Zgjedhjet Parlamentare 2021....

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Je fis i madh ti pranej e ka me qitje te larget ai lool
Dhe e bukra eshte qe voten e tyre e ka te marme , se e di qe i kam PD-ista te thekur
opo e ka kunjen me mua , o me kthen e mua o plas
po me kollaj do i dali e plasura lool
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Rrofsh!
Prandaj erdha tju qeras me nga 1 shishe gin tonic :p lool lool
Kur lexova ate mesazhin e Rames me levdata ndaj Nanos, per nje moment me erdhi keq, pasi eshte ne deshperim te thelle ngaqe budallai largoi ajken e PS dhe e mbushi me eriona, ermala, ... tani qe nuk po merr garancite...., eshte ne nje mjerim te thelle 😒😂
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ja le te presi dhe nje 40 vjecar dro ndron ke azili pleqve :p lool
Atehere do kem leshuar puplat , shume shume po qe gjalle ndonje qiri 1000 leksh do ndezi e me lot e qyrre do qaj
Ahhh moj Mon qe po kokederre ike :p
 

Marla

Themelues i Forumit
Kur lexova ate mesazhin e Rames me levdata ndaj Nanos, per nje moment me erdhi keq, pasi eshte ne deshperim te thelle ngaqe budallai largoi ajken e PS dhe e mbushi me eriona, ermala, ... tani qe nuk po merr garancite...., eshte ne nje mjerim te thelle 😒😂

I dashuri im @Darius

A do bejme noj pisllik biznesi pa leji keta te hajne koken me njoni tjetrin. A ke ndonje propozim qe ja vlen?

Ja kshu behen muhabetet per zgjedhje :p
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ja shenoj une si abedini..... edhe na thote ne shqiptareve injorante
ytttt pisa
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
O Tomka,

E di une se ku e ke hallin ti. Halli yt nuk eshte Basha, halli yt eshte se Berisha doli ne pension politik. Thuaj “Monit” te verteten: nuk me pelqen politika e ketij djaloshit Basha, Tomka do politiken e Berishes.

Ka gabime Lulzim Basha si politikan dhe ne drejtimin e PD?

Sigurisht qe ka. Por lidershipi i tij ne keto tete vjet ka prodhuar real-politike dhe jo rrugaceri politike siç ishin mesuar demokratet vite me pare. Lulzim Basha, sikur te jepte doreheqjen e tij nga politika sot, do te largohej si njeriu me i suksesshem i dy mandateve te PD ne pushtet kur ne krye te qeverise ishte Berisha. Ishte ai qe ndertoi rrugen Durres-Kukes si minister i transportit. Ishte ai qe mundesoi liberalizimin e vizave si minister i jashtem. Ishte po ai qe ruajti institucionin e Kryeministrise nga kokepalaret e Edi Rames qe e sulmuan per ta marre me dhune pushtetin ne 21 janar.

Une mendoj qe inteligjenca e vendit, pavaresisht nga dallimet politike, eshte sot me PD dhe lidershipin e saj, pasi nuk kane se si te pranojne harbuterine dhe djallezine e misheruar ne njeriun e Edi Rames. E keqja ne Shqiperi sot ka nje emer, nje fytyre, dhe kete e dine te gjithe shqiptaret. E ka emrin Edi Rama!

Do te shikosh nje fitore te thelle te Partise Denokratike. Po mundohet Rama me listat e zgjedhjesve, por partneret tane nderkombetar e kane bllokuar 😉

Tani qe solle Berishen ne diskutim ma preve oreksin fare lol 🤮

Ai eshte fatkeqsia e ktij kombi mbas viteve 90.
Aq shume tragjedi politiko sociale i ka shkaktu ktij vendi dhe qe jane pasu më mbrapa nga pasardhesit e tij saqe njerzit kane fillu te kujtojne me nostalgji kohen e dulles. E kupto ne cfare derexheje na kane fut dhe sa te deshperum jane njerzit qe tkujtohet dulla me nostalgji 🤦‍♂️
 
Kushdo që të fitojë do ja lërojë edhe cepat e fundit që i kanë mbetur këtijë populli të gjorë. 😒

Por njeriu ka shpresë e ndoshta votuesit do e kuptojnë se këta PS-et, duhet të ikin se e shkatërruan vendin.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Po erdhen npushtet do mjapesh me qera 4 vjecare dmth 1 mandat nja 3 parcela plazh privat te ngul dhe une cadrat e mia? 🤣🤣
E kam veshtire te premtoj kete gje, sepse do te genjeja, sepse parcelen e fundit qe kishte mbetur me dha Vangjushi nje copez ngaqe “hoqa pak kemben nga gazi” ne zgjedhjet vendore, qe e kishim te humbur pa filluar beteja.

Nese te ben pune nje bunker ushtrie, kete ta premtoj.
 

