Zgjedhjet Parlamentare 2017....!?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Arrestime, edhe të huaj. Ndalohet trajnuesi amerikan


Me muzikën në sfond më shumë se 2500 efektivë policie u vendosen përreth Kryeministrisë dhe në rrugët dytësore që bashkohen me bulevardin ku u mbajt protesta paqësore e opozitës. Përveç forcave të rendit, Gardës dhe agjentëve të krimeve një pjesë e efektivëve të forcave të ndërhyrjes së shpejtë u veshën me “robokop”, një veshje kjo e posaçme për protestat.

Përpara se protesta të niste disa qytetarë e patën të vështirë për të kaluar shiritin e vendosur afër Kryeministrisë.

Por përveç numrit të konsiderueshëm të efektivëve pjesa e padukshme ka lidhje me masat e ndërmarra disa orë para protestës. Burimet thonë se për shkak të informacioneve mbi 20 persona me precedentë të dhunës janë shoqëruar në komisariate, ku dhe janë marrë në pyetje.

Mes tyre u shoqërua edhe shtetasi amerikan, Jason Rendly Morrison, i cili u verifikua pas informacioneve se po përgatitej për të krijuar konflikte gjatë protestës. Pasi është marrë në pyetje, jo zyrtarisht policia deklaron se ai është liruar, ndërkohë që në rrugë zyrtare nuk pranohet që të ketë patur shoqërime personash në komisariate. Megjithatë thuhet se për këtë shoqërim është njoftuar edhe ambasada amerikane pasi agjentët e krimeve kishin raportuar se kishte mundësi të kishte elementë të dhunshëm.

Tre orë para protestës, drejtori i përgjithshëm i policisë se shtetit Haki Cako takoi Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla, të cilin siç thuhet jo zyrtarisht, e informoi për situatën. Por ndonëse u njoftua gjithashtu edhe një konferencë për shtyp, ajo u anulua në momentet e fundit.

Por përkundër çdo informacioni gjatë protestës nuk u shënua asnjë incident.

/ Top Channel
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Sot do hidhte pushtetin Luli gjoja?!
PDja ka shkuar ne gremine zyrtarisht! Fatkeqesi! Imagjinoni nje PS te hashashit me 0 kundershtar.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Sot do hidhte pushtetin Luli gjoja?!
PDja ka shkuar ne gremine zyrtarisht! Fatkeqesi! Imagjinoni nje PS te hashashit me 0 kundershtar.

Plotesisht e vertete.

Soulmind, e di ti pse nuk ben hajer ky vend? Se ka imbecil qe vene nga ato anoret prej sholle qe mbajne kuajt ne karroce dhe shohin vetem nje drejtim. Droga eshte nje turp dhe problem shume i madh per te gjithe. Dhe pergjegjesine duhet ta mbaje gjithe shoqeria qe eshte e paafte te ngreje zerin.Tifozeria politike eshte patologjike dhe te ben per te vjelle.

Fatkeqesia ne Shqiperi eshte qe ndergjegja qytetare ka shkuar drejt zeros dhe komenti jot perfaqeson mentalitetin qe ka shumica, ate te "Sot do hidhte pushtetin Luli gjoja?!", qe merren me tifozlliqe.

Sa naive duhet te jet dikush qe te besoj se "sot do te merrej pushteti!" , apo jo Soulimindi ?!

Darius
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Google Earth Pro është një program kompjuterik i kompanisë së famshme Google, i cili, në kohë reale, ofron fotografi satelitore 3-dimensionale të çdo cepi të botës. Gjithashtu, ky program lejon zmadhimin dhe ndarjen e një fotografie në seksione të veçanta, si dhe llogaritjen e metrave katrorë të çdo seksioni.

Duke shfrytëzuar këto mundësi që krijon Google Earth Pro, u krye një analizë numerike e protestës së organizuar sot nga PD-ja.

Nga kjo analizë, rezulton se sipërfaqja ku kishte protestues, në kohën kur filloi fjalimin Basha, ishte rreth 28000 m2. Pikat më të skajshme të kësaj sipërfaqeje ishin “اadra e Lirisë” në jug, Ministria e Brendshme në veri, lulishtja e Piramidës në lindje, dhe lulishtja e busteve të Vëllezërve Frashëri në perëndim.

Dendësia maksimale ishte në sektorin fare pranë tribunës – 4 protestues për metër katror (në një ashensor 1 metër X 1 metër nuk mund të rrinë më shumë se 4 të rritur, sado të shtrëngohen). Ndërsa dëndësia minimale ishte pranë Ministrisë së Brendshme – 1 protestues për 7 metra katrorë (Me përjashtim të zonës pranë tribunës, dendësia ishte më e rrallë atje ku nuk kishte hije),

Duke kombinuar metrat katrorë të çdo sektori të protestës me dendësinë përkatëse, rezulton se rreth 25 mijë protestues kanë marrë pjesë në protestën e sotme të PD-së.

