Zgjedhjet Parlamentare 2017....!?

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Pervec Shqiptareve te Forumit VIRTUAL, shqiptaret e kuptojne me se miri sot, se ne kete vend nuk behet me politike. Nuk kemi te bejme me dy alternativa politike. Kemi ardhur ne nje qorrsokak, ne nje kryqezim fatal, ku zgjedhja para nesh eshte: nje Shqiperi Evropiane apo nje Shqiper Kolumbiane!

Ne Shqiperine Evropiane pushtetin e kane qytetaret e ketij vendi me voten e tyre te lire qe e mbrojne si te shenjte. Ne Shqiperine Kolumbiane, pushtetin e kane pashallaret e droges te cilet jo vetem bejne ligjin ne vend, por nuk i ze as ligji. Ligji godet vetem qytetaret e thjeshte te ketij vendi e kedo qe guxon te ngreje zerin kunder pashallareve.

Pare me kete sy, te gjithe ata qe dolen ne ate shesh, nuk deshmuan se jane demokrate, deshmuan se jane per nje Shqiperi Evropiane. Kurse te gjithe ata qe qendruan ne shtepi, apo nuk iu bashkuan kesaj levizje, deshmuan me heshtjen e tyre qe jane per Shqiperine Kolumbiane!

Darius
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pervec Shqiptareve te Forumit VIRTUAL, shqiptaret e kuptojne me se miri sot, se ne kete vend nuk behet me politike. Nuk kemi te bejme me dy alternativa politike. Kemi ardhur ne nje qorrsokak, ne nje kryqezim fatal, ku zgjedhja para nesh eshte: nje Shqiperi Evropiane apo nje Shqiper Kolumbiane!

Ne Shqiperine Evropiane pushtetin e kane qytetaret e ketij vendi me voten e tyre te lire qe e mbrojne si te shenjte. Ne Shqiperine Kolumbiane, pushtetin e kane pashallaret e droges te cilet jo vetem bejne ligjin ne vend, por nuk i ze as ligji. Ligji godet vetem qytetaret e thjeshte te ketij vendi e kedo qe guxon te ngreje zerin kunder pashallareve.

Pare me kete sy, te gjithe ata qe dolen ne ate shesh, nuk deshmuan se jane demokrate, deshmuan se jane per nje Shqiperi Evropiane. Kurse te gjithe ata qe qendruan ne shtepi, apo nuk iu bashkuan kesaj levizje, deshmuan me heshtjen e tyre qe jane per Shqiperine Kolumbiane!

Darius

Une qe shkova te toptani center ne ate kohe si quhem aleate per nje shqiperi europiane apo kolumbiane?

Lere patetizmin per nje cast dhe thoni flm pikerisht atyre qytetareve qe nuk ju bashkuan hipokrizese te madhe .
Kuptoni se ky popull eshte i lodhur nga kauzat politike....sot kemi kauza sociale por jo te perfaqesuar nga njerez medioker e te paafte!
Nuk luftoj per karrigen e askujt! Dhe pikerisht kete deshmuan SHQIPTARET se me fund kane vendosur se Cipi i tyre i memories kujton cdo gje nga e shkuara.
Asnje shqiptari me nuk duhet ti orvatet askush per ti blere voten...po aq as te blihet per te dale neper manifestime qe sherbejne persa thashe me siper!
Tani le ti japim ze votes se lire!!!!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Ne kete vend ka njerez qe as degjojne dhe as nuk shikojne!

Lart e me lart o Rilindas Socialiste!
Ne mandatin e pare e bete Shqiperine parcele hashashi. A ka mundesi ne mandatin e dyte ta beni Afganistan e ta ktheni ne parcela opiumi?

Darius
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Darius mos u merzit po me ate lider qe ka Pd ....mjere ne te shohim Edi Ramen per shume e shume mandate!!!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Darius mos u merzit po me ate lider qe ka Pd ....mjere ne te shohim Edi Ramen per shume e shume mandate!!!

Monique e ke degjuar ndonjehere ate lutjen: "Ruana o Zot nga njerezit budallenj!" Ne kete rast, budallai nuk eshte Edi Rama, qe eshte budalla klinik, i certifikuar nga nje mjek profesionist qe ne moshe te re. Ne kete rast, budallai jam Une.