Marla

Themelues i Forumit
Po erdhen npushtet do mjapesh me qera 4 vjecare dmth 1 mandat nja 3 parcela plazh privat te ngul dhe une cadrat e mia? 🤣🤣
Ja e shef kshu duhet te merremi vesh mes nesh lool nderkohe dhe une dua disa parcela gjeje tjeter @Darius dhe te siguroj shume vota per PD lol

Nderkohe po ju tregoj dhs 1 perralle :p

FB_IMG_1600229343341.jpg
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
E kam veshtire te premtoj kete gje, sepse do te genjeja, sepse parcelen e fundit qe kishte mbetur me dha Vangjushi nje copez ngaqe “hoqa pak kemben nga gazi” ne zgjedhjet vendore, qe e kishim te humbur pa filluar beteja.

Nese te ben pune nje bunker ushtrie, kete ta premtoj.
He se genjen ti lool
Gjushi eeeee :p
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
E kam veshtire te premtoj kete gje, sepse do te genjeja, sepse parcelen e fundit qe kishte mbetur me dha Vangjushi nje copez ngaqe “hoqa pak kemben nga gazi” ne zgjedhjet vendore, qe e kishim te humbur pa filluar beteja.

Nese te ben pune nje bunker ushtrie, kete ta premtoj.

Kujt do ja marresh bunkerat, Carlo Bollinos lol🤣🤣?
T'hedh ngjygj ai se e mso Bechetti si bohet 🤣
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Ehe ashtu mendoj e une
Dhe sipas teje kush do ishte alternativa midis ktyre ?

duhet te votoni qe te rrezohet Rama me gjith kelyshet qe ka reth sepse Eshte virus per ate vend .
Ai duk trim Po trim ate e ben paraja e piset qe blen kedo.
Veje re kur Eshte i ftuar ne ndonje emision ai sdi te bej dialog vécse de devijoje dhe te ule ne formen me te ulet kundershtarin e te bej lojra fjalesh.
Kur bie me ndonje hunlesh i iken fytyra behet bore i bardhe .
Nuk ka bagazh. E vetmja gje qe di te bej ma smiri Eshte te kopjoje sistemin politiko social francez.
Per mua ai duhet te eliminohet , ( hiqet nga pushteti) me shpejtesin e eres.
Ne mos Luli dikush tjeter per mua ska rendesi sado qe jam demokrate rendesi ka qe te drejtoje dikush qe njeh dhe respekton te drejtat e njeriut , te krijoje kushte jetese normale sepse atje ka vetem dy nivele jetese o boss o trôke.
Ska shtet , ska mjekesi , rinia Po iken sepse ska te ardhme si ne cdo vend te botes.
Kjo Eshte démokracia e vertete.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
duhet te votoni qe te rrezohet Rama me gjith kelyshet qe ka reth sepse Eshte virus per ate vend .
Ai duk trim Po trim ate e ben paraja e piset qe blen kedo.
Veje re kur Eshte i ftuar ne ndonje emision ai sdi te bej dialog vécse de devijoje dhe te ule ne formen me te ulet kundershtarin e te bej lojra fjalesh.
Kur bie me ndonje hunlesh i iken fytyra behet bore i bardhe .
Nuk ka bagazh. E vetmja gje qe di te bej ma smiri Eshte te kopjoje sistemin politiko social francez.
Per mua ai duhet te eliminohet , ( hiqet nga pushteti) me shpejtesin e eres.
Ne mos Luli dikush tjeter per mua ska rendesi sado qe jam demokrate rendesi ka qe te drejtoje dikush qe njeh dhe respekton te drejtat e njeriut , te krijoje kushte jetese normale sepse atje ka vetem dy nivele jetese o boss o trôke.
Ska shtet , ska mjekesi , rinia Po iken sepse ska te ardhme si ne cdo vend te botes.
Kjo Eshte démokracia e vertete.
Pyetja ime ishte konkrete

Dmth ti thua te zgjedhim nje vrases ne vend te nje pseudo trimi?
Ah sa bukur lool
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Pyetja ime ishte konkrete

Dmth ti thua te zgjedhim nje vrases ne vend te nje pseudo trimi?
Ah sa bukur lool
Ku e lexove kte ?
Un Thash te hiqet ky e te vihet nje frikacak me tru o Moniiii .:p
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ne mos Luli dikush tjeter per mua ska rendesi sado qe jam demokrate rendesi ka qe te drejtoje dikush qe njeh dhe respekton te drejtat e njeriut , te krijoje kushte jetese normale sepse atje ka vetem dy nivele jetese o boss o trôke.
Ska shtet , ska mjekesi , rinia Po iken sepse ska te ardhme si ne cdo vend te botes.
Kjo Eshte démokracia e vertete.
Qe mos bejme lojra fjalesh , alternativat kto jane vie
Luli, moni, edi
Qe ne fjale te tjera perkthehen

