Zgjedhjet Parlamentare 2021....

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
E kjo vlen per te kuptuar qe Moni dmth une , nuk kam asnje interes apo perfitim pervec te mires se perbashket.
Sepse gjithcka kam arritur deri me sot , nuk mi solli ne tavoline as Saliu, as Edi , e aq me teper Lulushi :)
Ama di qe vota ime ben ndryshimin....por per cfare?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Kjo vlen per te kuptuar, qe shume shpejt do ti besh yzmet asistences 😒😈😂

Duro sa te arrij ne zyre e ta tregoj une Anglezin 🔥🔥
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kjo vlen per te kuptuar, qe shume shpejt do ti besh yzmet asistences 😒😈😂

Duro sa te arrij ne zyre e ta tregoj une Anglezin 🔥🔥
Nuk eci me plane ne fakt , po cte kemi kismet do behet :)
Te kisha ecur me mbeshtetje patriakale une , e di qe do isha duke me bo fresk nai afrikan ....po zgjodha rrugen e popullit :p
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Nuk eci me plane ne fakt , po cte kemi kismet do behet :)
Te kisha ecur me mbeshtetje patriakale une , e di qe do isha duke me bo fresk nai afrikan ....po zgjodha rrugen e popullit :p

Kush ta boni, lal ta boni menjaunnamed.jpg
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Kam dicka qe sbehem pishman per zgjedhjet e mia :) as per ato te gabuara
Pastaj zgjedhjet spo behen per mua daku, por per te gjithe , mos e personalizoni :p
Avash avash se po thy naj kavilje ke gropat e rrugës popullit 😝
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Avash se na preke n'tela lol
E para Shqiperia kolumbiane u krijua qe ne 1992, vetem se atehere mungonte smartphoni dhe interneti qe te shihje se sa mbillej, cfare mbillej dhe cfare behej anembane shqiperise.
E dyta te votosh PD dhe LSI per nje individ asnjanes si puna ime qe nuk e lidh kurrfar nteresi i ngushte duhet te jesh injorant e kaluar injorantit. Jane po te njejtat ftyra qe qeverisen 8 vjet dhe e lane Shqiperine ne nje kolaps ekonomik te ngjashem me 97. Jane te njejtat fytyra qe firmosen faljen e detit , dhe po t'njejtet qe u kapen me bllok ndore dhe ku sot jetojne si oligarket rus mes luksit neper sarajet e lalzit pa u hyre gjemb ne kembe.

Nderkohe nga krahu tjeter PS nuk e meriton nje mandat te trete sepse ka qeveris keq. Jane bere ca pune t'mira tek tuk, por jo mjaftueshem per tmarre note kaluese. Por kjo sdo t'thote qe PD me LSI jane alternativa me tmira dhe qe meritojne te vijne ne pushtet.

Ato qe do qendrojne n'shpi ose do nxjerrin voten e pavlefshme jane njerzit më me dinjitet qe ka ky vend (dhe shyqyr qe kane ngel akoma te tille), njeriu ka nje cipe dhe smund t'behet pale me nje koalicion kriminal qe cfare si ka bere Shqiperise dhe qe tani kerkon pa pike turpi voten e Shqiptarve sepse paska qeveris keq Rama. Pffff

Une kur shoh Monen n'tv (jo moniken tone se ajo eshte si shpirt) mvjen t'iki nga Shqiperia e jo me larg qofte ta votoj. Jane llumi i shoqerise tone dhe eshte mekat i madh per kte vend fantastik qe perfaqesohet nga kto monstra antishqiptare.
Disa njerez si ti e nenvleftesojne Lulzim Bashen per dy arsye: a) mosha e tij e ri krahasimisht me gjithe politikanet e vendit b) fakti se ai nuk mendon, sillet e vepron ne nje menyre "tradicionale", sic jane mesuar shqiptaret ne keto 30 vjet.
Teksa e majta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Meta, Majko, Rama, Blushi qe si risi ne politike kane sjelle simbiozen e krimit e korrupsionit si nje menyre pasurimi, e djathta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Basha e plot tetjere qe nuk u formuan e u ushqyen ne keneten tone shqiptare. Per nje dekade te tere ata jetuan, mesuan, punuan jashte Shqiperise duke pervetesuar keshtu nje kulture ndryshe demokratike dhe politike, qe u mungon shume shqiptareve.

Te gjithe shkruani se Basha "duhet te largohet nga PD" apo Basha “nuk ben ndryshim nga te tjeret”. Une mund te te them se aksioni i tij politik, eshte tashme nje aksion politik qe gezon mbeshtetje te madhe nderkombetare. Dhe nuk e beri kete gje duke bere "zhurme" ne Shqiperi qe te huajt t'i kushtonin vemendje, e beri kete gje duke u servirur shqiptareve dhe partnereve nderkombetare fakte konkrete te implikimit te njerezve ne pushtet ne mafien e droges. Basha i mundi kundershtaret e tij politike qe para se zgjedhjet te mbahen (pjesmarrja ne mitingje), pasi si Rama e Meta e kane te qarte, qe pas ketyre zgjedhjeve, nuk ka me pushtet per ata te dy ne Shqiperi. Te dy jane tashme karta te djegura ne syte e partnereve tane nderkombetare, qe do t'i bashkohen rradheve te Nanos e Berishes se shpejti ne pension.

Une mendoj qe çdo shqiptar, qe jeton ne Shqiperi duhet te votoje, nese mendon ta besh voten tende gazmore, eshte e drejta e jote, por ne parashtrimin tim eshte veprim i gabuar.

Lulzim Basha, me hir apo pa hir, me voten e shqiptaret apo pa voten e shqiptareve (si disa qe lexoj ketu), do te jete kryeministri i ardhshem i Shqiperise. Mbaje mend, e mesove nga Darius ne forum kete sihariq.
 

Mogli

🙄welcome home
Disa njerez si ti e nenvleftesojne Lulzim Bashen per dy arsye: a) mosha e tij e ri krahasimisht me gjithe politikanet e vendit b) fakti se ai nuk mendon, sillet e vepron ne nje menyre "tradicionale", sic jane mesuar shqiptaret ne keto 30 vjet.
Teksa e majta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Meta, Majko, Rama, Blushi qe si risi ne politike kane sjelle simbiozen e krimit e korrupsionit si nje menyre pasurimi, e djathta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Basha e plot tetjere qe nuk u formuan e u ushqyen ne keneten tone shqiptare. Per nje dekade te tere ata jetuan, mesuan, punuan jashte Shqiperise duke pervetesuar keshtu nje kulture ndryshe demokratike dhe politike, qe u mungon shume shqiptareve.

Te gjithe shkruani se Basha "duhet te largohet nga PD" apo Basha “nuk ben ndryshim nga te tjeret”. Une mund te te them se aksioni i tij politik, eshte tashme nje aksion politik qe gezon mbeshtetje te madhe nderkombetare. Dhe nuk e beri kete gje duke bere "zhurme" ne Shqiperi qe te huajt t'i kushtonin vemendje, e beri kete gje duke u servirur shqiptareve dhe partnereve nderkombetare fakte konkrete te implikimit te njerezve ne pushtet ne mafien e droges. Basha i mundi kundershtaret e tij politike qe para se zgjedhjet te mbahen (pjesmarrja ne mitingje), pasi si Rama e Meta e kane te qarte, qe pas ketyre zgjedhjeve, nuk ka me pushtet per ata te dy ne Shqiperi. Te dy jane tashme karta te djegura ne syte e partnereve tane nderkombetare, qe do t'i bashkohen rradheve te Nanos e Berishes se shpejti ne pension.

Une mendoj qe çdo shqiptar, qe jeton ne Shqiperi duhet te votoje, nese mendon ta besh voten tende gazmore, eshte e drejta e jote, por ne parashtrimin tim eshte veprim i gabuar.

