ZYRTARE: Largohet Zidane

Zidane-press-conference-april21.jpg
Disa minuta më parë, edhe zyrtarisht përfoljet për largimin e Zinedine Zidane nga Real Madrid janë vërtetuar.

Real Madrid përmes një komunikate të lëshuar ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me trajnerin francez, duke e cilësuar si një legjendë të paharrueshme të klubit.

“Zinedine Zidane ka vendosur në marrëveshje me klubin që të përfundojë etapën e tij këtu. I dëshirojmë sukses kudo që të jetë dhe të konsiderojë shtëpi të tijën klubin tonë,” është thënë ndër të tjera në njoftimin e lëshuar të madrilenëve.

Topsporti.com
 
Top