A janë më shumë seç ishin në 18 shkurt?

Në një artikull të publikuar në 21 shkurt në gazetën Albanian Free Press (Motivimi ), Apollon Baçe llogariste se në protestën e PD-së të 18 shkurtit morën pjesë rreth 25 mijë protestues. Sidoqoftë, edhe pse analiza e Dr. Baçes ndiqte një metodologji të ngjashme me të mësipërmen, ajo bazohej në një inspektim okular (jo në foto satelitore të Google Earth Pro).

Basha deklaroi sot se në protestë janë mbi 600 mijë qytetarë. Që kjo shifër të jetë e saktë duhej që, në të gjithë sipërfaqen e protestës, të kishim një dendësi uniforme prej 21 protestues për metër katror (imagjinoni që një ashensor 1 metër X 1 metër të nxëre 21 të rritur).
Javanews.al

Per ju komunistet dmth socialistet proteste eshte vetem atehere kur 2 miljon shqiptare te dalin ne bulevard, ashtu sic ndodhi ne '92 dhe t'i thone Rames ik. Dhe ju do mendoni te njejten gje ashtu sic mendoi Ramizi me bashkeshorten e Dulles, do i thoni njeri-tjetrit tere qesendi:

Po pse mo keta zgjebaraket do degjojme Ne, se cfare bejme dhe cfare s'bejme?

Darius
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Lexova shume lajme idiote sot per protesten. Nje pale citonte nje numer minimal nje tjeter numer maksimal... Per qellimin e saj shume pak folen te dyja palet. Mgjth duke e pare ne nje kendveshtrim pa entuziasem politik (se fundja nuk me plas fare) kjo proteste duhet pare ne prizmin qe ka pakenaqesira dhe me drejtimin e duhur dhe berjen problematike te situates ne Shqiperi populli duhet te dale dhe tu a tregoje vendin abuzuzesve pavarsisht ngjyrave politike. Turp per frikacakun Rama qe trim i dheut nga FB iku me vrap jashte shtetit dhe kur pa qe nuk ndodhi gje filloi prap vicklat fejsbukjane :) ... Turp pasi ai perfaqeson vec partise se tij edhe popullin sepse eshte kryeminister dhe duhet ti trajtoje gjerat ne kendveshtrim me njerezor por kujt ti thuash njerezor, perversit dhe psikopatit.. Turp per Bashen qe nuk ka hall tjeter vec te mbroje disa mostra nga vetingu dhe shftrytezon idealin e njerezve per ti nxjerre ne rruge per nje motiv banal dhe te pallogjikshem.. Basha provo ta nxjerresh popullin duke kerkuar mireqenie pune liri fjale etj etj qe jane vertet ne dobi te mases dhe t egarantoj qe jo 600 mije por 1 milion do kesh ne shesh, por me sofizmat qe ti paraqet per Repibliken e Re dhe pa nje platforme mos prit perkrahje te madhe. Edhe kaq sa kishe sot ishte maksimumi i mundshem.
Nje gje kishte pozitive protesta: "Prishjen e imagjinatave te qeverise dhe nderkombetareve per nej 97 te dyte" a thua se e deshen me gjithe shpirt kete gje. Populli po emancipohet gjithmone e me shume pavarsisht se politika ka mbetur po ne ate batak ku ka qene gjithmone. Le t ejete kjo proteste nje shembull qytetarie dhe mbase i ben politikanet e cdo krahu politik te ktjellohen dhe te fillojne te mendojne ndopak per kete popull.
 
Pertej bindjeve politike te cdonjerit prej nesh duhen pergezuar qytetaret qe sot protestuan paqesisht.
Kjo eshte shenje qe ne shqiptaret e duam demikracine dhe dime ta respektojme ate.
Do me pelqente qe protesta te tilla te beheshin sa me shpesh jo vetem sepse e kerkon njera Parti apo tjetra por sepse ne Shqiperi ka mijera arsye per te protestuar ne dobi te mireqenies se popullit.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Plotesisht e vertete.

Soulmind, e di ti pse nuk ben hajer ky vend? Se ka imbecil qe vene nga ato anoret prej sholle qe mbajne kuajt ne karroce dhe shohin vetem nje drejtim. Droga eshte nje turp dhe problem shume i madh per te gjithe. Dhe pergjegjesine duhet ta mbaje gjithe shoqeria qe eshte e paafte te ngreje zerin.Tifozeria politike eshte patologjike dhe te ben per te vjelle.

Fatkeqesia ne Shqiperi eshte qe ndergjegja qytetare ka shkuar drejt zeros dhe komenti jot perfaqeson mentalitetin qe ka shumica, ate te "Sot do hidhte pushtetin Luli gjoja?!", qe merren me tifozlliqe.