Lulzim Basha, me hir apo pa hir, me voten e shqiptaret apo pa voten e shqiptareve (si disa qe lexoj ketu), do te jete kryeministri i ardhshem i Shqiperise. Mbaje mend, e mesove nga Darius ne forum kete sihariq.
lulushi asht politikani ma kot qe ka pas naj here shqiperia
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Disa njerez si ti e nenvleftesojne Lulzim Bashen per dy arsye: a) mosha e tij e ri krahasimisht me gjithe politikanet e vendit b) fakti se ai nuk mendon, sillet e vepron ne nje menyre "tradicionale", sic jane mesuar shqiptaret ne keto 30 vjet.
Teksa e majta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Meta, Majko, Rama, Blushi qe si risi ne politike kane sjelle simbiozen e krimit e korrupsionit si nje menyre pasurimi, e djathta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Basha e plot tetjere qe nuk u formuan e u ushqyen ne keneten tone shqiptare. Per nje dekade te tere ata jetuan, mesuan, punuan jashte Shqiperise duke pervetesuar keshtu nje kulture ndryshe demokratike dhe politike, qe u mungon shume shqiptareve.

Te gjithe shkruani se Basha "duhet te largohet nga PD" apo Basha “nuk ben ndryshim nga te tjeret”. Une mund te te them se aksioni i tij politik, eshte tashme nje aksion politik qe gezon mbeshtetje te madhe nderkombetare. Dhe nuk e beri kete gje duke bere "zhurme" ne Shqiperi qe te huajt t'i kushtonin vemendje, e beri kete gje duke u servirur shqiptareve dhe partnereve nderkombetare fakte konkrete te implikimit te njerezve ne pushtet ne mafien e droges. Basha i mundi kundershtaret e tij politike qe para se zgjedhjet te mbahen (pjesmarrja ne mitingje), pasi si Rama e Meta e kane te qarte, qe pas ketyre zgjedhjeve, nuk ka me pushtet per ata te dy ne Shqiperi. Te dy jane tashme karta te djegura ne syte e partnereve tane nderkombetare, qe do t'i bashkohen rradheve te Nanos e Berishes se shpejti ne pension.

Une mendoj qe çdo shqiptar, qe jeton ne Shqiperi duhet te votoje, nese mendon ta besh voten tende gazmore, eshte e drejta e jote, por ne parashtrimin tim eshte veprim i gabuar.

Lulzim Basha, me hir apo pa hir, me voten e shqiptaret apo pa voten e shqiptareve (si disa qe lexoj ketu), do te jete kryeministri i ardhshem i Shqiperise. Mbaje mend, e mesove nga Darius ne forum kete sihariq.
Ju shofte fara ketyre politikaneve dgjove? dgjova thuaj
se sdi nga ti zesh e nga ti lesh
E ktij lulushit qe ma quan brez i ri , cka te shkruar ne kurikulim?
Sorist?
Shtepine me gjethe te verdhe ne tropoje?
Shitjen e ushtareve te UCK?
Vjedhjen e rruges se kombit?
Vrasjen e 4 qytetareve ne mes te bulevardit?
Alamet CV ka...per ta patur zili , ne kaq pak aktivitet politik.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Emo me boll me keto “diskutime” alla komuniste, sikur je ulur tek kafja perbri partise Mavi 😒

Po te rikujtoj se Lulzim Basha eshte ministri me i afte e me i suksesshem i dy mandateve te Berishes. Rruga Durres-Kukes eshte arritja me e madhe e shtetit shqiptar ne 100 vjet histori te tij. Opozitaret e djeshem dhe pushtetaret e sotem, nga zilia dhe inati trilluan "korrupsionin me koston e projektit". Cfare kane ndertuar Nano, Meta, Majko, Rama per shqiptaret ne keto 30 vjet?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Emo me boll me keto “diskutime” alla komuniste, sikur je ulur tek kafja perbri partise Mavi 😒

Po te rikujtoj se Lulzim Basha eshte ministri me i afte e me i suksesshem i dy mandateve te Berishes. Rruga Durres-Kukes eshte arritja me e madhe e shtetit shqiptar ne 100 vjet histori te tij. Opozitaret e djeshem dhe pushtetaret e sotem, nga zilia dhe inati trilluan "korrupsionin me koston e projektit". Cfare kane ndertuar Nano, Meta, Majko, Rama per shqiptaret ne keto 30 vjet?
PO Luli cfare ndertoi mo aman?
si duket sdo kem qene ne Shqiperi une

Serio e ke ti?

Ja te qesh nja 5 minuta dhe flasim prape :p
nga zilia lool lool
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Kurse une do thoja qe eshte tema me kot dhe kete sepse vlera e ketij procesi ka vite qe ka humbur,
Flasim per ndershmeri , dhe nga ana tjeter themi se politika eshte Rrugaçe!
E kupton sa patetike eshte kjo teme?!