Edi Rama del me ze e me figure ne televizor, e thote para shqiptareve e botes: "Do bejme zgjedhje pa opoziten" e une prape nuk e degjoj apo besoj ate. BE dhe Amerika po dergon urgjent njerez ne Tirane per kete problem, por per nje kokebosh si une apo ndonje tjeter nuk ka asnje problem qe kryeministri i vendit kerkon te mbaje zgjedhje pa opoziten.

Une kam vetem nje hall Monique, ngaqe une si komunist nuk jam mesuar qe te ndaj votat me partine e skaparlliut. Une dua qe Partia te marri 99.99% te votave. Dhe votimet te mbarojne pa vajtur ora 9 e mengjesit. Se ne oren 9 te mengjesit do t'ia marr kenges e valles per fitoren e Partise sone te dashur.

Hapu dhe!!!

Darius
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Darius, e keqja eshte qe si PD si PS thuajse njejte jane, mendojn per xhepat e tyre e jo per popullaten, po edhe ne Kosove hiq me mire si kemi, eshte cmenduri te thuash qe ky eshte me mire apo ai, te theme te drejten vetem vetvendosjen kam deshir me pa ne pushtet me pa se cfare bene, por edhe ata kohen e fundit duke e pare se me kend deshirojn me bere kualicion me kan dal prej qejfit. Kshtu qe nuk pres diqka nga ta.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Darius, e keqja eshte qe si PD si PS thuajse njejte jane, mendojn per xhepat e tyre e jo per popullaten, po edhe ne Kosove hiq me mire si kemi, eshte cmenduri te thuash qe ky eshte me mire apo ai, te theme te drejten vetem vetvendosjen kam deshir me pa ne pushtet me pa se cfare bene, por edhe ata kohen e fundit duke e pare se me kend deshirojn me bere kualicion me kan dal prej qejfit. Kshtu qe nuk pres diqka nga ta.

Clive,
Shqiptaret jetojne ende me konceptin e bagetise, jo me konceptet e njeriut te lire. Dhe dallimi mes bagetise dhe njeriut te lire eshte se fati i bagetise eshte ne duart e bariut. Fati i njeriut te lire eshte ne duart e tij. Ky eshte dallimi mes nje populli si ai gjerman, francez, amerikan...., dhe bagetive shqiptare.

Darius
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Clive,
Shqiptaret jetojne ende me konceptin e bagetise, jo me konceptet e njeriut te lire. Dhe dallimi mes bagetise dhe njeriut te lire eshte se fati i bagetise eshte ne duart e bariut. Fati i njeriut te lire eshte ne duart e tij. Ky eshte dallimi mes nje populli si ai gjerman, francez, amerikan...., dhe bagetive shqiptare.

Darius

Ke shume te drejte per kete gje qe thua, pajtohem plotesishte, ky mentalitet pra duhet apo thuajse eshte shume e pamundur te ndryshon te kalon ne kete gje qe thua ti. Pas shume viteve qe popull si popull vazhdimisht zhgenjehet dhe prap beson tek keta. Me e cmendura me duket kur takoj disa persona ne Kosove, me thon shihe se cfare ka bere ky, ky na ka bere keshtu e ashtu, them me veti si ju ka shperlar truri ketyre ! Njeher me nje seminar para shume viteve si student kur isha, ishte i ftuar Albin Kurti, e pat treguar nje rast qe ne Franc kur e ngriten cmimin e qumeshtit, dulen nje shumice e njerezve dhe filluan ta derdhin qumeshtin ne rruge si revolt e ngritjes se cmimit, kurse tek ne nuk ndodhe kjo gje, sespe te gjithe presin qe mos del ky apo ai apo ajo, si perfundim nuk del askush apo nuk e ngrit fjalen qe duhet me thene apo me kundershtu. Pastaj kur kalon nje dukuri e keqe ne heshtje, aty per aty miratohet, sepse heshtja eshte miratim.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Clive,
Shqiptaret jetojne ende me konceptin e bagetise, jo me konceptet e njeriut te lire. Dhe dallimi mes bagetise dhe njeriut te lire eshte se fati i bagetise eshte ne duart e bariut. Fati i njeriut te lire eshte ne duart e tij. Ky eshte dallimi mes nje populli si ai gjerman, francez, amerikan...., dhe bagetive shqiptare.