Sa naive duhet te jet dikush qe te besoj se "sot do te merrej pushteti!" , apo jo Soulimindi ?!

Darius

Sot do merrte pushtetim jo fizikisht e pata fjalen. Por ate dite do u tregonte sa mbeshtetje ka Luli. A kishte 1 milion vet?500 mij apo sa? Dhe kjo jo se qytetaret dhan Edi ramen por sepse shqiptaret nuk kane ppare hajer as nga PDja. Kujt ti shkojn mbrapa Lulit dhe Saliut? Valle Luli po proteston per qytetaret apo karrigen e tij? E pati saliu mandate me radhe e ca beri? E pati bashkine luli e ca beri? Hic gje aman. Njesoj jane. Ndaj derisa opozita te udhehiqet nga kapot e vjeter ska per te patur ngritje me. Me kete qe po ndodh dhe vete demokratet jane demoralizuar. Shko or burr ne zgjedhje me nje planprogram te besueshem. Ler voten te vendosi. Do thuash ti? Ca vote o soul? Ajo e blera? Epooo.... njashtu ka ble dhe pdja dhe lsija e te gjithe. Pikerisht politika e saliut dhe rames&ilir ka prodhuar qytetare aq te mjere e te varfer saqe e shesin voten (me te cilen mund te ndryshojne sh gjera) per nje thes miell
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Lexova shume lajme idiote sot per protesten. Nje pale citonte nje numer minimal nje tjeter numer maksimal... Per qellimin e saj shume pak folen te dyja palet. Mgjth duke e pare ne nje kendveshtrim pa entuziasem politik (se fundja nuk me plas fare) kjo proteste duhet pare ne prizmin qe ka pakenaqesira dhe me drejtimin e duhur dhe berjen problematike te situates ne Shqiperi populli duhet te dale dhe tu a tregoje vendin abuzuzesve pavarsisht ngjyrave politike. Turp per frikacakun Rama qe trim i dheut nga FB iku me vrap jashte shtetit dhe kur pa qe nuk ndodhi gje filloi prap vicklat fejsbukjane :) ... Turp pasi ai perfaqeson vec partise se tij edhe popullin sepse eshte kryeminister dhe duhet ti trajtoje gjerat ne kendveshtrim me njerezor por kujt ti thuash njerezor, perversit dhe psikopatit.. Turp per Bashen qe nuk ka hall tjeter vec te mbroje disa mostra nga vetingu dhe shftrytezon idealin e njerezve per ti nxjerre ne rruge per nje motiv banal dhe te pallogjikshem.. Basha provo ta nxjerresh popullin duke kerkuar mireqenie pune liri fjale etj etj qe jane vertet ne dobi te mases dhe t egarantoj qe jo 600 mije por 1 milion do kesh ne shesh, por me sofizmat qe ti paraqet per Repibliken e Re dhe pa nje platforme mos prit perkrahje te madhe. Edhe kaq sa kishe sot ishte maksimumi i mundshem.
Nje gje kishte pozitive protesta: "Prishjen e imagjinatave te qeverise dhe nderkombetareve per nej 97 te dyte" a thua se e deshen me gjithe shpirt kete gje. Populli po emancipohet gjithmone e me shume pavarsisht se politika ka mbetur po ne ate batak ku ka qene gjithmone. Le t ejete kjo proteste nje shembull qytetarie dhe mbase i ben politikanet e cdo krahu politik te ktjellohen dhe te fillojne te mendojne ndopak per kete popull.

Vlora nuk eshte jashte shtetit shoku.
Thuaj te vertetat jo llogje kavaja.
Duke i lene menjane politiken dihet pse behet e gjithe zallamahija.
Tere gjuhen te droga por askush nuk thote se problrmi eshte Vettingu.
E boll na uleritet ketu si gjela qymezi.
Te futen aty ne parlament dhe aty ta bejne betejen se sjane te votuar te rrine rrugve!
Keto lloj protestash duhet te jene nismetare shoqerite civile , jo partite politike!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Sot do merrte pushtetim jo fizikisht e pata fjalen. Por ate dite do u tregonte sa mbeshtetje ka Luli. A kishte 1 milion vet?500 mij apo sa? Dhe kjo jo se qytetaret dhan Edi ramen por sepse shqiptaret nuk kane ppare hajer as nga PDja. Kujt ti shkojn mbrapa Lulit dhe Saliut? Valle Luli po proteston per qytetaret apo karrigen e tij? E pati saliu mandate me radhe e ca beri? E pati bashkine luli e ca beri? Hic gje aman. Njesoj jane. Ndaj derisa opozita te udhehiqet nga kapot e vjeter ska per te patur ngritje me. Me kete qe po ndodh dhe vete demokratet jane demoralizuar. Shko or burr ne zgjedhje me nje planprogram te besueshem. Ler voten te vendosi. Do thuash ti? Ca vote o soul? Ajo e blera? Epooo.... njashtu ka ble dhe pdja dhe lsija e te gjithe. Pikerisht politika e saliut dhe rames&ilir ka prodhuar qytetare aq te mjere e te varfer saqe e shesin voten (me te cilen mund te ndryshojne sh gjera) per nje thes miell

