Zhduket dhjami, rritet gjoksi

NeVertiti

~Kohe & Stine~
gjoks-noa.jpg

Quhet micro-craft-grafting metoda më e re për të zmadhuar gjoksin duke përdorur dhjamin e marrë nga një pjesë tjetër e trupit.

Dhjami nxirret nga trupi me anë të një ndërhyrjeje kirurgjikale të lehtë që quhet liposuction.


“Kirurgjia plastike – shpjegon Nicola Standoli, specialist i fushës – është huazuar nga SHBA. Me anë të kësaj metode, jo vetëm që femrat mund të eliminojnë kilet e tepërta, por në të njëjtin kohë mund të zmadhojnë dhe gjoksin”.

Në 10 vjet llogaritet të jenë kryer rreth 70 mijë ndërhyrje kirurgjikale të këtij lloji, kështu që ato tashmë nuk konsiderohen më si eksperimentale.

b/NOA
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Kesaj i thone te shkosh si cjapi te kasapi.. :p
Liposuction edhe pse shume shume rralle mund te shkaktoj emboli deri ne vdekje..
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Kesaj i thone te shkosh si cjapi te kasapi.. :p
Liposuction edhe pse shume shume rralle mund te shkaktoj emboli deri ne vdekje..

Gjithnje thoja "when I get rich I'm going to go and get some lipo done here and there"...do ti qe nje nate pashe nje dokumentar qe me trishtoi dhe frikesoi perjete. Me mire 3 ore ne dite ne palster!!! (po ndava mendjen flas, se he per he jam çokoholic :( )
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Me mire 3 ore ne dite ne palster!!! (po ndava mendjen flas, se he per he jam çokoholic :( )

Ne dite 30-45 min high cardiac output ~80% mjafton :p
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

30-45 min high cardiac output ~80% mjafton :p

NO IT DOES NOT!! As interval training biles. Te ishte per 30-45 min e kisha bere hallall. Rrofte pilates for beginners (kam 3 vjet - beginner mbeta LOL)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Qa eshte ore tere ky trend boteror i graries me rrite cicen :mahJam i bindur se pas tere kesaj fshihet nje prapaskene per te na mashtruar ne meshkujve me kete rritje :p
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Qa eshte ore tere ky trend boteror i graries me rrite cicen :mahJam i bindur se pas tere kesaj fshihet nje prapaskene per te na mashtruar ne meshkujve me kete rritje :p

Ato metodat e vjetra tashme i keni mesuar, duhet te fillojme te gjejme menyra te reja LOL
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

NO IT DOES NOT!! As interval training biles. Te ishte per 30-45 min e kisha bere hallall. Rrofte pilates for beginners (kam 3 vjet - beginner mbeta LOL)

Thuaj Zizuse te te pergatiti ndonje program atehere :p
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Eh medet...!!!

Kush tha qe nje gjoks i dhjamur eshte terheqes ... po shkembinj gelqeror mund te inkastrohen aty ?! lool
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Eh medet...!!!

Kush tha qe nje gjoks i dhjamur eshte terheqes ... po shkembinj gelqeror mund te inkastrohen aty ?! lool


Po gjoksi ka dhe dhjam ne perberje, pervec gjendres mamare. Pse ulet nr i gjoksit kur dobesohen femrat?! ( se iken dhjami dhe nga gjoksi).

Per liposuction, duhet te dini qe mund te zgjidhi problemin ne moment, te rimodeloj trupin, por nqs me tej nuk mbahet djete dhe nuk behet sport, do arrihet prap tek te njejtat permasa.
Keshtu qe menyra me e mire per dobesim eshte dieta e ekuilibruar + sport.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Ore behet qe behet kjo puna e ritjes do isha i mendimit te shtonit ndo 1 a 2 topa te tjer, te beheshit me 3 a 4 looool. Ne rast 3 apo 4 njakesh ushqehen dot njekohesisht ata ?!
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Ore behet qe behet kjo puna e ritjes do isha i mendimit te shtonit ndo 1 a 2 topa te tjer, te beheshit me 3 a 4 looool. Ne rast 3 apo 4 njakesh ushqehen dot njekohesisht ata ?!

Ke ndonej ide ku ti veme ato dy tjeret shtese??
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

sa kot! Prano veten ashtu sic je, pse duhet te besh ndryshime ?
 
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Si gjithmone jam kundra ketyre operacioneve ,mbi te gjitha per shendetin.Cdo kush duhet ta pranoj veten ashtu siç eshte.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Kunder cdo her jam ,pse duhet te knaqemi me gjera artificiale se kuptoj?
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Taniiiii...
Artificiale sjane, se nga trupi jone do dalin prap.

Po sikur ta veme ne vend tjeter ne kete dhjamin? Leqe ca them dhe une... ku ta bejme firm ne ate, t'i shtojme dhe ca dhjam lol. Fiskulture me mire... :)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Zhduket dhjami, rritet gjoksi

Njerezit nuk ngopen kurre!
 
Top