Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ndërtesa luksoze ndodhet në Covent Garden dhe me këto pamje, vështirë se ndonjë nga punonjësit do të mundet të bëjë detyrën e tij.
zyrat_e_google_ne_londer_si_ho.jpgNjë dhomë vallëzimi, palestër, dhomë masazhi, një kopësht sekret dhe disa ambiente relaksimi.

Ky nuk është përshkrimi i një rezorti me pesë yje, por janë zyrat e reja qendrore të Google në Londër.

Ndërtesa luksoze ndodhet në Covent Garden dhe me këto pamje, vështirë se ndonjë nga punonjësit do të mundet të bëjë detyrën e tij.

Vizitorët në zyrat e kompanisë i pret një flamur gjigand britanik në momentin që ata arrijnë në katin e tetë të kullës St Giles. Por gjërat bëhen edhe më shumë të çuditshme kur vazhdojnë më tej.

Dizenjatorëve Penson iu dha liri e plotë në krijimin e një ambienti pune unik dhe rezultati është një shpërthim ngjyrash./Yllpress


zyrat_e_google_ne_londer_si_ho.jpg


zyrat_e_google_ne_londer_si_ho_1.jpgzyrat_e_google_ne_londer_si_ho_2.jpg
zyrat_e_google_ne_londer_si_ho_3.jpg
zyrat_e_google_ne_londer_si_ho_4.jpg
 

ZHIGO

...
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

po ça flet o ziin ,, un kshu kam wc ,, imagjino pak tani te tjerat :p
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Epo hajde e mos e duaj punen...:p :p
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

po mire tani keto te google cfare bejne apo google veten e tyre?! imagjinoni apple cfare zyrash duhet te kete..........
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Edhe ktu ne Dublin kshu i ka zyrat Google- me palester, ushqim falas per punonjesit, kopesht, dhoma masazhi, dhome tjeter plot me bin bags qe te punosh rehat...vertete impresionuese. E kush s'do donte te punonte per Google per kto lloj kushtesh pune qe te ofron.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Edhe ktu ne Dublin kshu i ka zyrat Google- me palester, ushqim falas per punonjesit, kopesht, dhoma masazhi, dhome tjeter plot me bin bags qe te punosh rehat...vertete impresionuese. E kush s'do donte te punonte per Google per kto lloj kushtesh pune qe te ofron.

Eshte interesante ne fakt kur e krahason me institucionet financiare qe jane rreth e rrotull Eden Quay, si nata me diten me njera tjetren nderkohe qe revenue e kane pothuajse te njejte.
 

LoSsT

VIP
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Skan lek te shkretet gjynah...
 

sensuu

sweet
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

ahaha si bb ....ne dhomen e rrefimit:p
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Normale, si do perqendrohet ndryshe nje tip?
Edhe une do jepja max tim po te me fusnin ne pune ketu :D
 

cent

...Lontano
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

WoW Kta Qe Punojn Ketu,Mire Qe Marrin Rrog Te Madhe Por Dhe Kushtet Qenkan Kolosale..I Lumt :D
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Normale, si do perqendrohet ndryshe nje tip?
Edhe une do jepja max tim po te me fusnin ne pune ketu :D

Ne fakt, pikerisht ne kete menyre fillojne ankesat. Eshte njerezore te "kerkosh me shume" sepse e mira s'ka fund.
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Ne fakt, pikerisht ne kete menyre fillojne ankesat. Eshte njerezore te "kerkosh me shume" sepse e mira s'ka fund.

Ah jojo u keqkuptove haha,une mendoj se meqe jane njerez qe merren shume teknologjine, edhe duke pasur nje ambjent te duhur, shume komod,
modern i ndihmon ne punen qe ben.
Kur te kem nje pune si duhet mua do me mjaftonte ambjenti i shtepise i qete dielli e ca lule rreth te bej edhe gjene me te veshtire :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Pamje nga serverat e Google, vendi ku ruhet gjithe informacioni.

OB-UZ680_google_G_20121017135937.jpg


google-datacenter-tech-13.jpg


google-data-centers-servers-10.jpggoogle-data-centers-servers-9.jpggoogle-data-centers-servers-5.jpggoogle-data-centers-servers-8.jpggoogle-data-centers-servers-7.jpggoogle-data-centers-servers-6.jpggoogle-data-centers-servers-3.jpggoogle-data-centers-servers-2.jpg 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Nga ai gypi i gjelbert, atje ne qoshe, kalojne dhe klasifikohen te dhenat e forumit tone :plazh
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Mrekulli! Tani me teknologjine cloud ato data servers sa po vine dhe pakesohen.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Si mos e duash punen keshtu?
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

E egzagjerume!
 
Titulli: Zyrat e Google në Londër, si hotel me pesë yje

Vetem si ambjente pune nuk dukeshin, ose nuk te japin pershtypjen e asaj qe aty punohet,por mos ta bejme si dhelpra me rrushin tashi :p
 
Top