E jo kjo jotja nuk eshte llogjike dhe as argument sepse Luli nuk po kerkon republike qe te qeveris ai. As karrige nuk kerkon. As pushtet nuk do.
Ai do te hiqet Rama....kaq!
E kupton sa patetike jane kta "lider" qe nuk dine as cfare duan per veten e tyre...imagjino te dime cduan per ne.
Mbeta duke thene a ka nje platforme a plan pune a ku dreqin me te bir ka kjo parti....ncuq!
Ka vetem tezen "Republike e re" ....ku con kjo?
Dua te di cfare ndodh nese vjen kjo republika re...kush do jete ne krye ? Cfare do na ofroj ndryshe? Si do e luftoj drogen? Si do hapi vende pune? E shume e shume pyetje.
Por kur i pyet te thone - Respekt per llogjiken qe se ke.

Epo suksese ne jete!
 

Aver

VIP
Monique kam pershypjen qe PD i ka bere disa sondazhe para se te vendos per cadren dhe aty e ka pare se gjasat qe te kthehen ne pushtet me vote jane minimale, prandaj ka zgjedhur Basha kete rruge qe nuk te qon askund... dhe i eshte kthyer bumerang.

PD eshte akoma parti e fuqishme, me shume elektorat, por problemin e shoh te lidershipi. Po i paten mendet ja fusin iks Bashes dhe shpetojne ate qe mund te shpetohet.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Monique kam pershypjen qe PD i ka bere disa sondazhe para se te vendos per cadren dhe aty e ka pare se gjasat qe te kthehen ne pushtet me vote jane minimale, prandaj ka zgjedhur Basha kete rruge qe nuk te qon askund... dhe i eshte kthyer bumerang.

PD eshte akoma parti e fuqishme, me shume elektorat, por problemin e shoh te lidershipi. Po i paten mendet ja fusin iks Bashes dhe shpetojne ate qe mund te shpetohet.

Sa te thella duken kto pune edhe aq nuk jane.
Nje analize siperfaqesore....
4 vjet ne opozite nje denoncim ktu , nje aty asgje me peshe.
2 muaj para zgjedhjesh ndodh kjo situate.
Perse?
Se e dinin qe do humbisnin? Jooo se besoj
Mos valle sepse e gjithe bota ka syte nga Vettingu i cili nuk eshte me nje cope leter por teper konkrete?
Thua iu kthye gjithe botes kundra vetem per hashashin?
Keto ne dukje jane pyetje teper infantile por thashe PD nuk ka nje arsye apo motiv te qenshem....pervec naivitetit ku po terheqin ate mase popullore qe po i terheq.
Jam e majte ....por sjam militante per aq kohe sa njoh te metat e lidershipit , sjam pjese fanatike e partise, nuk marr pjese neper mitingje, dhe votoj per ate qe me bind.

Ne zgjedhjet e bashkise votova kandidatin e djathte....
Kete vit nuk do votoj pasi te tille e gjykoj protesten time!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Sot do merrte pushtetim jo fizikisht e pata fjalen. Por ate dite do u tregonte sa mbeshtetje ka Luli. A kishte 1 milion vet?500 mij apo sa? Dhe kjo jo se qytetaret dhan Edi ramen por sepse shqiptaret nuk kane ppare hajer as nga PDja. Kujt ti shkojn mbrapa Lulit dhe Saliut? Valle Luli po proteston per qytetaret apo karrigen e tij? E pati saliu mandate me radhe e ca beri? E pati bashkine luli e ca beri? Hic gje aman. Njesoj jane. Ndaj derisa opozita te udhehiqet nga kapot e vjeter ska per te patur ngritje me. Me kete qe po ndodh dhe vete demokratet jane demoralizuar. Shko or burr ne zgjedhje me nje planprogram te besueshem. Ler voten te vendosi. Do thuash ti? Ca vote o soul? Ajo e blera? Epooo.... njashtu ka ble dhe pdja dhe lsija e te gjithe. Pikerisht politika e saliut dhe rames&ilir ka prodhuar qytetare aq te mjere e te varfer saqe e shesin voten (me te cilen mund te ndryshojne sh gjera) per nje thes miell

Problemi Soulmind, dhe te tjere si ty, eshte se as nuk degjoni, as nuk kuptoni. Basha nuk po kerkon anullimin e zgjedhjeve. Basha nuk po kerkon bojkotin permanent te zgjedhjeve. Basha po ben nje deklarate dhe nje kerkese:

1. Kjo Qeveri e inkriminuar qe e mbushi parlamentin dhe qeverine me mafiozet e vendit, nuk ka se si te mbaje zgjedhje te lira! Vota e shqiptareve eshte e kercenuar nga mafia e vendit qe ka shtene ne dore gjithe institucionet e shtetit!