Darius
Popujt e lart permendura nuk kane liri, nese do shkojme sipas gjykimit tend, bagetite e huaja ne krahasim me "ne" bagetite Shqiptare eshte se ato kane me shume kushte ne livadhin e tyre kurse ne ne livadhin tone i kemi kushtet me te kufizuara.


Monique e ke degjuar ndonjehere ate lutjen: "Ruana o Zot nga njerezit budallenj!" Ne kete rast, budallai nuk eshte Edi Rama, qe eshte budalla klinik, i certifikuar nga nje mjek profesionist qe ne moshe te re. Ne kete rast, budallai jam Une.

Edi Rama del me ze e me figure ne televizor, e thote para shqiptareve e botes: "Do bejme zgjedhje pa opoziten" e une prape nuk e degjoj apo besoj ate. BE dhe Amerika po dergon urgjent njerez ne Tirane per kete problem, por per nje kokebosh si une apo ndonje tjeter nuk ka asnje problem qe kryeministri i vendit kerkon te mbaje zgjedhje pa opoziten.

Une kam vetem nje hall Monique, ngaqe une si komunist nuk jam mesuar qe te ndaj votat me partine e skaparlliut. Une dua qe Partia te marri 99.99% te votave. Dhe votimet te mbarojne pa vajtur ora 9 e mengjesit. Se ne oren 9 te mengjesit do t'ia marr kenges e valles per fitoren e Partise sone te dashur.

Hapu dhe!!!

Darius
Nuk ka faj Edi qe neper cadra kercet pleshti.
Here nga cadra here nga sheshi, politikan tru Leshi.


Luli e di qe do humbas, dhe qe mos te turperohet prape ben keshtu.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Monique e ke degjuar ndonjehere ate lutjen: "Ruana o Zot nga njerezit budallenj!" Ne kete rast, budallai nuk eshte Edi Rama, qe eshte budalla klinik, i certifikuar nga nje mjek profesionist qe ne moshe te re. Ne kete rast, budallai jam Une.

Edi Rama del me ze e me figure ne televizor, e thote para shqiptareve e botes: "Do bejme zgjedhje pa opoziten" e une prape nuk e degjoj apo besoj ate. BE dhe Amerika po dergon urgjent njerez ne Tirane per kete problem, por per nje kokebosh si une apo ndonje tjeter nuk ka asnje problem qe kryeministri i vendit kerkon te mbaje zgjedhje pa opoziten.

Une kam vetem nje hall Monique, ngaqe une si komunist nuk jam mesuar qe te ndaj votat me partine e skaparlliut. Une dua qe Partia te marri 99.99% te votave. Dhe votimet te mbarojne pa vajtur ora 9 e mengjesit. Se ne oren 9 te mengjesit do t'ia marr kenges e valles per fitoren e Partise sone te dashur.

Hapu dhe!!!

Darius

Jo ti sje komunist mos ti ngaterrojme termat...ti je militant lale!
Ti kumton lirine e te menduarit por nuk lexon sa shemtuar impostohesh me klithmat e ofendimet e tua.
Na quan dele...e pse?
Sepse nuk brohorasim fasaden e shemtuar qe na shfaqet?!
Jo vallaj Darius zoti na rujt nga te mencurit e vetshpallur!
Une skam interes per politike e ti e di fort mire...jetoj , punoj nga forcat e mia!
Kshuqe kto sofizmat me dhe' aman na i kurse!
Hape nje teme per diskutime...do themi gjithsecili mendimin e tij pa ofenduar shoqi shoqin....ti i pari se respektove!
Apo hape teme te flasesh vete e te aprovosh vete?
Hajde pra te rrafim mendimet....pushtetaret do i shajme se helbete na detyrohen....po ti , une , tjetri , tjetri ketu c'kusur kemi te shahemi?
Hiq dore nga teoria o me mua o kundra meje....jemi ne demokraci shoku...dhe si i tille flitet me argumenta jo me ulje/ sulme personash.
E deri sa te mesosh te pranosh mendimin ndryshe e ta respektosh ate pa etiketuar...vazhdo diskuto me veten!
Shent e jete!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Basha i beri 1 te mire LSI. E nxorri force te pare politike doli i forte Meta dmth

Me ne fund, edhe Marla u be serioze!

