Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 17 nga 17
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,957
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11794

  Ky kosovar injorohet nga njė kafene nė Londėr, shkaku i rrobave!

  Ky kosovar injorohet nga njė kafene nė Londėr, shkaku i rrobave!

  ko_1531031513-2124139.jpg

  Alban Saiti, 35 vjeē, po pėrpiqej tė blinte njė kafe kur personeli i njė restoranti tė quajtur “Raoul’s” refuzoi ta shėrbente atė.
  Dhe e gjitha kjo, sipas asaj qė shkruajnė mediat britanike, pėr shkak se ai ishte me “rroba tė ndyta”.

  Siē thuhet mė tej, shqiptari nga Kosova ishte duke shkuar nė punė dhe pretendon se kamarieri i tha atij:

  “Ne nuk mund t’ju shėrbejmė. Ju jeni me rroba tė pista”. E Albani, rrobat e tė cilit ishin tė pastra ka thėnė “Ishte e turpshme”.

  “U thashė, unė nuk punoj nė njė zyrė, unė jam njė ndėrtues”.

  “Ēfarė duhet tė bėj, tė heq rrobat?”.

  Albani, i lindur nė Kosovė, nga Islington, nė veri tė Londrės, tha:

  “Kam jetuar kėtu pėr 20 vjet dhe kurrė nuk kam ndjerė aq i nėnēmuar”.  b.
  .gazetaexpress
   

 2. #2
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,920
  Forca e Rrespektit
  1058

  Smile

  Tani nuk dua tė hyj nė detaje aq tė thellė nėse zotėriu ka dashur tė marr
  kafenė dhe te shkoj apo me tė njėjtat rroba ėshtė ulur dhe ka dashur tė pijė
  kafenė aty.
  Ndoshta dikujt i duket "nėnēmuse", por nga pėrvoja kam pėrjetuar shumė
  herė qė disa janė aq dembelė (pėrtacė) dhe pėrtojnė t'i ndėrrojnė
  rrobat, kėshtu qė nė mėngjes shkojnė dhe nė mbėmje kthehen me tė njėjtat
  rroba, pa u interesuar se edhe dikush tjetėr mandej do tė ulet nė tė njėjtin
  vend, qoftė ai restaurant apo tren.

  Paramendoni tani, pėr 8 orė sa mundet njeriu tė djersitet, e lėre mė disa qė
  1 herė apo 2 herė nė javė lahen, qė nuk janė tė paktė...

  Tani, pėr tė gjykuar drejt do tė duhej tė dihen tė gjitha hollėsitė....,
  pa rėnė pre e e thėnies "...unė jam ndėrtues e nuk punoj nė zyrė",
  e qė ishte shqiptar nuk besoj se kėtu luan ndonjė rol tė madh,
  nga se s'i shkruan nė ballė askujt ēka ėshtė.

  Sidoqoftė, gjithkund ka norma, dhe kėsaj duhet t'i pėrmbahemi,
  na pėlqeu apo s'na pėlqeu.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 3. #3
  Moderatorė fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,424
  Forca e Rrespektit
  886
  Sa rracist jan disa njerez .
  Imagjino atij kamarjerit ti bie rruga ndonjeher ne kosov,e tashoh cdo te thot tpercmohesh.
   

 4. #4
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,421
  Forca e Rrespektit
  2173
  Apo nuk qenka kafe per te te shperfillur... edhe falas te ma japin se nuk hyj ne nje kafe te tille.


  Ps.. Prb eshte qe injoranca ( personi/nja qe ka qene ne turn e i ka sherbyer ) ben te veten ne k'te rast, nuk besoj se eshte dicka personale kundrejt arsyes se ngritur ne fjale...apo qe ka nje rregull te tille kafeja ne fjale.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #5
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  579
  Forca e Rrespektit
  245
  Un nuk do i kisha sherbyer vetem prej atij tatuazhit qe paska.
   

 6. #6
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,421
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga Edisongen Shfaq Poten
  Un nuk do i kisha sherbyer vetem prej atij tatuazhit qe paska.
  Ku e shikon tatuazhin ti ? se une nuk shikoj gje
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 7. #7
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  579
  Forca e Rrespektit
  245
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Ku e shikon tatuazhin ti ? se une nuk shikoj gje
  Nuk te hapet fotoja te shkrimi?
   

 8. #8
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,421
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga Edisongen Shfaq Poten
  Nuk te hapet fotoja te shkrimi?
  Une shikoj vetem nje foto te kafenese ( me emrin e saj ) . ?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 9. #9
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  579
  Forca e Rrespektit
  245
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Une shikoj vetem nje foto te kafenese ( me emrin e saj ) . ?
  Perdor google chrome se spo te hapen fotot me sa shoh
   

 10. #10
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,143
  Forca e Rrespektit
  1500

  pronari i kafes ka qene gabim ne kete rast…. sikur ky kosovari te kishte rrobe mjaft te ndyta, nuk besoj se do tentonte te hyj te ulet ne mesin e tjereve per kafe. E di si jane kosovaret ne mentalitet.

  Porse mendoj ky pronari ka shit mend ne ket rast...


  edhe sikur ky kosovari te kishte pak me pluhur rrobet e tij, i eshte dashur pronarit ta lejoj.