2. E vetmja menyre se si ne si opozite do te hyjme ne zgjedhje, eshte vetem nese nje qeveri teknike krijohet, as e PD e as e PS e as e LSI, qe te marri persiper vetem nje detyre: mbajtjen e zgjedhjeve te lira e te ndershme ne vend, ku vota e cdo shqiptari numerohet e nuk blihet apo manipulohet.

Vetem shqiptaret me dy klase shkolle e budallenj dalin kunder ketyre kerkesave.
Opozita nuk po kerkon asnje favor nga askush, vecse zgjedhje te lira e te ndershme, ku rezultati te reflektoje verdiktin e shqiptareve.

Ti Soulmind dhe shume si ty, nuk jeni as "kunder Bashes" e as "pro Rames". Ju jeni pro manipulimit te votes se shqiptareve nga mafia e vendit. Ju jeni per nje Shqiperi Kolumbi ku mafiozet e vendit drejtojne vendin e gjithe qytetaret e ketij vendi jane skllever te tyre.

Darius
 
@Monique,
E more vesh?
Vjen amerikoni neser.
Por mesazhin per salulin e kishte dhene qe sot ne mal te zi.
Si thua?
Mos ja ka bere pagesen rama akoma pa ardhe ai vete?
Se qe edhe ky amerikoni eshte i korruptuar s'do mend as kalem ajo pune.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
@Monique,
E more vesh?
Vjen amerikoni neser.
Por mesazhin per salulin e kishte dhene qe sot ne mal te zi.
Si thua?
Mos ja ka bere pagesen rama akoma pa ardhe ai vete?
Se qe edhe ky amerikoni eshte i korruptuar s'do mend as kalem ajo pune.

Ti dhe une jemi "te leshte"....rri urte se dolem e antishqiptare tashi
Ppsl
 

Didi

C'est la vie.
Vallahi shyqyre qe skupton njëri e mer vesh vetëm Hajduti për politikë. lol

Si përfundim i ndat arat mo?
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Vallahi shyqyre qe skupton njëri e mer vesh vetëm Hajduti për politikë. lol

Si përfundim i ndat arat mo?

Rendesi ka ti besoj vertet ketyre qe thote ...pa per ne nuk perben diference meqe na ndau me kampe - ne dhe ju.
E ka fiksim kete pjesen e ndarjes se ares lol
 
Ti dhe une jemi "te leshte"....rri urte se dolem e antishqiptare tashi
Ppsl

Ok, ne jemi lesh ne pershesh me presh.
Po amerikani?
Po gjermani?
Po hollandezi?
Po EU?
Keta jane lesh i thare dhe i tjerrur.
Pastaj te vije e te me kerkoje voten e lire ai qe e humbi Tiranen per 9 vota perfshi 1000 votat e hysni milloshit e pastaj me vendim demokratik numeroi edhe te pavlefshmet?
Ky njeri me flet per vote te lire mua?
Nuk po llogaris sali 96-ten ketu eeeee?
Voten e lire e dua edhe une por nuk pranoj qe nje hajdut vote dhe prone te popullit te flase ne emer tim per voten e lire.
Ai le ta kerkoje ne emer te atyre si puna e vet, jo ne emer te popullit.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ok, ne jemi lesh ne pershesh me presh.
Po amerikani?
Po gjermani?
Po hollandezi?
Po EU?
Keta jane lesh i thare dhe i tjerrur.
Pastaj te vije e te me kerkoje voten e lire ai qe e humbi Tiranen per 9 vota perfshi 1000 votat e hysni milloshit e pastaj me vendim demokratik numeroi edhe te pavlefshmet?
Ky njeri me flet per vote te lire mua?
Nuk po llogaris sali 96-ten ketu eeeee?
Voten e lire e dua edhe une por nuk pranoj qe nje hajdut vote dhe prone te popullit te flase ne emer tim per voten e lire.
Ai le ta kerkoje ne emer te atyre si puna e vet, jo ne emer te popullit.