Tani Marla, bie dakort me ty qe kjo po qe eshte Rilindje! Njeriu me i korruptuar i politikes shqiptare, idhulli i Edi Rames, u be me ne fund president. Kushedi sa jane gezuar socialistet me presidentin e ri qe deputetet e tyre e bene president. Saranda e Eskobarit hodhi fishekzjarre pas ketij lajmi. Dhe rakia ne Polican eshte bere lume!

Dosjen e Metes qe e kishim gati ne Prokurori cfare ta bejme tani? E fusim dot ne burg presidentin e vendit?

Lart e me lart o Rilindase Socialiste apo LSI'te!


Darius
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Jo ti sje komunist mos ti ngaterrojme termat...ti je militant lale!
Ti kumton lirine e te menduarit por nuk lexon sa shemtuar impostohesh me klithmat e ofendimet e tua.
Na quan dele...e pse?
Sepse nuk brohorasim fasaden e shemtuar qe na shfaqet?!
Jo vallaj Darius zoti na rujt nga te mencurit e vetshpallur!
Une skam interes per politike e ti e di fort mire...jetoj , punoj nga forcat e mia!
Kshuqe kto sofizmat me dhe' aman na i kurse!
Hape nje teme per diskutime...do themi gjithsecili mendimin e tij pa ofenduar shoqi shoqin....ti i pari se respektove!
Apo hape teme te flasesh vete e te aprovosh vete?
Hajde pra te rrafim mendimet....pushtetaret do i shajme se helbete na detyrohen....po ti , une , tjetri , tjetri ketu c'kusur kemi te shahemi?
Hiq dore nga teoria o me mua o kundra meje....jemi ne demokraci shoku...dhe si i tille flitet me argumenta jo me ulje/ sulme personash.
E deri sa te mesosh te pranosh mendimin ndryshe e ta respektosh ate pa etiketuar...vazhdo diskuto me veten!
Shent e jete!

Nese ti beson se Shqiperia eshte vend pa probleme, ku Basha dhe opozita po prishin qetesine kot pa arsye pasi do te vije ne pushtet, atehere une e ti nuk kemi se cfare diskutojme pasi nuk jemi duke folur per te njejtin realitet shqiptar.

Qofsh mire,
Darius
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Takimi me dyer të mbyllura, Basha informoi aleatët: Rama refuzon të shtyjë datën e zgjedhjeve
21:43 , 16/05/2017


TIRANE- Kreu i Partisë demokratike, Lulzim Basha thirri sërish në një mbledhje aleatët e tij të koalicionit opozitarë, ku u diskutua mbi paketën McAllister. Pavarësisht se takimi në selinë blu, i cili nisi rreth orës 21:00, u zhvillua me dyer të mbyllura, “BalkanWeb” ka mësuar se lideri i demokratëve ka informuar aleatët e tij se kryeministri Edi Rama refuzon shtyrjen e datës së zgjedhjeve, që aktualisht janë caktuar të mbahen në 18 qershor.

Burime nga PD bënë me dije për “BalkanWeb” se opozita ka rënë dakord për vettingun dhe ka dhënë ‘Ok’ për paketën McAllister. Kjo paketë kishte afatet kushtetuese ku parashikonte që zgjedhjet mund të mbaheshin deri në fund të korrikut.


