politike

 1. Abisi

  Ministri i ri i Jashtem nga Kosova spiuni i Serbisë?

  Kryeministri Edi Rama bëri shumë ndryshime në qeveri ditën e djeshme gjatë Asamblesë së Partisë Socialiste. Një prej tyre ishte edhe zëvendësimi i Ditmir Bushatit me Gent Cakajn. Gent Cakaj, djaloshi lindur e rritur në Kosovë, të cilin Edi Rama e ka përzgjedhur si Ministër të Jashtëm të...
 2. NeVertiti

  Rama: Kemi shkarkuar dhjetëra zyrtarë përmes platformës së bashkëqeverisjes

  Rama: Kemi shkarkuar dhjetëra zyrtarë përmes platformës së bashkëqeverisjes Në një takim me koordinatorët e bashkëqeverisjes me popullin, kryeministri Rama prezantoi disa prej rasteve të ankesave të qytetarëve që kanë gjetur zgjidhje nga platforma. Sipas tij, për një shërbim më të mirë...
 3. NeVertiti

  VIDEO/ Pamje të rralla, kur trupat britanike u futën në Prishtinë

  VIDEO/ Pamje të rralla, kur trupat britanike u futën në Prishtinë Pamje të rralla filmika janë realizuar nga Televizioni i Katalonisë TV3, kur trupat britanike hyjnë në Prishtinë me 12 qershor 1999, shkruan FMimages.org Televizioni “TV3” tregon tërheqjen e ushtrisë dhe...
 4. legjenda

  Kush është gruaja të cilën e përzuri Haradinaj nga foltorja

  Të gjithë u mblodhën sot në qytetin historik të Kosovës për të shënuar 140-vjetorit e lidhjes së Prizrenit. Por as kjo ngjarje historike nuk kaloi pa ndonjë incident jo të vogël. Ishte pasardhësja e gjeneral Mehmet Derallës, Valdete Deralla e cila doli në foltore pa ftesë gjatë akademisë...
 5. Darius

  Rama dhe Bushati i dhurojne Greqise...

  Ministri grek i Mbrojtjes: Do zgjerojmë ujërat tona territoriale dhe shfrytëzimin e pasurisë nënujore Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka bere nje deklarate te forte qe ka ngjallur shume reagime. Ai ka deklaruar se Greqia së shpejti do të zgjerojë hapesiren e ujerave te veta...
 6. NeVertiti

  Cdo gje rreth Negociatave per Shqiperine.

  Në Gjermani, thirrje për hapjen e negociatave: Shqipëria e meriton Ndërsa dita vendimtare, në të cilën vendet anëtare të Bashkimit Europian do të votojnë për hapjen e mundshme të negociatave me Shqipërinë po afron, në Gjermani shtohen thirrjet që mbështesin kandidaturën e vendit tonë...
Top