Zgjedhjet, Rama: Nuk terhiqemi

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama, nje dite pas mbylljes se ankimeve ne KQZ, tha se nuk do te terhiqet nga kerkesa per transparecen e zgjedhjeve, pasi tani nuk behet me fjale per nje beteje elektorale, por per fatet e demokracise ne Shqiperi. (UPDATE)

“Ne nuk do te lejojme qe zgjedhjet te shnderrohen ne nje proces te mbyllur ku fiton pushteti, pavaresisht si votojne qytetaret”, tha Rama.

Kreu i PS-se, siguroi cdo votues dhe mbeshtetes te PS-se se nuk ka ne plan te terhiqet.

PS ka ankimuar nderkaq ne Kolegjin Zgjedhor vendimin e KQZ-se qe hodhi poshte kerkesen e saj per rivleresim te votave ne Berat dhe Fier.

TCH
 
Top