  Per rrobe shum te ndota, as qe besoj fare, qe mund ti ket pasur ai.
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 11. #11
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,517
  Forca e Rrespektit
  515
  Sa legene dhe materjaliste kucke kjo Londra...
   

 12. #12
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,206
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga Natta Shfaq Poten
  Sa rracist jan disa njerez .
  Imagjino atij kamarjerit ti bie rruga ndonjeher ne kosov,e tashoh cdo te thot tpercmohesh.
  Sa rracista jane disa njerez
  Imagjino atij burrit nga kosova ti ulej nje njeri prape e te pinte kafen ne eren e djerses, e tashoh cdo te thot tpercmohesh.
   

 13. #13
  Moderatorė fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,424
  Forca e Rrespektit
  886
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Sa rracista jane disa njerez
  Imagjino atij burrit nga kosova ti ulej nje njeri prape e te pinte kafen ne eren e djerses, e tashoh cdo te thot tpercmohesh.
  Sa rracista jan disa njerez.
  Imagjino po vjen fundi botes,me "anjshtajnet"si ty .
   

 14. #14
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,206
  Forca e Rrespektit
  969
  Citim Origjinale Postuar nga Natta Shfaq Poten
  Sa rracista jan disa njerez.
  Imagjino po vjen fundi botes,me "anjshtajnet"si ty .
  Une jam racist kunder bashkombasit tim sepse po mbaj anen e nje vendi qe po mban rregullat e veta? Nuk di ky hyn rracizmi in apo i atij/assj qe si ka sherbyer apo qe ka vendosur rregullat atje.


  Anjshtane na dole ti
   

 15. #15
  ◕‿◕ fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  438
  Forca e Rrespektit
  65
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Tani nuk dua tė hyj nė detaje aq tė thellė nėse zotėriu ka dashur tė marr
  kafenė dhe te shkoj apo me tė njėjtat rroba ėshtė ulur dhe ka dashur tė pijė
  kafenė aty.
  Ndoshta dikujt i duket "nėnēmuse", por nga pėrvoja kam pėrjetuar shumė
  herė qė disa janė aq dembelė (pėrtacė) dhe pėrtojnė t'i ndėrrojnė
  rrobat, kėshtu qė nė mėngjes shkojnė dhe nė mbėmje kthehen me tė njėjtat
  rroba, pa u interesuar se edhe dikush tjetėr mandej do tė ulet nė tė njėjtin
  vend, qoftė ai restaurant apo tren.

  Paramendoni tani, pėr 8 orė sa mundet njeriu tė djersitet, e lėre mė disa qė
  1 herė apo 2 herė nė javė lahen, qė nuk janė tė paktė...

  Tani, pėr tė gjykuar drejt do tė duhej tė dihen tė gjitha hollėsitė....,
  pa rėnė pre e e thėnies "...unė jam ndėrtues e nuk punoj nė zyrė",
  e qė ishte shqiptar nuk besoj se kėtu luan ndonjė rol tė madh,
  nga se s'i shkruan nė ballė askujt ēka ėshtė.

  Sidoqoftė, gjithkund ka norma, dhe kėsaj duhet t'i pėrmbahemi,
  na pėlqeu apo s'na pėlqeu.
  Dakord me ty, por ndonjehere varet dhe se ku jetojne keta njerez.... Sepse skane te gjithe nje shtepi e skane te gjithe kushte per tu kujdesur.....
  Ka njerez qe jetojne e nen nje tend, e nen nje ure.... e ku do lahen.
  Fundja, te gjithe jemi njerez pavaresisht se cfare kemi veshur....
  Njeriu sduhet gjykuar ne siperfaqe.
   

 16. #16
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,526
  Forca e Rrespektit
  418
  Nuk di hollesi per rastin ne fjale, por ne pėrgjithėsi, edukata qytetare dhe pastėrtia po vijne duke rene kudo. Kete e them duke pare perdite se ē'po ndodh ketu ku jetoj.

  Per punetoret e ndertimit ka kushte ne cdo ndertese, ka dollape, dushe, madje dhe lavatriēe larjeje e tharjeje, por disa pertojne te nderrohen e kthehen ne shtepi me rroba shume te pista.

  Para ca kohesh po prisja trenin, ne nje stacion qendror. Erdhi treni, i mbushur plot, por nje pjese e tij qe bosh. Hyra brenda dhe u ula, i gezuar qe gjeta vend, po menjehere ndjeva nje ere shume te rende. Ktheva koken dhe pashe njerin te ulur, nga ata qe flene rrugeve, me rroba te pista, e me nje batanije te hedhur kraheve. Dukej se kishte urinuar ne rroba e kushedi sa muaj kishte pa u lare. Atehere e kuptova pse ky vagon ishte bosh. U ēova e shkova tek vagoni tjeter, por era e keqe vinte deri atje...

  Eshte e kuptueshme qe duhet te kete edhe rregulla e ndalesa per vendet publike.
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 1 Javė mė Parė ne 10:47.
   

 17. #17
  Pse duhej cituar nenshtetesia aman.. C'rendesi ka a ishte kosovar apo anglez. nejse.. perderisa ai ka hyre brenda mund tja sherbenin kafen, ta merrte e ta pinte jashte. jam me djalin me pak fjale
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •