Zhvillim interesant. SPAK do hetoj Fatmir Mediun

Nuk bej parashikime per perfundimin e procesit. Ndoshta provat jane te pamjaftueshme dhe shpeton sepse jane mjeshtra per te mbrojtur prapanicen ne menyren se si e bejn korrupsionin, si ish-ministrat qe jane ne opozite ashtu edhe ata qe qeverisin aktualisht. Por nuk mendoj se Mediu eshte i paprekshem. Fuqia e tij eshte relativisht mosperfillese. Mendo qe edhe sistemi i vjeter i drejtesise i ka plasur drejtore te partise republikane ne burg per korrupsion. Kur nuk i shpetuan ne ato kushte, me SPAK-un do e kene 10 here me te veshtire.

Dhe mos harroni se esht bere investim kolosal politik dhe financiar per te ngritur SPAK-un. Do vij nje cast kur pritja s'do tolerohet me, dhe do duhen denuar se s'ben ministra ose ish-ministra per te justifikuar investimin.

Mos ngaterroni Mediun me Sali Berishen. Ky i fundit eshte gjakatari qe ngre dyshime nese do denohet ndonje here. Ky i fundit eshte terroristi qe te zhduk si familje po i'u cenua liria. Ndersa per Mediun nuk e rruan njeri.

Une them presim e shohim, pa paragjykime. Nuk e di se sa te renda jane provat, kujt mund t'ja ngeci pergjegjesine, dhe sa i rrept eshte ligji per provat qe mund te gjenden.
 
Top