Per mua , ty dhe shume si ne , kushdo te fitoj as i bi ne menje.
Per @Darius po se helbete ka interesa te ngushte :p
Monique o shpirti Vies ti qe te du kaq shume . Kjo si per fillim :p
E Thash edhe vête qe do doja shume te kishte nje procès normal votimi gje qe Eshte e pamundur ( edhe pse cdo gje eshte e mundur sot nese ne duam ), ama nese ky proces anashkalohet pra Bojkotohet Eshte akoma me keq per ju dhe fitore pa diskutim per RiDHIndjen.
A mkupton ?
ktu ku jam un nuk bojkotohet nje vote sepse kur bashkohen forcat do ndodhi dicka .
Rama Eshte psikopat por jo gur. E me gjithe ata qe i shkojn pas.
Kjo politike nuk Eshte rrugace por Eshte ku-rve e vertete Po te vota Juaj varet dhe e ardhmja .
un nuk do e anashkaloja.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
PO Luli cfare ndertoi mo aman?
si duket sdo kem qene ne Shqiperi une

Serio e ke ti?

Ja te qesh nja 5 minuta dhe flasim prape :p
nga zilia lool lool
O Moni ti mund ta zgjatesh e sterhollosh si te duash. Mua faktet me rezultojne se Shqiperia nuk ka patur lider me te paafte se Rama ne keto 30 vite. Ne te gjitha aspektet...
Edhe nese i rendisim me rradhe bilancet, ky njeri do mbahet mend vetem per anormalitete.
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Disa njerez si ti e nenvleftesojne Lulzim Bashen per dy arsye: a) mosha e tij e ri krahasimisht me gjithe politikanet e vendit b) fakti se ai nuk mendon, sillet e vepron ne nje menyre "tradicionale", sic jane mesuar shqiptaret ne keto 30 vjet.
Teksa e majta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Meta, Majko, Rama, Blushi qe si risi ne politike kane sjelle simbiozen e krimit e korrupsionit si nje menyre pasurimi, e djathta prodhoi nje brez te ri politikanesh si Basha e plot tetjere qe nuk u formuan e u ushqyen ne keneten tone shqiptare. Per nje dekade te tere ata jetuan, mesuan, punuan jashte Shqiperise duke pervetesuar keshtu nje kulture ndryshe demokratike dhe politike, qe u mungon shume shqiptareve.

Te gjithe shkruani se Basha "duhet te largohet nga PD" apo Basha “nuk ben ndryshim nga te tjeret”. Une mund te te them se aksioni i tij politik, eshte tashme nje aksion politik qe gezon mbeshtetje te madhe nderkombetare. Dhe nuk e beri kete gje duke bere "zhurme" ne Shqiperi qe te huajt t'i kushtonin vemendje, e beri kete gje duke u servirur shqiptareve dhe partnereve nderkombetare fakte konkrete te implikimit te njerezve ne pushtet ne mafien e droges. Basha i mundi kundershtaret e tij politike qe para se zgjedhjet te mbahen (pjesmarrja ne mitingje), pasi si Rama e Meta e kane te qarte, qe pas ketyre zgjedhjeve, nuk ka me pushtet per ata te dy ne Shqiperi. Te dy jane tashme karta te djegura ne syte e partnereve tane nderkombetare, qe do t'i bashkohen rradheve te Nanos e Berishes se shpejti ne pension.

Une mendoj qe çdo shqiptar, qe jeton ne Shqiperi duhet te votoje, nese mendon ta besh voten tende gazmore, eshte e drejta e jote, por ne parashtrimin tim eshte veprim i gabuar.

Lulzim Basha, me hir apo pa hir, me voten e shqiptaret apo pa voten e shqiptareve (si disa qe lexoj ketu), do te jete kryeministri i ardhshem i Shqiperise. Mbaje mend, e mesove nga Darius ne forum kete sihariq.

Luli eshte leve e tjeter kujt o Darius.
Luli nuk merr vendime vetem sepse eshte i punsuar nga familja Berisha, kte e dine me kuç e me maç.
Luli nuk ka as shkollim jashte siç pretendohet.

