Zyrtare: Real Madrid me trajner të ri

legjenda

Tetova
Real Madridi ka shkarkuar Rafa Benitezin dhe ka emëruar Zinedine Zidane në krye të skuadrës.
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez përmes një konference për media ka njoftuar shkarkimin e Rafa Benitezit.

Ai po ashtu njëherësh ka njoftuar se drejtimin e skuadrës do ta marrë legjenda Zinedine Zidane, i cili ishte trajneri i Real Madrid Castillas.

“Kam marrë një vendim shumë të vështirë për mua, pasi kemi shkëputur kontratën e Rafa Benitezit si trajner i Real Madridit”, tha Perez gjatë konferencës për media.

“Ne po ashtu kemi vendosur që drejtimin e skuadrës ta marrë Zinedine Zidane, i cili është legjendë e kësaj skuadre”. /Express
z_1451934564-2248944.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Zyrtare: Real Madrid me trajner të ri

Si lojtar, ska fjale per zizzu. Inshallah edhe si trener na e zdrit ftyren
 
Top