10 vota ishte diferenca....
Kjo eshte e keqja Lev se nje here "new york times" eshte leter higjenike...e njehere eshte gazete prestigjoze
E njeriu pa mend si une sdi kujt standarti ti besoj.
Pune dreqi thuaj qe zoti u tregua kaq i padrejte...dikujt i dha tru sa per te tere e cave si une as nje grame....
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Lexova shume lajme idiote sot per protesten. Nje pale citonte nje numer minimal nje tjeter numer maksimal... Per qellimin e saj shume pak folen te dyja palet. Mgjth duke e pare ne nje kendveshtrim pa entuziasem politik (se fundja nuk me plas fare) kjo proteste duhet pare ne prizmin qe ka pakenaqesira dhe me drejtimin e duhur dhe berjen problematike te situates ne Shqiperi populli duhet te dale dhe tu a tregoje vendin abuzuzesve pavarsisht ngjyrave politike. Turp per frikacakun Rama qe trim i dheut nga FB iku me vrap jashte shtetit dhe kur pa qe nuk ndodhi gje filloi prap vicklat fejsbukjane :) ... Turp pasi ai perfaqeson vec partise se tij edhe popullin sepse eshte kryeminister dhe duhet ti trajtoje gjerat ne kendveshtrim me njerezor por kujt ti thuash njerezor, perversit dhe psikopatit.. Turp per Bashen qe nuk ka hall tjeter vec te mbroje disa mostra nga vetingu dhe shftrytezon idealin e njerezve per ti nxjerre ne rruge per nje motiv banal dhe te pallogjikshem.. Basha provo ta nxjerresh popullin duke kerkuar mireqenie pune liri fjale etj etj qe jane vertet ne dobi te mases dhe t egarantoj qe jo 600 mije por 1 milion do kesh ne shesh, por me sofizmat qe ti paraqet per Repibliken e Re dhe pa nje platforme mos prit perkrahje te madhe. Edhe kaq sa kishe sot ishte maksimumi i mundshem.
Nje gje kishte pozitive protesta: "Prishjen e imagjinatave te qeverise dhe nderkombetareve per nej 97 te dyte" a thua se e deshen me gjithe shpirt kete gje. Populli po emancipohet gjithmone e me shume pavarsisht se politika ka mbetur po ne ate batak ku ka qene gjithmone. Le t ejete kjo proteste nje shembull qytetarie dhe mbase i ben politikanet e cdo krahu politik te ktjellohen dhe te fillojne te mendojne ndopak per kete popull.


Dhe une keshtu mendoj. Me ate Fb-kun po le nam fare ai Psikopati. Si kalama! Pff.. Si perfundim njerezit ndodhen midis 2 te keqiave.(perhere ashtu ka qene) Ne pergjithsi zgjidhnim te keqen me te vogel, ndersa kete here 1 e keqe u terhoq. i bie automatikisht te zgjidhet e keqja tjeter.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Problemi Soulmind, dhe te tjere si ty, eshte se as nuk degjoni, as nuk kuptoni. Basha nuk po kerkon anullimin e zgjedhjeve. Basha nuk po kerkon bojkotin permanent te zgjedhjeve. Basha po ben nje deklarate dhe nje kerkese:

1. Kjo Qeveri e inkriminuar qe e mbushi parlamentin dhe qeverine me mafiozet e vendit, nuk ka se si te mbaje zgjedhje te lira! Vota e shqiptareve eshte e kercenuar nga mafia e vendit qe ka shtene ne dore gjithe institucionet e shtetit!

2. E vetmja menyre se si ne si opozite do te hyjme ne zgjedhje, eshte vetem nese nje qeveri teknike krijohet, as e PD e as e PS e as e LSI, qe te marri persiper vetem nje detyre: mbajtjen e zgjedhjeve te lira e te ndershme ne vend, ku vota e cdo shqiptari numerohet e nuk blihet apo manipulohet.

Vetem shqiptaret me dy klase shkolle e budallenj dalin kunder ketyre kerkesave.
Opozita nuk po kerkon asnje favor nga askush, vecse zgjedhje te lira e te ndershme, ku rezultati te reflektoje verdiktin e shqiptareve.

Ti Soulmind dhe shume si ty, nuk jeni as "kunder Bashes" e as "pro Rames". Ju jeni pro manipulimit te votes se shqiptareve nga mafia e vendit. Ju jeni per nje Shqiperi Kolumbi ku mafiozet e vendit drejtojne vendin e gjithe qytetaret e ketij vendi jane skllever te tyre.

Darius

1. Dhe kush e kerko kete? PD qe ka manipuluar sa here ka patur qeverine? Po ik o Darius mos u tall. Ne lagjen time kishe frike kur votoje. Nuk dua te tregohem rraciste por per Zotin ne na fusnin friken ata Pukianet qe zaptonin komisionin. Pale dhe kur fillonin e flisnin si e si te krijonin tensione. Te lutem shume mos na trego zgjedhjet e lira e te ndershme te PD-se neve.

