ekonomi

 1. kitrra 123

  Gjërat që jua mësojnë udhëtimet dhe jo shkolla

  Njeriu, varesisht nga mundesite, zgjedh menyren per te mesuar. Pra jo gjithnje, per popujt, per kulturen e shume gjera qe e ndertojne nje popull munde te mesohen nga shkolla, por jo te gjithe kemi mundesine e udhetimeve te shumta. Perparesia e udhetimeve eshte se ti je me afer ngjarjeve, je...
 2. NeVertiti

  Shqiptarët punojnë më shumë se qytetarët europianë

  Shqiptarët punojnë më shumë se qytetarët europianë Sipas një sondazhi të Komisionit Europian shqiptarët qëndrojnë në punë më shumë se sa qytetarët e tjerë të Europës, 40 orë është mesatarja e javës së punës në shtetet europiane, ndërsa në Shqipëri punohet 48 orë në javë. Serbët dhe...
 3. NeVertiti

  VIDEO/ Pamje të rralla, kur trupat britanike u futën në Prishtinë

  VIDEO/ Pamje të rralla, kur trupat britanike u futën në Prishtinë Pamje të rralla filmika janë realizuar nga Televizioni i Katalonisë TV3, kur trupat britanike hyjnë në Prishtinë me 12 qershor 1999, shkruan FMimages.org Televizioni “TV3” tregon tërheqjen e ushtrisë dhe...
 4. legjenda

  Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

  Në Pallatin Shtetëror të Kremlinit, në Moskë, u hodh shorti i grupeve të finaleve të botërorit ‘Rusi 2018’. Në ceremoni morën pjesë shumë yje të futbollit, trajnerë të skuadrave të kualifikuara, por edhe presidenti rus, Vladimir Putin, që përshëndeti eventin dhe uroi për një botëror mjaft të...
Top