اFARث PARASHIKON PAKETA MCALLISTER

1. Procesi zgjedhor të shtyhet për në datën 16 korrik.
2. Zëvendësimi i katër ministrave kyç të qeverisë, me persona teknikë të propozuar nga Kryeministri dhe të aprovuar nga opozita.
3. Paketë për zgjedhjen me konsensus të Presidentit të Republikës dhe Avokatit të Popullit.
4. Kalimi i kreut të KQZ*së tek opozita, por shumicën në institucion do të vazhdojë ta mbajë maxhoranca.
5. Dakordësimi për një tryezë të rrumbullakët të OSBE-*së, pjesëmarrje të OJQ*ve në të gjithë këtë proces.

(BalkanWeb)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Se kam thene askund qe Shqiperia qenka vendi i perrallave...mos me ver ne goje fjale qe si kam thene kurre.
Nese ske patur deshire te lexosh ckam shkruar eshte tjeter histori!
Sigurisht qe ka probleme e probleme madhore.
Ajo qe kam thene dhe insistoj te them eshte
Perse Basha nuk jep kurrfare alternative mbi ato cka kerkon?
Eshte kollaj te pretendosh por smund ta besh pa dhene edhe nje zgjidhje!
Dhe zgjidhjet e bashes u pane ...ishin thjesht tylmnaje.
Megjithate ti je ky qe je ....kot te lodhem e une sepse fikson ate qe do , e jo ate qe tjetri shpreh.

Mire do jem ..hic mos ma ki merakun
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Normale se ne i kena nda pazaret per voten sbejm si militante kot :p

Meqe jam ende e pavendosur se te kush katrore te ve shenjen...na jepni nai pazar qe tja vlej se kshu u bo kjo pune lol
 

klau92

Anëtar Aktiv
Se kam thene askund qe Shqiperia qenka vendi i perrallave...mos me ver ne goje fjale qe si kam thene kurre.
Nese ske patur deshire te lexosh ckam shkruar eshte tjeter histori!
Sigurisht qe ka probleme e probleme madhore.
Ajo qe kam thene dhe insistoj te them eshte
Perse Basha nuk jep kurrfare alternative mbi ato cka kerkon?
Eshte kollaj te pretendosh por smund ta besh pa dhene edhe nje zgjidhje!
Dhe zgjidhjet e bashes u pane ...ishin thjesht tylmnaje.
Megjithate ti je ky qe je ....kot te lodhem e une sepse fikson ate qe do , e jo ate qe tjetri shpreh.

Mire do jem ..hic mos ma ki merakun

Edhe te kam thene ik tek cadra se sikur ndryshon e sheh boten ndryshe teksa luan nje dore tavell dhe degjo muzike :p
Njs ne fund pastaj merr dhe 10 miijeshen si per tu bind per ndryshimin qe sjell Basha
E kshuu.. po dal vet :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Edhe te kam thene ik tek cadra se sikur ndryshon e sheh boten ndryshe teksa luan nje dore tavell dhe degjo muzike :p
Njs ne fund pastaj merr dhe 10 miijeshen si per tu bind per ndryshimin qe sjell Basha
E kshuu.. po dal vet :p

Thashe pazar vote jo pazar si te mbushesh kohen bosh.
Jo mi jo nuk paguan basha mi....eshte republike e re ai!
Te lutmi shume
 

klau92

Anëtar Aktiv
Thashe pazar vote jo pazar si te mbushesh kohen bosh.
Jo mi jo nuk paguan basha mi....eshte republike e re ai!
Te lutmi shume

Aha per pazar vote ska gjo nterezi :/
Ai poo aiiiii ... lere se na ndriti
Dielli ne qiell Basha ne toke :p
 

Abisi

Larguar✌
Thashe pazar vote jo pazar si te mbushesh kohen bosh.
Jo mi jo nuk paguan basha mi....eshte republike e re ai!
Te lutmi shume

10 mije lekshin e ke te sigurt tek republika re..aq e kishin pagu kusheririn tim per te ndejur nje nate ne cader :p
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Se kam thene askund qe Shqiperia qenka vendi i perrallave...mos me ver ne goje fjale qe si kam thene kurre.
Nese ske patur deshire te lexosh ckam shkruar eshte tjeter histori!
Sigurisht qe ka probleme e probleme madhore.
Ajo qe kam thene dhe insistoj te them eshte
Perse Basha nuk jep kurrfare alternative mbi ato cka kerkon?
Eshte kollaj te pretendosh por smund ta besh pa dhene edhe nje zgjidhje!
Dhe zgjidhjet e bashes u pane ...ishin thjesht tylmnaje.
Megjithate ti je ky qe je ....kot te lodhem e une sepse fikson ate qe do , e jo ate qe tjetri shpreh.