2. Qeveria teknike siguro zgjedhjet? Ou pse veshtire ti blesh njerezit serish ee? Sic dhe kane bere???

Une jam kundra Bashes, Kundra Rames! Per mua jane te dy njerez te korruptuar, mafioz dhe qe do benin cdo gje vec per veten e tyre e asnjerit s'i bie mendja per shqiperi. Perndryshe do e kishin ndertuar kete vend(ose me Sakte TIRANEN). Se te dy kryetar bashkie do e kishin bere kryeqytet me standarte europiane po ta donin ata Shqiperine me shume se xhepin e tyre. Keshtuqe mos leni nam duke mbrojt si njerin e tjetrin. Une do dilja ne cdo proteste nqs do behej nga qytetaret, ama nje proteste e udhehequr nga Politikanet asesi nuk behet per qytetarin.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
1. Dhe kush e kerko kete? PD qe ka manipuluar sa here ka patur qeverine? Po ik o Darius mos u tall. Ne lagjen time kishe frike kur votoje. Nuk dua te tregohem rraciste por per Zotin ne na fusnin friken ata Pukianet qe zaptonin komisionin. Pale dhe kur fillonin e flisnin si e si te krijonin tensione. Te lutem shume mos na trego zgjedhjet e lira e te ndershme te PD-se neve.

2. Qeveria teknike siguro zgjedhjet? Ou pse veshtire ti blesh njerezit serish ee? Sic dhe kane bere???

Une jam kundra Bashes, Kundra Rames! Per mua jane te dy njerez te korruptuar, mafioz dhe qe do benin cdo gje vec per veten e tyre e asnjerit s'i bie mendja per shqiperi. Perndryshe do e kishin ndertuar kete vend(ose me Sakte TIRANEN). Se te dy kryetar bashkie do e kishin bere kryeqytet me standarte europiane po ta donin ata Shqiperine me shume se xhepin e tyre. Keshtuqe mos leni nam duke mbrojt si njerin e tjetrin. Une do dilja ne cdo proteste nqs do behej nga qytetaret, ama nje proteste e udhehequr nga Politikanet asesi nuk behet per qytetarin.


Po cilesoj vetem kete sepse per pjesen tjeter e gjitha eshte histori te cilen e kemi jetuar e nuk ka vend per diskutim.

Thuhet se republika e re , eshte ndryshe . Le ti qendrojme kesaj....

1. Nese me siper thuhet se kerkohet qeveri teknike , por me kandidate te cilet nuk jane as nga PD, PS, apo LSI...lind pyetja nga do jene?
2. A ka bere propozime konkrete Lulzim Basha (emer) se kush mund te jete?
3. Kete kryeministrin teknik kush do e zgjedhi?
4. Nga rradhet e kujt do dali?
5. Si ka mundesi qe ne kete situate ku gjindemi , e djathta ska ende nje platforme per qeverin teknike qe kerkon?
6. Sa garanci ka Lul Basha se edhe nga populli po te zgjidhet nuk do blihet , meqe ketu kshu funksionon? (plus qe ne takimin e fundit me Ramen e cilesoi edhe kete faktor, qe edhe nga populli po te zgjidhet do blehet) . Pra nese Luli ska besim askund , me ligj treshi i bie qe Luli duhet te jete kryeministri teknik, meqe kumton se vetem ai nuk eshte shitur!

Ne fund te gjithe ketyre pyetjeve pa pergjigje , une jam ende konfuze ....jam pjese e dilemave pse, si dhe cfare....
A di dikush te me japi pergjigje?

faleminderit paraprakisht!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Une sdi. I kam pervete ato piktpytje. Presim Darius te na ndihmoje! :D
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Basha pranoi paketen McAllister dhe pa qeveri teknike, e per me teper me Edi Ramen kryeminister......ueee ueeee si ka mundesi?
Me kujtohet qe i tha atyre ne cader....."Qendrese , me peshtyni nese ju zhgenjej"....prandaj filloi shiu se e peshtyu Zoti qe sla gje pa premtuar ne emer te tij.


Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, duket se më në fund do të dalë nga çadra rreth 3 mujore, e ngujuar para Kryeministrisë. Burime i thanë CityNews se Lulzim Basha ka pranuar ofertën e zëvendës ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, i cili ka zhvilluar sot negociata me liderët e politikës shqiptare, për t’i dhënë fund krizës politike.

Zyrtari i lartë i DASH riktheu dhe njëherë në tavolinë paketën e eurodeputetit David McAllister, i cili i ofronte një sërë kompetencash opozitës. Paketa e McAllister, e cila ofronte 4 ministra teknikë, u refuzua më parë nga kryedemokrati Basha me pretendimin se kryeministri Edi Rama do t’i blinte këto ministra.

Por, kjo paketë e ofruar për herë të dytë, tashmë nga amerikanët, duket se është pranuar nga kreu i opozitës. Po këto burime i thanë CityNews se tani gjithçka është në dorë të kryeministrit Edi Rama, nga i cili pritet të vendoset data e re e zgjedhjeve parlamentare, pasi nuk do të jetë ajo e 18 qershorit.