Lulin e mori per dore Argita dhe ja sugjeroi Saliut per minister, dhe luli ishte aq ndryshe siç thua ti sa deshtoi ne t'gjitha pozicionet qe ju besuan.

Minister transporti: Deshtoi dhe akuzohet per vjedhje. Nje rruge 60km nga miloti ne kukes me kosto 250m eur, perfundoi me kosto 1.2miliard eur. Lek kto te marra ne forme kredie me nje % rreth 12-13% qe akoma sot e ksaj dite paguhen nga taksapaguesit shqiptar perfshi dhe ty.

Minister i jashtem: Firmosi marrveshjen e famshme per faljen e detit.

Minister i brendshem: U vrane diten per diell 4 protestues te pafajshem, dhe ne lazarat spati guxim te futej kurre, meqense na boni si t'virgjer kur shani saje qorrin per drogen e mbjelle ne shqiperi.


Kalojme ke Kryetar Bashkie: Si fillim erdhi me vota te vjedhura. Pastaj ja futi gjumit dhe Tirana e lulit mbahet mend per 2 gjera, torta skandaloze dhe ai linesi me bar ke sheshi qe kushtoi 5m eur 🤣. Kaq ishte mandati i tij 4 vjecar, nje humbje kohe qe s'kthehet më kurre.

Kaloi ne opozite pastaj dhe ne asnje moment ska perfaqesu popullin opozitar, biles i braktisi edhe duke djeg mandatet, sepse direktivat i merrte nga familja berisha.
Lulzimin nga ta kapesh o Darius percjell vetem paaftesi, ndersa ti pret ndryshimin e madh. 🤦‍♂️

Une te uroj Good luck sepse do te duhet 🙏.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Monique o shpirti Vies ti qe te du kaq shume . Kjo si per fillim :p
E Thash edhe vête qe do doja shume te kishte nje procès normal votimi gje qe Eshte e pamundur ( edhe pse cdo gje eshte e mundur sot nese ne duam ), ama nese ky proces anashkalohet pra Bojkotohet Eshte akoma me keq per ju dhe fitore pa diskutim per RiDHIndjen.
A mkupton ?
ktu ku jam un nuk bojkotohet nje vote sepse kur bashkohen forcat do ndodhi dicka .
Rama Eshte psikopat por jo gur. E me gjithe ata qe i shkojn pas.
Kjo politike nuk Eshte rrugace por Eshte ku-rve e vertete Po te vota Juaj varet dhe e ardhmja .
un nuk do e anashkaloja.
Ehe ashtu mendoj e une
Dhe sipas teje kush do ishte alternativa midis ktyre ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
O Moni ti mund ta zgjatesh e sterhollosh si te duash. Mua faktet me rezultojne se Shqiperia nuk ka patur lider me te paafte se Rama ne keto 30 vite. Ne te gjitha aspektet...
Edhe nese i rendisim me rradhe bilancet, ky njeri do mbahet mend vetem per anormalitete.
Kemi vizion te ndryshem...kaq kuptoj une
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Luli eshte leve e tjeter kujt o Darius.
Luli nuk merr vendime vetem sepse eshte i punsuar nga familja Berisha, kte e dine me kuç e me maç.
Luli nuk ka as shkollim jashte siç pretendohet.

Lulin e mori per dore Argita dhe ja sugjeroi Saliut per minister, dhe luli ishte aq ndryshe siç thua ti sa deshtoi ne t'gjitha pozicionet qe ju besuan.

Minister transporti: Deshtoi dhe akuzohet per vjedhje. Nje rruge 60km nga miloti ne kukes me kosto 250m eur, perfundoi me kosto 1.2miliard eur. Lek kto te marra ne forme kredie me nje % rreth 12-13% qe akoma sot e ksaj dite paguhen nga taksapaguesit shqiptar perfshi dhe ty.

Minister i jashtem: Firmosi marrveshjen e famshme per faljen e detit.

Minister i brendshem: U vrane diten per diell 4 protestues te pafajshem, dhe ne lazarat spati guxim te futej kurre, meqense na boni si t'virgjer kur shani saje qorrin per drogen e mbjelle ne shqiperi.


