Zyrtare: Ozil lojtar i Arsenalit

Zyrtare: Ozil lojtar i Arsenalit

timthumb.jpg

Ylli gjerman e ka kompletuar me sukses transferimin shokues prej 40 milion funteve tek Arsenali.

Mesut Ozil ka kompletuar transferimin prej 46 milionë funteve në Londër tek skuadra e Arsenalit. Ai ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare, njofton goal.com.

Sipas mediave angleze Ozil do të përfitojë 130,000 mijë funte në javë dhe do të qëndrojë në Arsenal të paktën deri në vitin 2018.

Arritja e Gareth Bale në Real Madrid bëri që Mesut Ozil të mos e ketë të sigurtë pozitën e startuesit në Madrid, andaj trajneri francez i Arsenalit, Arsene Wenger u vërsul menjëherë drejt turko-gjermanit, për ta bërë realitet ëndërrën e shumë tifozëve londinez.
zeri/info
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Zyrtare: Ozil lojtar i Arsenalit

Boll keq, se kem prit qe transferohet, vertet transfer shokues !
 
Titulli: Zyrtare: Ozil lojtar i Arsenalit

Nje lotjar i madh dhe me merita te medhaja te ReaL Madrit.
Por me afrimin e Bale nuk kishte shume hapesira,por prap se prap nje lojtar i madh per tu admiruar.
 
Titulli: Zyrtare: Ozil lojtar i Arsenalit

Konkurenca e bene te veten . Por , me aftesit e veta qe ka OzIl mund ta tregoj veten edhe ne Arsenal .
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Zyrtare: Ozil lojtar i Arsenalit

Ozil te Arsenali per 50 mln €.

Kjo shitje esht kryer nga Reali per shkak te shpenzimeve qe kapin shifren 100 mln € per Bale.

Shitja bluzeve dhe 50 mln te shitjes se Ozil mbulon shpenzimet marramendese ne kto kohe,ku vetem SHEIK-et dhe Ruset mund ti lejojn vetes kto shifra.

Ozil beri shum mire qe u trasferua te Arsenali qe te ket mundesi te behet nje Lider.
 
Top