Ndërkohë, pritet dhe një takim final mes palëve, kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha, për të mbyllur marrëveshjen, garant të së cilës do të jenë ndërkombëtarët. Pra, gjithçka do të jetë nën vëzhgimin e Uashingtonit, Brukselit dhe Berlinit./CityNews
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Shpresoje qe efekti Serë te kete ndikuar pozitivisht ne pjekjen e PD-se.

Mospasja e nje qeverie te mire nuk eshte gje e trishtueshme ngase edhe me e trishtueshme se kaq eshte mospasja e nje opozite te mire.
:chh:chh
 
Basha pranoi paketen McAllister dhe pa qeveri teknike, e per me teper me Edi Ramen kryeminister......ueee ueeee si ka mundesi?
Me kujtohet qe i tha atyre ne cader....."Qendrese , me peshtyni nese ju zhgenjej"....prandaj filloi shiu se e peshtyu Zoti qe sla gje pa premtuar ne emer te tij.


Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, duket se më në fund do të dalë nga çadra rreth 3 mujore, e ngujuar para Kryeministrisë. Burime i thanë CityNews se Lulzim Basha ka pranuar ofertën e zëvendës ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, i cili ka zhvilluar sot negociata me liderët e politikës shqiptare, për t’i dhënë fund krizës politike.

Zyrtari i lartë i DASH riktheu dhe njëherë në tavolinë paketën e eurodeputetit David McAllister, i cili i ofronte një sërë kompetencash opozitës. Paketa e McAllister, e cila ofronte 4 ministra teknikë, u refuzua më parë nga kryedemokrati Basha me pretendimin se kryeministri Edi Rama do t’i blinte këto ministra.

Por, kjo paketë e ofruar për herë të dytë, tashmë nga amerikanët, duket se është pranuar nga kreu i opozitës. Po këto burime i thanë CityNews se tani gjithçka është në dorë të kryeministrit Edi Rama, nga i cili pritet të vendoset data e re e zgjedhjeve parlamentare, pasi nuk do të jetë ajo e 18 qershorit.

Ndërkohë, pritet dhe një takim final mes palëve, kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha, për të mbyllur marrëveshjen, garant të së cilës do të jenë ndërkombëtarët. Pra, gjithçka do të jetë nën vëzhgimin e Uashingtonit, Brukselit dhe Berlinit./CityNews

Hallall!
Fitoreeeeeeeeeeee e madhe per popullin shqiptar.
Saluli na garantoi zgjedhje te lira dhe fale vizionit te tij, udheheqjes se tij te palekundur vota e popullit shqiptar me ne fund nuk do shperfytyrohet, nuk do shkelet , nuk do manipulohet e nuk do vidhet.

Ishte qendrimi stoik, i palekundur dhe largpames i salulit qe na solli kete fitore te madhe, kete republike te re ku mbreti eshte qytetari.

Vuajti pak i shkreti por me ne fund e mbajti fjalen.
Me besoni, e ndjej veten si n enderr.
E ndjej veten si qytetar i nje republike te re.
Askush sdo e vjedhe voten time fale betejes legjendare te salulit me shoke e me shoqe.
Jam shume i mallengjyer.
E la me bisht nder shale ed psikopatin dhe kliken e tij.
Rrofte populli shqiptar,
Marrsh nga ditet e deleve shqiptare o salul bariu!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Hallall!
Fitoreeeeeeeeeeee e madhe per popullin shqiptar.
Saluli na garantoi zgjedhje te lira dhe fale vizionit te tij, udheheqjes se tij te palekundur vota e popullit shqiptar me ne fund nuk do shperfytyrohet, nuk do shkelet , nuk do manipulohet e nuk do vidhet.

Ishte qendrimi stoik, i palekundur dhe largpames i salulit qe na solli kete fitore te madhe, kete republike te re ku mbreti eshte qytetari.

Vuajti pak i shkreti por me ne fund e mbajti fjalen.
Me besoni, e ndjej veten si n enderr.
E ndjej veten si qytetar i nje republike te re.
Askush sdo e vjedhe voten time fale betejes legjendare te salulit me shoke e me shoqe.
Jam shume i mallengjyer.
E la me bisht nder shale ed psikopatin dhe kliken e tij.
Rrofte populli shqiptar,
Marrsh nga ditet e deleve shqiptare o salul bariu!

prit se psikopati ska thene fjalen e tij...lol
 
prit se psikopati ska thene fjalen e tij...lol

Ska nga ta luje bycen psikopati.
Saluli e ka vene me shpatulla per muri kurse e vete e shtyn me te pasme me shume nga muri qe te mos kete nga te levize
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Dale se do dali me tezen e njeriut largpames e vizionar.
Dele mbetem une e ti... :(
 
Top