Zjarret në Greqi, prifti grek : Kryeministri ateist ka ngjallur zemerimin e Zotit

Abisi

Larguar✌
1532452343_priftigrek.jpg


Greqia është në zi kombëtare. Zjarri që përfshiu rajonin e Atikës, në verilindje të Athinës, ka shkaktuar një nga tragjeditë më të mëdha që ka prekur këtë zonë, duke shkaktuar 74 të vdekur.

Në këto ditë të vështira për vendin fqinj, Kisha greke ka rezervat e saj. Kreu ortodoks i Kishës Metropolitane të Aegialia, e ka konsideruar këtë ngjarje si “zemërim i Zotit, me kryeministrin ateist”. Prifti Amvrosiou ka shkruar në blogun e tij personal se “kryeministri dhe i gjithë stafi i tij ateist, ka ngjallur zemërimin e Zotit”.

Ai, gjithashtu, në postimin e tij e ka quajtur Tsipras një hipokrit, ndërsa i qëndron bindjes së tij se e gjithë kjo tragjedi nuk ishte as më pak dhe as më shumë, mallkim nga Zoti.
Shqiptarja.com
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Po, po krejt faji i seksit ka kaplu zjarmia :uri:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Eshte shume Bukurosh ky,eshte dhe me bindje fashiste ne "kategorine e zotit".
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Ai, gjithashtu, në postimin e tij e ka quajtur Tsipras një hipokrit[/B]une mendoj se e keni nje kryetar te hatashem…. po kajher edhe natyra do ndryshime :)
 

KAON

Anëtar Aktiv
E sulmon sepse Tsipras nuk e beri betimin me biblen ne dore,,kur u be kryeminister.Nuk kishte ber vaki me pare ne greqi qe politika te prishte ndikimin e kishes.Keta bastard kan qen shkaktaret e coptimit te shqiperis,,te gjitha ngatrresat midis dy popujve nder shekuj keta i kan sajuar. Jan ca gjera qe duhet ti din shqiptaret dhe nuk duhet te ngaterrojne popullin e thjeshte me pislliqet e tyre.Tsipras-i deri tani ka vepruar drejte me emigrantet shqiptar,,,po ju njeh te drejtat si shtetas europian!
 
Top