M** i biri, m** i ati ,m** ai qe beri te ane!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
@AnaVie une jetoj ne Shqiperi dhe problemet ia ndjej cdo dite
Ti apo shume kush e ka kollaj dhe thote te heqim Edin
Ok jam dakort!
Dilema ime fillon e mbaron te pyetja - ke do veme?
E ktu e merr ferra uraten
Une militante sjam, varesi nga partite politike skam, ama jeten ma ndikojne!
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
@AnaVie une jetoj ne Shqiperi dhe problemet ia ndjej cdo dite
Ti apo shume kush e ka kollaj dhe thote te heqim Edin
Ok jam dakort!
Dilema ime fillon e mbaron te pyetja - ke do veme?
E ktu e merr ferra uraten
Une militante sjam, varesi nga partite politike skam, ama jeten ma ndikojne!
E di moj zemer e di qe ajo Eshte dilema . Po jam dhe me idene qe ne e vum ne duhet ta heqim ate vemje.
Nuk ka ndonje fryme te re qe mund ta mposhte ? ky Eshte tmerr o xhan sinqerisht. Ama kjo sja jep te drejten qe ai ta masakroje ate popull .
Nga te tre ata muter do preferoja Monin.... Ndoshta sdo bente ndonje mut te madh ama vetem te zhdukej ai monstre .
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
@AnaVie

Mos e keqkupto Monin, pasi ajo thote:
Rama moralisht ka rene me kohe, por problemi qendron se eshte po prap moralisht me i pranueshem se opozita. Nuk behet politika duke kerkuar te heqim Ramen e duke propozuar qe te vendosim ne vend te tije nje me te keq se Rama, mendon ajo.

Por, me te keq se Rama? Paska edhe me te keq se Rama?
Kush eshte ky, se perveç pasardhesit te tij ne PS qe eshte Erjon Veliaj, une nuk njoh ndonje me te keq se Rama...

Prandaj te thash edhe me lart @Monique ti mund ta zgjatesh e sterhollosh si te duash. Mua faktet me rezultojne se Shqiperia nuk ka patur lider me te paafte deri ne tradhetar te çeshtjeve kombetare, se Rama ne keto 30 vite. Ne te gjitha aspektet...

Thene kjo @AnaVie qe bie dakort me ty, jam i bindur se çdo lloj mazhorance tjeter pa Ramen dhe shpurren e tij, do jete me e mire, per Shqiperine dhe shqiptaret...
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
@AnaVie

Mos e keqkupto Monin, pasi ajo thote:
Rama moralisht ka rene me kohe, por problemi qendron se eshte po prap moralisht me i pranueshem se opozita. Nuk behet politika duke kerkuar te heqim Ramen e duke propozuar qe te vendosim ne vend te tije nje me te keq se Rama, mendon ajo.

Por, me te keq se Rama? Paska edhe me te keq se Rama?
Kush eshte ky, se perveç pasardhesit te tij ne PS qe eshte Erjon Veliaj, une nuk njoh ndonje me te keq se Rama...

Prandaj te thash edhe me lart @Monique ti mund ta zgjatesh e sterhollosh si te duash. Mua faktet me rezultojne se Shqiperia nuk ka patur lider me te paafte deri ne tradhetar te çeshtjeve kombetare, se Rama ne keto 30 vite. Ne te gjitha aspektet...

Thene kjo @AnaVie qe bie dakort me ty, jam i bindur se çdo lloj mazhorance tjeter pa Ramen dhe shpurren e tij, do jete me e mire, per Shqiperine dhe shqiptaret...
Faleminderit shume por se kisha menduar se kisha nevoje per nje perkthyes per mendimet e mia.
Ne fakt une me te keqe se shpura demokratike ( saliu and co) nuk njoh
Pra eshte e kunderta e asaj cka ti thua!
Sigurisht qe nuk e dua Ramen e aq me teper Velian te marri freret e qeverise serish por si e keqja me e vogel do i pranoj edhe per nje mandat.
Kurse Lulin sdo e pranoja per asgje!

Get my point?

Thx
 

MasteR

I'm offline
Kur lexoj qe Monique ka humb shpresen...kuptoj qe rama paska mar fund 🤣
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Kur lexoj qe Monique ka humb shpresen...kuptoj qe rama paska mar fund 🤣
E deshperuar deri ne mjerim shpirteror, kur per liderin suprem nuk ka me asnje fije shprese.

Te pelqen apo jo @Monique , kjo eshte e verteta!
Rama jo qe nuk fiton, por do te marri humbjen me te thelle, duke e filluar me qarkun qe ai drejton, Durresin.

Por mesa po shoh ti thelle thelle e ke pak te veshtire ta pranosh... Uroj mos jete çeshtje brumosjeje!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Thene nga ti?
Jo jo si marr hic personale , une vleresoj cdo gje me peshoren time , jo tenden
Mundohem te jem objektive , por smundem te jem e tille me njerez qe duart i kane lare me gjak dhe tradheti kombetare
Per mua ata njerez duhet te ishin vetem ne nje vend tani.
Nderkohe pjesen si e mendoj e thashe , s'ja vlen ti terhollim kot

Quaje edhe brymosje no problem :)

PS: kete shprehjen e degjova edhe per zgjedhjet vendore ... mos harro kam memorie te mire une :p
 
Top