Mire do jem ..hic mos ma ki merakun

Nuk e di a e ke marre vesh, kemi nja 3 vjet qe u ngjiren e lodhen ambasadoret e huaj, prokuroret, dhe opozita per te "dekriminalizuar parlamentin" se na eshte mbushur parlamenti me kriminele e mafioze. Kush kujton se i kandidoi ata kriminele e mafioze e i beri deputete? Perse kujton ti se i derdhen parate tek Rama per te blere ate karrike deputeti? Ta thote Darius nga Shqiperia: qe te fitojne imunitet nga ligji pasi jane njerez me te shkuar kriminale e burgaxhinj ne vendet jashte Shqiperise ku kane jetuar. Vine ne Shqiperi si nje parajse e krimit, per t'iu fshehur drejtesise se italianeve, gjermaneve, hollandezeve, amerikane, brikanikeve, grekerve, e behen deputete qe te mos i preki dot as drejtesia shqiptare.

Tani te te pyes une Monique: Ketyre krimineleve e mafiozeve qe i njeh gjithe Shqiperia se kush jane, kujton se u behet vone per interesat e vendit, apo te atyre qytetareve qe ne injorancen e varferine e tyre u dhane/shiten voten e i bene deputete? Kujton ti se ketyre njerezve u behet vone per zgjedhjet e lira e te ndershme te shqiptareve apo per demokracine e te ardhmen e atij vendi?

Sigurisht qe nuk u behet vone per asnje nga keto. Atyre u behet vone vetem qe te vazhdojne te gezojne imunitetin e ligjit qe ai imuniteti i deputetit u ofron. Dhe per keta njerez, Basha dhe opozita jane armiku numer nje pasi ishte ai Basha qe ngriti i pari ceshtjen e kriminalizmit te Kuvendit te Shqiperise, eshte ai qe u prishi e denoncoi ne publik para shqiptareve e botes gjithe pazaret e pista te droges, dhe eshte ai sot qe ngre zerrin qe Shqiperia meriton nje Republike Demokratike ku pushteti eshte i qytetarit te lire, dhe jo i mafiozeve qe kane shtene sot gjithe shtetin ne dore fale Rilindasve te se majtes: Rama + Meta.

Darius
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ah dmth sme paska genjy mbesa ime kur me tha se disa miq te saj (student te UET) po iknin te cadra per lek....
E o mire kur kane mire bejne qe japin!
Apo shpifje e gojeve te liga si perhere?
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Keto ka pluralizmi politik... grindje, percarje, protesta, cadra, e per cdo gje t'i hedhesh fajin pales kundershtare.
Kush ka nge te merret me debate politiko-pluraliste (nga te cilat nuk fitohet gje), merret.
Kush s'ka nge, voton nje here ne 4 vjet, ose nuk voton fare.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk e di a e ke marre vesh, kemi nja 3 vjet qe u ngjiren e lodhen ambasadoret e huaj, prokuroret, dhe opozita per te "dekriminalizuar parlamentin" se na eshte mbushur parlamenti me kriminele e mafioze. Kush kujton se i kandidoi ata kriminele e mafioze e i beri deputete? Perse kujton ti se i derdhen parate tek Rama per te blere ate karrike deputeti? Ta thote Darius nga Shqiperia: qe te fitojne imunitet nga ligji pasi jane njerez me te shkuar kriminale e burgaxhinj ne vendet jashte Shqiperise ku kane jetuar. Vine ne Shqiperi si nje parajse e krimit, per t'iu fshehur drejtesise se italianeve, gjermaneve, hollandezeve, amerikane, brikanikeve, grekerve, e behen deputete qe te mos i preki dot as drejtesia shqiptare.

