• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zgjidhja paqësore e Idrizit për krizën: Të mblidhen gratë dhe…

Kryetari i PDIU-*së, Shpëtim Idrizi ka shpalosur propozimin e ri që do të zgjidhë krizën politike në vend.

Ndërkohë që opozita ka paralajmëruar protestë ditën e hënë dhe bllokim të akseve rrugore në disa qytete, Idrizi propozon që të mblidhen forumet e grave të partive kryesore në vend.

Gjatë një takimi të organizuar në Akademinë e Arteve me Forumin e Gruas të PDIU, Idrizi ka propozuar që ditën e hënë të mblidhen forumet e grave të PS, LSI, PD dhe PDIU që të zgjidhin krizën.

“Ne propozojmë që ditën e hënë të mblidhen forumet e grave te PS, LSI, PDIU e PD që të zgjidhin krizën. Ky është propozimi i fundit i PDIU”,* tha Idrizi.

Duke vlerësuar rolin e gruas, ai theksoi: “Ne u renditëm forcë e dytë politike në Tropojë e Delvinë, ku kryetaret e PDIU ishin gra. Sa herë gratë dhe vajzat kanë qenë në detyra publike ajo detyrë është realizuar më së miri. Nuk mbaj mend të ketë pasur akuza për korrupsion për ministre gra, apo sjellje të deputeteve në parlament si ajo që kanë burrat”.

Mapo
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul


Ide e mire! Kjo mund ti heqe dhe sikletin Lul Bashes i cili po vazhdon tek cadra me shume per seder. Insistimi i tij ne ate proteste eshte qesharak tashme, dhe terheqja nga protesta do e ulte akoma me shume figuren e tij. Ne nje fare menyre vendimi i tyre do i bente te gjithe fitimtar e tua linte grave "fjalen e fundit".
 
Nga gjithe cfare kam lexuar e degjuar muajt e fundit per zgjidhjen e krizes ky propozim me duket me llogjiku dhe me i predispozuari per ti dhene fund maskarades nga te dyja palet.
 
Top