BDI 15, AA-A 12, Levica 2, PDSH një

Koalicioni "mozeme" i udhehequr nga LSDM-ja ne parlamentin e ri do te kete 46 deputete, koalicioni i udhehequr nga VMRO-DPMNE 44, BDI 15, Aleanca per Shqiptaret dhe Alternativa 12, Levica 2, dhe PDSH 1, tregon simulimin e Komisionit Shteteror te Zgjedhjeve bazuar ne fillestare Rezultatet jozyrtare nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga 3,421 te perpunuara nga gjithsej 3,480 vendvotime. 9 partite dhe koalicionet e tjera qe moren pjese ne zgjedhje nuk fituan nje vend parlamentar.

Koalicioni i LSDM-s ka me shum vota me 324.084 ose 36.12 %, përpara koalicionit VMRO-DPMNE me 312.745 vota ose 34.85 %, DUI 101,432 ose 11.3 %, Aleanca per Shqiptaret dhe Alternativa 76.425 ose 8.57%, levica 37,057 ose 4.16, dhe PDSH 13,553 ose 1.52 %. Rezultatet paraprake te zgjedhjeve jane ende vetem here pas here te dukshme ne faqen e internetit te Komisionit Shteteror te Zgjedhjeve, i cili mbreme ra per shkak te sulmeve te hakerave, siç tha kreu i komisionit Oliver Derkovski, . KSHZ njoftoi se sot, pas mbledhjes dhe perpunimit te te gjitha materialeve te pranuara, do te shpall rezultatet fillestare te zgjedhjeve dhe shperndarjen e vendeve parlamentare.
Ne zgjedhjet e dhjeta parlamentare, te cilat zgjaten per tre dite ne kushtet e tanishme te pandemise aktuale te koronavirusit, te drejten e votes e ushtruan rreth 923 mij qytetar ose afersisht 51% e votuesve te regjistruar ne Listen e Votuesve.

Dhe shqiptaret fituan 28 vende ne parlament :D .

perktheu dhe pershtati nga maqedonishtja: Vajza lool
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Seriozisht, perkunder kohes se pakte, kam ndjere kenaqesi te lexoje @NGU dhe @Vajza me perlat e tyre, dhe them me plote pergjegjesi se e ardhmja e atij vendi jane ato dhe te tillet/at.
Kur jemi te e ardhmja, rrezimet e kohes me kane mesuar se, 4 vite, 8 vite, 12 vite per gjeneratat (vajze, ngu, harbin, .......etj) jane shkaterruese por per procese shoqerore jane jo shume. Pra ndryshimi do me shume kohe fatkeqesisht.

Ju ngacmova sepse ne fakt kisha nje parandjenje se ju munde te jepni me shume nga vetja se sa ato chit-chatet. Ndjehem mire se parandjenja nuk me ka genjy. U knaqa tu lexu mendime te lira. Fjala jone eshte vet liria jone.

Cfare te them une per ish-shoket e mi?! Ne fakt ishim cuna te ndryshimit por dhe ndryshimi ka nje kufi. Jeta, aq me pak Liria, nuk eshte mal e as anarki. Liria e jeta duan rregulla. Ne fakt ne keto vite edhe pati ca ndryshime por kishte dhe gjera qe munde te beheshin me mire.

Po te me degjonin mua do shkonin ne shtepi kesaj radhe. Jo per tjeter gje por per t'i leshuar rruge rinise, si shprese e ketij vendi, si dhe per tu bashkuar me familjet e tyre te cilet pa dyshim se i ka marre malli per ta.

Por ata sme degjuan mua, frikacakun, asnjejere. Lakmojne majet. Majet jane te mira por zbritja e pakontrolluar eshte gje e keqe. Dhe nje dite patjeter se do fillojne zbritjen.

Nje gje e mire megjithate ndodhi. Si cdo gje e mire qe na ndodhe neve jo nga arsyeja se ne bejme pune te mira por se di se si fati (zoti) na shperblem ashtu. Shqipet, perfshi dhe Besen, paskan marre 32 deputet.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Seriozisht, perkunder kohes se pakte, kam ndjere kenaqesi te lexoje @NGU dhe @Vajza me perlat e tyre, dhe them me plote pergjegjesi se e ardhmja e atij vendi jane ato dhe te tillet/at.
Kur jemi te e ardhmja, rrezimet e kohes me kane mesuar se, 4 vite, 8 vite, 12 vite per gjeneratat (vajze, ngu, harbin, .......etj) jane shkaterruese por per procese shoqerore jane jo shume. Pra ndryshimi do me shume kohe fatkeqesisht.

Ju ngacmova sepse ne fakt kisha nje parandjenje se ju munde te jepni me shume nga vetja se sa ato chit-chatet. Ndjehem mire se parandjenja nuk me ka genjy. U knaqa tu lexu mendime te lira. Fjala jone eshte vet liria jone.

Cfare te them une per ish-shoket e mi?! Ne fakt ishim cuna te ndryshimit por dhe ndryshimi ka nje kufi. Jeta, aq me pak Liria, nuk eshte mal e as anarki. Liria e jeta duan rregulla. Ne fakt ne keto vite edhe pati ca ndryshime por kishte dhe gjera qe munde te beheshin me mire.

Po te me degjonin mua do shkonin ne shtepi kesaj radhe. Jo per tjeter gje por per t'i leshuar rruge rinise, si shprese e ketij vendi, si dhe per tu bashkuar me familjet e tyre te cilet pa dyshim se i ka marre malli per ta.

Por ata sme degjuan mua, frikacakun, asnjejere. Lakmojne majet. Majet jane te mira por zbritja e pakontrolluar eshte gje e keqe. Dhe nje dite patjeter se do fillojne zbritjen.

Nje gje e mire megjithate ndodhi. Si cdo gje e mire qe na ndodhe neve jo nga arsyeja se ne bejme pune te mira por se di se si fati (zoti) na shperblem ashtu. Shqipet, perfshi dhe Besen, paskan marre 32 deputet.
Kur the perlat kam qeshur. Un nuk e di sa e sakt jam ne mendime mbi situaten ne Maqedoni por per tani kete mendim e kam qe e kam shprehur ne postime me lart 😅🙈, ndoshta dhe diku mbase ja kam fut kot lool.

Flm kitrra, ne jo se bejm chit-chate por sjam perfshi ne tema kur skam pasur shume dijeni, dhe deri tani temat ishin me shume mbi çeshtjen ose politikat e Shqiperis.
 
Top