Tani te te pyes une Monique: Ketyre krimineleve e mafiozeve qe i njeh gjithe Shqiperia se kush jane, kujton se u behet vone per interesat e vendit, apo te atyre qytetareve qe ne injorancen e varferine e tyre u dhane/shiten voten e i bene deputete? Kujton ti se ketyre njerezve u behet vone per zgjedhjet e lira e te ndershme te shqiptareve apo per demokracine e te ardhmen e atij vendi?

Sigurisht qe nuk u behet vone per asnje nga keto. Atyre u behet vone vetem qe te vazhdojne te gezojne imunitetin e ligjit qe ai imuniteti i deputetit u ofron. Dhe per keta njerez, Basha dhe opozita jane armiku numer nje pasi ishte ai Basha qe ngriti i pari ceshtjen e kriminalizmit te Kuvendit te Shqiperise, eshte ai qe u prishi e denoncoi ne publik para shqiptareve e botes gjithe pazaret e pista te droges, dhe eshte ai sot qe ngre zerrin qe Shqiperia meriton nje Republike Demokratike ku pushteti eshte i qytetarit te lire, dhe jo i mafiozeve qe kane shtene sot gjithe shtetin ne dore fale Rilindasve te se majtes: Rama + Meta.

Darius

Ok ule cik tempin e nervit se jam Monique e forumit jo Monika Metes.
Ke te drejte per ata qe lakon...duke fillu nga doshrat e duke mbaru te prengat.
Ama ti mendon se kshu i jepet zgjidhja duke u futur ne cader? Duke cuar popullin serisht ne piken zero?
Kerkoj qeveri teknike Basha? Me thuaj nje emer qe propozoi per te zevendesuar Ramen!
Nuk i kam mohuar asnjehere problemet qe kemi si droga, kriminaliteti e lere pastaj korrupsioni e me the te thashe.
Por perpos denoncimeve fejzbuskiane nuk kam pare asgje konkrete more zoteri...kshu do vazhdojme te bejme shtet me individ digital?
Me jep nje platforme te bashes sesi do luftoj drogen , kriminalitetin etj etj...apo me retorika boshe , do bejm kte e do bejme ate?


Monique e Fv
 
Me ne fund, edhe Marla u be serioze!

Tani Marla, bie dakort me ty qe kjo po qe eshte Rilindje! Njeriu me i korruptuar i politikes shqiptare, idhulli i Edi Rames, u be me ne fund president. Kushedi sa jane gezuar socialistet me presidentin e ri qe deputetet e tyre e bene president. Saranda e Eskobarit hodhi fishekzjarre pas ketij lajmi. Dhe rakia ne Polican eshte bere lume!

Dosjen e Metes qe e kishim gati ne Prokurori cfare ta bejme tani? E fusim dot ne burg presidentin e vendit?

Lart e me lart o Rilindase Socialiste apo LSI'te!


Darius

Thashe dicka tjeter qe ti bere sikur se kuptove. Thashe Basha ndihmoj Meten qe LSI te behet force e pare politike ne vend.

Sa per eskobaret e sr i njejti mik i Berishes ishte kur qeverisnin bashke pse ath sju bente pershrypje apo hanit nga 1 pjate hajdutlliqet dhe pislliqet?! Per Meten po flas. Duhet ta pranosh qe eshte politikani me i zgjuar ne Shqiperi per momentin.

Sa per presidentin

Deputetet e PD qe jane perzgjedh dhe perfaqsojne votat e elektoratit te djathte apo te majte pse smoret pjese ne perzgjedhjen e kryetarit te shtetit pse nuk sollet kandidatin tuaj pse nuk votuat ligjin e vetingut pse nuk protestuat keto 4 vjet por u kujtuat pikerisht 1 muaj para zgjedhjeve pikerisht se e dini qe do humbi zgjedhjet serish?!!

Valle si nuk e kuptoni qe keshtu humbni besimin e atyre qe ju kane votuar si dhe po beheno si enveri ne kohen e vet duke u izoluar nga bota e nderkombetaret.

Mos me repliko me fraza ju komunista ballista bij te kuqsh e blujsh sepse do ja ulesh nivelin bashkebisedimit dhe sdo te marr seriozisht po do e kaloj ne tallje pastaj.
 
Top