Kalojme ke Kryetar Bashkie: Si fillim erdhi me vota te vjedhura. Pastaj ja futi gjumit dhe Tirana e lulit mbahet mend per 2 gjera, torta skandaloze dhe ai linesi me bar ke sheshi qe kushtoi 5m eur 🤣. Kaq ishte mandati i tij 4 vjecar, nje humbje kohe qe s'kthehet më kurre.

Kaloi ne opozite pastaj dhe ne asnje moment ska perfaqesu popullin opozitar, biles i braktisi edhe duke djeg mandatet, sepse direktivat i merrte nga familja berisha.
Lulzimin nga ta kapesh o Darius percjell vetem paaftesi, ndersa ti pret ndryshimin e madh. 🤦‍♂️

Une te uroj Good luck sepse do te duhet 🙏.
O Tomka,

E di une se ku e ke hallin ti. Halli yt nuk eshte Basha, halli yt eshte se Berisha doli ne pension politik. Thuaj “Monit” te verteten: nuk me pelqen politika e ketij djaloshit Basha, Tomka do politiken e Berishes.

Ka gabime Lulzim Basha si politikan dhe ne drejtimin e PD?

Sigurisht qe ka. Por lidershipi i tij ne keto tete vjet ka prodhuar real-politike dhe jo rrugaceri politike siç ishin mesuar demokratet vite me pare. Lulzim Basha, sikur te jepte doreheqjen e tij nga politika sot, do te largohej si njeriu me i suksesshem i dy mandateve te PD ne pushtet kur ne krye te qeverise ishte Berisha. Ishte ai qe ndertoi rrugen Durres-Kukes si minister i transportit. Ishte ai qe mundesoi liberalizimin e vizave si minister i jashtem. Ishte po ai qe ruajti institucionin e Kryeministrise nga kokepalaret e Edi Rames qe e sulmuan per ta marre me dhune pushtetin ne 21 janar.

Une mendoj qe inteligjenca e vendit, pavaresisht nga dallimet politike, eshte sot me PD dhe lidershipin e saj, pasi nuk kane se si te pranojne harbuterine dhe djallezine e misheruar ne njeriun e Edi Rames. E keqja ne Shqiperi sot ka nje emer, nje fytyre, dhe kete e dine te gjithe shqiptaret. E ka emrin Edi Rama!

Do te shikosh nje fitore te thelle te Partise Denokratike. Po mundohet Rama me listat e zgjedhjesve, por partneret tane nderkombetar e kane bllokuar 😉
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
O Tomka,

E di une se ku e ke hallin ti. Halli yt nuk eshte Basha, halli yt eshte se Berisha doli ne pension politik. Thuaj “Monit” te verteten: nuk me pelqen politika e ketij djaloshit Basha, Tomka do politiken e Berishes.

Ka gabime Lulzim Basha si politikan dhe ne drejtimin e PD?

Sigurisht qe ka. Por lidershipi i tij ne keto tete vjet ka prodhuar real-politike dhe jo rrugaceri politike siç ishin mesuar demokratet vite me pare. Lulzim Basha, sikur te jepte doreheqjen e tij nga politika sot, do te largohej si njeriu me i suksesshem i dy mandateve te PD ne pushtet kur ne krye te qeverise ishte Berisha. Ishte ai qe ndertoi rrugen Durres-Kukes si minister i transportit. Ishte ai qe mundesoi liberalizimin e vizave si minister i jashtem. Ishte po ai qe ruajti institucionin e Kryeministrise nga kokepalaret e Edi Rames qe e sulmuan per ta marre me dhune pushtetin ne 21 janar.

Une mendoj qe inteligjenca e vendit, pavaresisht nga dallimet politike, eshte sot me PD dhe lidershipin e saj, pasi nuk kane se si te pranojne harbuterine dhe djallezine e misheruar ne njeriun e Edi Rames. E keqja ne Shqiperi sot ka nje emer, nje fytyre, dhe kete e dine te gjithe shqiptaret. E ka emrin Edi Rama!

Do te shikosh nje fitore te thelle te Partise Denokratike. Po mundohet Rama me listat e zgjedhjesve, por partneret tane nderkombetar e kane bllokuar 😉
He ste rri pa futur Monin kudo lool
Po Moni nje vote ka o lumadh , thesin e mbush tjeter kund ti :p
 
Top